Kilka pytań

Forum przeznaczone dla osób poszukujących rozszerzeń do phpBB 3.1.x. oraz ich polskich lokalizacji.
Nekroskop
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2005, 22:37
Lokalizacja: Czarne Wzgórza

Kilka pytań

Post autor: Nekroskop » 18 września 2015, 13:04

Dzień dobry!

Po 10 latach ponownie zawitałem na to forum (przed chwilą odebrałem PW z 2005 r. - cóż, lepiej późno niż wcale). Ale do rzeczy.

Ujmując rzecz w astronomicznym skrócie, chcę założyć własne forum, ale tym razem nieco bardziej na poważnie niż dekadę temu. Moim pierwszym krokiem był oczywiście wywiad dostępnych aplikacji, ale z uwagi na to, że phpBB jest darmowe, podoba mi się wizualnie, a przede wszystkim mam z nim jakiekolwiek doświadczenie wybór był prosty. Pogooglowałem trochę, przejrzałem strony z dodatkami, aczkolwiek interesowałyby mnie nieco bardziej szczegółowe informacje. Mianowicie, nurtują mnie konkretne funkcjonalności:

1. System powiadomień. Chciałbym, aby użytkownik otrzymywał powiadomienie u góry strony, kiedy zostanie wymieniony albo zacytowany – ale nie w formie prywatnej wiadomości, tylko zwykłej notki z odnośnikiem do tematu, np. „Użytkownik X zacytował twój post w temacie y”.
2. Możliwość przyznawania punktów reputacji przez użytkowników użytkownikom, aczkolwiek chciałbym mieć możliwość wybrania nazwy i ikony dla tych punktów, np. „świnia” (z ikonką w postaci świńskiego ryja) – czyli w praktyce wyglądałoby to „Przyznaj świnię”.
3. Możliwość przyznawania użytkownikom tagów, które znajdowałyby się nad awatarem.
4. Możliwość pogrupowania emotikon w zakładkach.
2., 3. i 4. to pierdółki, interesuje mnie przede wszystkim pkt 1., jako że korzystam z różnych for, które mają systemy powiadomień (aczkolwiek nie phpBB) i wiem, jak bardzo poprawia to komfort dyskusji.

Tak więc pytanie jest proste: czy znajdę rozszerzenia, które umożliwią mi w/w rzeczy? Od razu mówię, że jako chorobliwy minimalista z alergią na niepotrzebne dodatki nie jestem zainteresowany przemo.

Pozdrawiam
- N.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Kilka pytań

Post autor: Zyleta » 18 września 2015, 18:52

Jeśli głównie interesuje Cię punkt pierwszy, czyli powiadomienia, to phpbb 3.1 ma w sobie wbudowane, bez żadnych rozszerzeń, po prostu instalujesz czyste phpbb 3.1.x i masz to co Cię interesuje ;)

Są opcje, jak będzie wyglądać dane powiadomienie (czy mailowo, czy jako powiadomienie o którym wspominałeś, albo jedno i drugie). Dostępne opcje na czystym forum, odnośnie powiadomień to:
Odpowiedziano w tematach oznaczonych zakładką
Odpowiedziano w obserwowanym temacie
Zacytowano cię w poście
Utworzono temat na obserwowanym forum
Pojawił się post lub temat wymagający zaakceptowania
Zgłoszono post
Poproszono o przyłączenie do grupy, w której pełnisz rolę lidera
Nadeszła prywatna wiadomość
Nie ma niestety czegoś takiego jak "wspomniano o Tobie" (widywane na wielu forach jako @nick) na czystym phpbb 3.1, ale jest tworzone takie rozszerzenie, możesz przejrzeć na jakim etapie jest w tym wątku: https://www.phpbb.com/community/viewtop ... it=mention (wciąż nie jest ukończone i nie zaleca się instalowania tego na żywym forum, gdyż mogą występować różne błędy)


Ad. 2. Wydaje mi się że nie ma w tej chwili żadnego rozszerzenie w trakcie tworzenia odnośnie tego. Było jedno, ale zostało porzucone przez autora (możesz napisać do niego jak czujesz taką potrzebę, Polak to tworzył), a tak poza tym to nie rzuciło mi się nic podobnego na oczy. Jest co prawda coś w stylu rankingu, ale to bardziej niż reputacja, to jest ocena postów w skali 1-10

Ad. 3. Jeśli mowa o czymś w stylu rangi specjalnej (np. jak tu na forum administratorzy mają pod nickiem napis "zespół"), to jest taka opcja wbudowana w samo forum, wystarczy potworzyć różne rangi specjalne i ponadawać je użytkownikom (albo ustawić od ilu postów będzie taka ranga nadawana)

Ad. 4. Nie bardzo wiem o co chodzi, jakie zakładki i w jakim sensie grupowanie :D

Nekroskop
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2005, 22:37
Lokalizacja: Czarne Wzgórza

Re: Kilka pytań

Post autor: Nekroskop » 18 września 2015, 19:19

Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Zyleta pisze:Ad. 4. Nie bardzo wiem o co chodzi, jakie zakładki i w jakim sensie grupowanie :D
Chodzi o coś takiego: http://i.imgur.com/0HdDAru.jpg

[spoiler]Test[/spoiler]
[hide]Test[/hide]

A właśnie, jak wygląda kwestia spoilerów? Fajnie jakby były rozwijane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Kilka pytań

Post autor: Zyleta » 19 września 2015, 11:40

Jeśli chodzi o spoiler, to jest to prosty kod, który można samemu sobie wpisać w panelu administracyjnym (BBCode). Możesz jakiś gotowiec wprowadzić, możesz samemu napisać, jak kto woli jak kto umie :D

A co do tych emotikon, to raczej nie ma czegoś takiego i wątpię by ktoś to wykonał bez specjalnej prośby :P Zawsze możesz poprosić kogoś, kto się na tym zna (albo na phpbb.com napisać temat, ale dokładniej opisując na czym Ci zależy) i może powstałoby takie rozszerzenie :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poszukiwania”