Zmiana wersji na niższą po ściągnieciu automatic packge

Pomoc w przypadku kłopotów z rozszerzeniami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy rozszerzenia, której dotyczy problem. Dla rozszerzenia phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
FNXI
Posty: 10
Rejestracja: 29 czerwca 2015, 21:23

Zmiana wersji na niższą po ściągnieciu automatic packge

Post autor: FNXI » 29 czerwca 2015, 22:40

Miałem zainstalowaną wersję 3.1.4, ściągnąłem z phpbb.com pakiet automatycznej aktualizacji z 3.1.4 do 3.1.5, wrzuciłem na serwer katalogi install i vendor, odpaliłem aktualizacyjny odnośnik w PA i nagle pojawiło się, że moja wersja to 3.0.14 :? o co chodzi?
Mogę to tak zaktualizować bez utraty danych stylu etc?
Dodam, że mimo witryna powiadamia mnie o 3.0.14 to nadal korzystam ze stylów na 3.1.x

FNXI
Posty: 10
Rejestracja: 29 czerwca 2015, 21:23

Re: Zmiana wersji na niższą po ściągnieciu automatic packge

Post autor: FNXI » 30 czerwca 2015, 22:05

Jeśli ktoś miał lub będzie miał podobny problem, to podaję rozwiązanie. Należy wgrać na serwer docelową wersję (w moim przypadku 3.1.5) z wyjątkiem folderów/plików files, images, store, styles, langugage i config.php. Następnie uruchomić database_update.php i forum zostanie zaktualizowane bez utraty danych, języka oraz aktualnego stylu.
Czyli standardowy sposób aktualizacji forum :)
Ale czemu taki problem wystąpił nie mam dalej pojęcia... :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”