Zmiana wyglądu przycisków (nowy temat, odpowiedź etc)

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.1.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
venres
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 14:42

Zmiana wyglądu przycisków (nowy temat, odpowiedź etc)

Post autor: venres » 02 listopada 2014, 19:30

Witam, otóż mam problem ze zmianą wyglądów przycisków na forum, a dokładniej nie wiem w jakim miejscu się za to zabrać. Szperałem w pliku buttons.css lecz jedyne na co udało mi się wpłynąć border-radius. Które klasy dokładnie odpowiadają za ich wygląd? kolor tła, czcionki? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Zmiana wyglądu przycisków (nowy temat, odpowiedź etc)

Post autor: Zyleta » 16 listopada 2014, 09:34

Nie wiem czy dalej aktualne, ale klasy najprawdopodobniej takie same jak w pliku buttons (mówisz że zmieniłeś ich zaokrąglenie), z tą różnicą, że kolory zmieniasz w pliku colours.css.

Ogólnie, jest to .button, w przypadku przycisków rozwijalnych, będzie to .dropdown-select, dodatkowo, jeśli jest na tym przycisku nie tylko sam tekst, ale też ikona (np. w odpowiedz), to rodzaj ikony zmienia się w .icon-button (analogicznie w rozwijanych przyciskach będzie to .dropdown-select.icon-button.. Ogólnie, rodzaje przycisków w pliku buttons.css (w tym szerokość, wysokość, ikony itp.), a kolory w colours.css

venres
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 14:42

Re: Zmiana wyglądu przycisków (nowy temat, odpowiedź etc)

Post autor: venres » 17 listopada 2014, 18:49

Zyleta, nie aktualne, ale mimo wszystko wielkie dzięki za odpowiedź, na pewno w przyszłości sie przyda ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”