Style copyright in footer

Rozszerzenia do phpBB 3.1.x autorstwa użytkowników. Tutaj możesz zaprezentować swoje prace, także w wersjach deweloperskich.
Regulamin forum
Zakładając temat dla swojego stylu, wymagane jest dodanie go jako załącznik (przez forum) w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Style copyright in footer

Post autor: Zyleta » 15 lipca 2016, 12:05

Cześć!
Chciałbym Wam przedstawić rozszerzenie mojego autorstwa.. no dobra, nie pisane od 0. Sporą część kodu "zapożyczyłem" z rozszerzenia o nazwie Copyright in footer autorstwa dmzx. A to głównie dlatego, że pierwszy raz zagłębiałem się w tworzenie rozszerzenia, potrzebowałem jakiegoś wzoru, zobaczyć jak to działa i co do czego służy (myślę, że wciąż do końca nie wiem, ale już sporo się dowiedziałem, zorientowałem).
Zacząłem od czegoś prostego (tak mi się zdawało na początku :D), napotkałem wiele problemów, ale dzięki Waszej (wicy, wielkie dzięki) pomocy i google'owi i poczytaniu o tym na stronie phpbb.com udało mi się zrobić to, co chciałem. Choć jeszcze nie wiem, czy do końca takie coś chciałem osiągnąć, ogólnie informacje wyciągnięte i ukazane są okej, tak mi się zdaje, ale wciąż mam wrażenie że można to zrobić lepiej, ładniej wyświetlić, ale że sam przez dłuższy czas nie potrafiłem sobie odpowiedzieć na to, jak to lepiej ubrać, postanowiłem że tyle musi wystarczyć na początek, ale jestem otwarty na wszelkie uwagi :) Chętnie wysłucham co o tym myślicie, co sami byście zmienili itp.

Przechodząc do sedna, chciałbym zaprezentować Wam rozszerzenie o nazwie Style copyright in footer.
Rozszerzenie to ma na celu umieszczenie w stopce forum informacji o tym z jakiego stylu korzysta strona, na jakim stylu bazuje (informacja wyświetla się tylko w momencie gdy styl dziedziczy z innego stylu - ma "rodzica" i jest on ustawiony w acp jako ten z którego dziedziczy), umieszcza treść z "copyright" zapisaną w stylu (w pliku style.cfg) oraz formułkę "Wszelkie prawa zastrzeżone".

To tyle z funkcjonalności.
Moje uwagi/pytania:
1. W pliku readme umieściłem na początku (gdzie nazwa rozszerzenia) taką informację:
"# Style copyright in footer extension based on Copyright in footer extension by dmzx"
pytanie, czy jest poprawna forma, jeśli chcę podkreślić, na bazie jakiego rozszerzenia działałem, choć sporą część jego kodu po prostu przerobiłem, usunąłem i dodałem swój, czy taką informację powinienem (mogę) umieścić jeszcze gdzieś indziej?
2. Wiem, że w wielu stylach, twórcy po prostu umieszczają informację o stylu własnoręcznie w pliku overall_footer.html i jest to o tyle zrozumiałe, że każdy będzie to widział i nie będzie zmuszany do wgrywania rozszerzenia, wystarczy że wgra styl. Czy uważacie że takie rozszerzenie będzie zbędne i mało kto by z niego korzystał?

Na koniec, załącznik, w którym jest ów rozszerzenie, liczę na opinie z Waszej strony i jeśli krytykę, to mam nadzieję konstruktywną :) Oczywiście wszelkie porady, sugestie i inne mile widziane :)
Załączniki
Style copyright in footer.zip
(13.11 KiB) Pobrany 902 razy

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Style copyright in footer

Post autor: Aviator » 16 lipca 2016, 18:19

Jestem pełen podziwu i życzę Ci jak najwięcej Twoich tematów z rozszerzeniami Twojego autorstwa.

A to że zaporzyczasz kod z innych modów...
... od kogoś trzeba się uczyć, kiedyś ktoś zaporzyczy Twój kod :)
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Style copyright in footer

Post autor: Zyleta » 16 lipca 2016, 19:26

Dzięki :)
Myślę, że to nie będzie moje ostatnie rozszerzenie :D Ale chyba musiałbym najpierw zrozumieć działanie tych listener'ów całych :D Chyba że coś mniej ambitnego jeszcze po drodze :D Tak teraz się przeglądam temu, co zrobiłem dla widoku profilu.. i wydaje mi się, że tam wystarczy tylko plik stylu, przynajmniej jak w kodzie zmieniłem, to nic więcej nie mieszałem :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozszerzenia użytkowników”