Strona 1 z 1

Problem z dodawaniem nowych działów na moim forum

: 10 maja 2020, 11:07
autor: szukamwiedzy
Dzień dobry, założyłem nie dawno nowe forum o finansach - forumpozyczki pl
Instalacja forum poprzez Installatron na hostingu Seohost (może stąd problemy).
Mam problem z dodaniem nowych działów (w mojej wersji zwanych kategoriami), tak aby były widoczne.
Tak, wiem, że trzeba ustawić uprawnienia, tylko właśnie nie działają one jak powinny.
Widoczny jest tylko jeden dział. W nowych działach opcja "kopiuj uprawnienia z" nie działa - po wybraniu kopiowania uprawanień z tego jednego widocznego działu i po zapisaniu - zmiany nie zapisują się - po powrocie do edycji jest nadal ustawione "nie kopiuj uprawnień"...
Testowałem też więcej nowych działów i ręcznie ustawianych uprawnień - w żadnym wypadku, przy żadnych ustawieniach te działy nie są widoczne nawet dla administratora.

Drugi problem:
Jak dodać kod analitics? Dotarłem do poradników (jak ten: forumwiedzy.pl/jak-dodac-kod-sledzenia-google-analytics-forum-phpbb3-zrob/)
ale ja nie mam w panelu administracyjnym w zakładce Style (u mnie Dostosowanie) menu Komponenty stylów...

Re: Problem z dodawaniem nowych działów na moim forum

: 11 maja 2020, 03:17
autor: vader
1. Masz dwie kategorii na forum (Pożyczki prywatne oraz Forum) czy utworzenie nowej nie działa? Przy okazji nie masz wgranej nowej wersji językowej do phpBB.

2. Ten link odnosi się do starszej wersji phpBB. Poszukaj rozszerzenia Google Analitics na phpbb.com. Tutaj jest też dostępne tłumaczenie.

Re: Problem z dodawaniem nowych działów na moim forum

: 05 lipca 2020, 14:03
autor: ola55
Witam ludzi wiedzących więcej.
Wybrałam ten temat, bo mam problem z dodawaniem wszystkiego, :) ale po kolei.
Przebiłam się przez żmudną dla mnie angielską wersję razem z tłumaczem, poprawnie zainstalowałam forum. Na koniec zadowolona chciałam wejść w panel administratora, ale ..zapomniałam hasła. Wtedy wpadłam w panikę i zaczęłam próbować różne konfiguracje. W odpowiedzi pojawił się najpierw napis, że za dużo prób, nie zadziałał już nawet przycisk zapomniałam hasła, a potem: Sorry but this board is currently unavailable.
No i co znaczy w tym wypadku "obecnie niedostępna"? Zniknął na dole strony odnośnik do panelu administracyjnego.
Czy forum należy spisać na straty, czy przywrócą po 24 godzinach?

Re: Problem z dodawaniem nowych działów na moim forum

: 05 lipca 2020, 16:01
autor: vader
Jaką masz wersję phpBB? Bo wrzuciłaś temat w dziale phpBB 3.1.x, która nie jest już wspierana. Dodatkowo każda wersji 3.2.x oraz 3.3.x ma polskie tłumaczenie. Podrzuć adres twojego forum, bo za dużo pytań :)

Zawsze możesz przez zapytanie SQL na bazie danych stworzyć użytkownika Admin1 z hasłem admin, dzięki któremu dostaniesz się do panelu administratora.

Należy uruchomić poniższe zapytanie

Kod: Zaznacz cały

INSERT INTO phpbb_users (user_type, group_id, username, username_clean, user_regdate, user_password, user_email, user_lang, user_style, user_rank, user_colour, user_posts, user_permissions, user_ip, user_birthday, user_lastpage, user_last_confirm_key, user_post_sortby_type, user_post_sortby_dir, user_topic_sortby_type, user_topic_sortby_dir, user_avatar, user_sig, user_sig_bbcode_uid, user_jabber, user_actkey, user_newpasswd) VALUES (3, 5, 'Admin1', 'admin1', 0, '21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3', 'admin@example.com', 'en', 1, 1, 'AA0000', 1, '', '', '', '', '', 't', 'a', 't', 'd', '', '', '', '', '', '');
https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=2332661

Re: Problem z dodawaniem nowych działów na moim forum

: 05 lipca 2020, 18:52
autor: ola55
Dzięki za odpowiedź. Forum ściągnęłam takie: Latest stable phpBB: 3.3.0
Released: 06 January, 2020.
Podjęłam taką decyzję, że poczekam, czy przywrócą, a jak nie to zdejmę z hostingu i zainstaluję wszystko na nowo. Mam nadzieję, że pomoże.
Szukanie SQL, wklejanie kodów w php (o mamo, gdzie ja to mam znaleźć, w plikach ściągniętych? na hostingu? ciemna magia...;) ), to już ponad moje umiejętności. Poszukam w rodzinie jakiegoś młodego, sprawnego w tych zawiłościach.
Link podany przeczytałam, dziękuję.
Myślałam, że to będzie prostsze. Pozdrawiam młodszych ode mnie i biegłych w temacie. Czasem Wam zazdroszczę tej biegłości, ale cóż każde pokolenie ma swoje złote czasy. Potem przychodzą następne. ;)