Podstrony

Forum przeznaczone dla osób poszukujących rozszerzeń do phpBB 3.1.x. oraz ich polskich lokalizacji.
Wrzoch
Posty: 37
Rejestracja: 25 listopada 2015, 15:45

Podstrony

Post autor: Wrzoch » 12 stycznia 2016, 13:06

Czy jest może jakieś rozszerzenie pozwalające tworzyć podstrony z artykułami (tak jak jest to na tej stronie: baza modyfikacji, artykuły...)? Czy jedynym rozwiązaniem jest napisanie tego samemu?

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Podstrony

Post autor: Zyleta » 12 stycznia 2016, 15:00


Wrzoch
Posty: 37
Rejestracja: 25 listopada 2015, 15:45

Re: Podstrony

Post autor: Wrzoch » 14 stycznia 2016, 10:08

Coś w tym stylu. Szkoda tylko że nie można robić tam katalogów tak aby mieć jedną stronę i dodawać do niej artykuły.

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Podstrony

Post autor: Zyleta » 14 stycznia 2016, 12:20

Wydaje mi się jednak, że można tam zrobić jedną stronę, w której możesz umieścić katalogi, a każdy katalog będzie inną podstroną, którą możesz utworzyć i w niej umieszczać takie newsy.. trochę skomplikowane, ale wydaje mi się możliwe do wykonania ;)
Jest jeszcze coś takiego:
https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... _newspage/
tylko to chyba jest jedna strona i wiele newsów, nie wiem czy jest tam możliwość "tagowania" ich itp. Na pewno prostsze w obsłudze, ale mniej możliwości, bo tylko pisanie :P

Wrzoch
Posty: 37
Rejestracja: 25 listopada 2015, 15:45

Re: Podstrony

Post autor: Wrzoch » 14 stycznia 2016, 13:09

Też o tym myślałem aby artykuły robić jako osobne podstrony i wklejać linki do jednej strony ale przy 1000 news'ach wszystkie będą się wyświetlały na jednej stronie i to nie przejdzie.

Ogólnie chcę zrobić portal w którym ludzie na forum wrzucają różne znaleziska promocyjne z danej kategorii a najciekawsze z nich lądują na stronie głównej. Myślałem że jest możliwość zrobienia tego w jednym CMSie ale chyba stronę główną trzeba będzie postawić na wordpressie lub zlecić komuś napisanie jej (ale na to na razie nie mam kasy).

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Podstrony

Post autor: Zyleta » 14 stycznia 2016, 13:52

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem..
Chyba nawet tu da radę to zrobić.. jedną stronę robisz z samymi kategoriami (tylko kategorie, każda kategoria tworzy jedną dodatkową stronę), w zależności od tego ile będziesz miał kategorii, tyle będziesz miał stron.. Do tego, jak nie chcesz mieć w jednej kategorii setki newsów, możesz w ów kategorii zrobić coś typu podziału na newsy, tj. coś jak zwykłe portale informacyjne ;) sam tytuł, ewentualnie obrazek do nich i link. Każdy taki news, to inna strona.. Tylko nie wiem czy jest tam możliwość umożliwienia tworzenia takich stron z newsami użytkownikom :P Jeśli nie, to pozostaje tylko odpowiedni temat na forum i niech admini tylko robią kopiuj-wklej tych newsów.

Wrzoch
Posty: 37
Rejestracja: 25 listopada 2015, 15:45

Re: Podstrony

Post autor: Wrzoch » 14 stycznia 2016, 14:25

Nie chcę aby użytkownicy tworzyli strony z newsami tylko sama administracja.

Tylko sporo roboty jeśli administracja musiałby stworzyć news jako osobna strona a później musi w stronie 'news' dodać zdjęcie oraz link do poprzedniej podstrony. I tak jak mówiłem wcześniej strona 'news' po pewnym czasie będzie zawierała 1000 wklejonych wewnątrz zdjęć z linkami do artykułów (innych stron) i będzie się ona wyświetla jako jedna bez podziału na numery stron.

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Podstrony

Post autor: Zyleta » 14 stycznia 2016, 21:35

Strona News, nie musi zawierać od razu 1000 linków/zdjęć, tak jak mówiłem, możesz stworzyć jedną stronę "news" (mówię w tej chwili o rozszerzeniu "pages"), gdzie będziesz miał podział na kategorie (np. sportowe, ciekawostki ze świata, krajobrazy, różne różności, informacyjne i wiele innych, jakie tylko sobie wymyślicie). Każda taka kategoria, może mieć swój wewnętrzny podział, jeśli będzie potrzeba, jeśli nie, to wtedy tam umieszczać linki/zdjęcia.

Poza tym, zawsze możesz stworzyć kilka stron, ale też wszystko ręcznie ;)

I zapewne dużo prościej byłoby, jakbyś zrobił zwykłego CMSa, typu WordPress, czy Yoomla, czy jakiś inny do tego stworzony silnik :P Tylko wtedy, albo byś się musiał pogodzić z tym, że może nie pasować kolorystycznie do Twojego forum, albo się postarać by je do siebie dopasować ;)

Wrzoch
Posty: 37
Rejestracja: 25 listopada 2015, 15:45

Re: Podstrony

Post autor: Wrzoch » 14 stycznia 2016, 21:44

Testuję właśnie połączenie z Wordpressem za pomocą wtyczki BridgeDD. I czuję że będę musiał przy tym zostać i jedynie połączyć to graficznie jakimś wspólnym topbarem.

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Podstrony

Post autor: Zyleta » 17 stycznia 2016, 13:23

Jeszcze w sumie jest coś tego typu:
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2348856
tylko wciąż jeszcze nie jest to ukończona wersja, jak uzbroisz się w cierpliwość, to może Ci się spodobać :D
Sam nie korzystałem, nie próbowałem, nie testowałem, ale z obrazków jakie są umieszczone w drugim poście, wydaje się to być całkiem schludnie zrobione ;) No i możliwe że spełni Twoje wymagania :P
PS jeśli planujesz to zainstalować na "żywym" forum, to uprzedzam, że będzie to ryzykowne, ponieważ to wciąż nie jest wersja ukończona i może zawierać błędy :P Dlatego polecam potestować na jakimś testowym forum, żeby sprawdzić czy taka forma Ci odpowiada i uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wersję zdatną do zainstalowania ;)

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: Podstrony

Post autor: travel » 17 stycznia 2016, 17:45

Zyleta pisze:Jeszcze w sumie jest coś tego typu:
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2348856
Zyleta pisze:PS jeśli planujesz to zainstalować na "żywym" forum, to uprzedzam, że będzie to ryzykowne, ponieważ to wciąż nie jest wersja ukończona i może zawierać błędy :P Dlatego polecam potestować na jakimś testowym forum, żeby sprawdzić czy taka forma Ci odpowiada i uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wersję zdatną do zainstalowania ;)
Wgrałem to rozszerzenie na "żywe" forum.
Świetny dodatek.
Działa bez zarzutu.

Aktualnie jednak:
- nie ma jeszcze możliwości wgrania zdjęć "prosto z komputera"
- błędy w ACP w momencie tworzenia nowej kategorii bloga
- w profilu użytkownika opcje "Najaktywniejszy na forum: ...." oraz "Najaktywniejszy w temacie: ..." znikają (a przynajmniej w przypadku osoby, która pisze bloga lub komentuje)

Wrzoch
Posty: 37
Rejestracja: 25 listopada 2015, 15:45

Re: Podstrony

Post autor: Wrzoch » 19 stycznia 2016, 12:56

Wtyczka dająca możliwość tworzenie bloga. Jeszcze rozwijająca.

https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2348856

Wrzoch
Posty: 37
Rejestracja: 25 listopada 2015, 15:45

Re: Podstrony

Post autor: Wrzoch » 19 stycznia 2016, 14:40

Zainstalowałem wtyczkę powyżej i otrzymałem puste strony na forum. Macie jakiś pomysł co może być przyczyną tego?

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Podstrony

Post autor: wicy » 19 stycznia 2016, 19:51

Wejdź jeszcze w uprawnienia grup i nadaj sobie uprawnienia (innym też).

BTW, przetłumaczyłem większoć Ultimate Blog gdyby ktoś reflektował i ew. dokończył ;)
_________
forgen.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poszukiwania”