[Instalacja MODA] - Jak to zrobić?

Pomoc w przypadku kłopotów z rozszerzeniami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy rozszerzenia, której dotyczy problem. Dla rozszerzenia phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
Awatar użytkownika
Jason84
Posty: 9
Rejestracja: 12 października 2015, 08:08

[Instalacja MODA] - Jak to zrobić?

Post autor: Jason84 » 12 października 2015, 09:22

Cześć wszystkim.

Wiem że może zadaję banalne pytanie ale chciał aby ktoś wytłumaczył mi to krok po kroku jak krowie na rowie. Jak zainstalować moda? mam najnowszą wersję phpbb 3.1.6 w zakładce rozszerzenia jest napisane że trzeba wrzucić moda do katalogu ext/ no to kumam :D ale nie wiem czy wrzucić cały katalog z modem czy tylko jakiś plik.

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: [Instalacja MODA] - Jak to zrobić?

Post autor: Zyleta » 12 października 2015, 19:28

Przede wszystkim, funkcjonuje nazewnictwo "rozszerzenie". "mod" już nie jest stosowany, bo odnosi się do wersji 3.0.x (i starszych?). Ma to zapewne związek z tym, że poprzednio, mody wprowadzały modyfikacje kodu oryginalnego (tj. albo dodawałeś kod, albo podmieniałeś, albo usuwałeś - wszystko w oryginalnych plikach). Teraz, nazywa się to rozszerzenie, ponieważ nie ingerujesz bezpośrednio w kod, a rozszerzasz go o dodatkowe pliki/linie kodu (automatycznie przypisuje ich treść w odpowiednie miejsca) - czy jakoś tak to wszystko działa.

A wracając do Twojego pytania. Umieszczasz cały folder w tym katalogu (ogólnie, pisał ktoś tu na forum, że ścieżkę masz podaną w pliku ext.php - ścieżka do tego pliku).

Dla przykładu, pobieram rozszerzenie Board Announcements. Wypakowuję pliki. Wrzucam do katalogu ext i mam tak wyglądającą ścieżkę:
ext\phpbb\boardannouncements (phpbb gra tu rolę autora rozszerzenie).

Jak doczytać ścieżkę z pliku ext.php? --> otwieram go do edycji (np. przez notepad++) i patrzę na linijkę namespace phpbb\boardannouncements; i do tego (a raczej przed tym) dochodzi folder ext\ (w sumie, nie instalowałem nic takiego, ale na logikę tak to raczej powinno wyglądać).

Po wgraniu, wchodzisz w panel administracyjny --> dostosowywanie --> zarządzanie rozszerzeniami i tam włączasz Twoje właśnie wgrane rozszerzenie (ewentualnie wyłączasz, jakbyś jakieś chciał usunąć) ;)

Awatar użytkownika
Jason84
Posty: 9
Rejestracja: 12 października 2015, 08:08

Re: [Instalacja MODA] - Jak to zrobić?

Post autor: Jason84 » 13 października 2015, 08:38

Ok dzięki już wszystko rozumiem.

Awatar użytkownika
eSPe_quattro
Posty: 13
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:36
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: [Instalacja MODA] - Jak to zrobić?

Post autor: eSPe_quattro » 27 września 2020, 10:41

hej. czy notepad++ usi być jakoś specjalnie ustawiony aby modyfikowanie plików działało poprawnie.
Pamięta jeszcze na starym polskim suporcie (chyba phpbb3.pl) była wiki i tam było coś opisywane że jakieś kodowanie (coś zwiiązanego z UTF pamięta) czy coś w opcjach notepad++ trzeba było ustawić.

Czy po prostu wystarczy pobrać notepad++ i można już zmieniać treść plików?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Instalacja MODA] - Jak to zrobić?

Post autor: vader » 28 września 2020, 08:19

W menu Notepad++ wybierz Format > Koduj w UTF-8

Awatar użytkownika
eSPe_quattro
Posty: 13
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:36
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: [Instalacja MODA] - Jak to zrobić?

Post autor: eSPe_quattro » 28 września 2020, 20:33

ok dzięki
to akurat tak w domysle jest ustawione po instalacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”