Problemy aktualizacji z 3.2.1 do 3.2.2

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
kaihiwatarii
Posty: 2
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 14:59

Problemy aktualizacji z 3.2.1 do 3.2.2

Post autor: kaihiwatarii » 07 sierpnia 2018, 15:11

Dzień dobry, przed zarejestrowaniem konta na tym forum, radziłam się na głównej witrynie cba, jednak poradzili mi poszukać pomocy właśnie tutaj, tak więc w razie czego, zacytuję całą moją wiadomość z witryny cba, bo wyszła dosyć długa.
kaihiwatarii, 03 sie 2018, 17:33:31 pisze: Dobry wieczór, z góry od razu napiszę, że jestem kompletnym laikiem w sprawach ftp i tym podobnych, i pewnie dlatego się coś zepsuło, ale do rzeczy.

Wczorajszej nocy założyłam konto oraz darmową domenę (http://kitsune-moon.cba.pl), po zalogowaniu się założyłam bazę danych, dodałam oprogramowanie forumowe (phpbb3), na stronie forum bez problemu przeszłam przez proces instalacji forum, zmieniłam poprzez program filezilla nazwę folderu install i było wszystko pięknie ładnie. Do czasu, aż weszłam w panel administracyjny i przeczytałam na czerwonym tle komunikat, że ta wersja oprogramowania jest nieaktualna i trzeba zaktualizować z wersji 3.2.1 na 3.2.2. Nawet mi przeszło przez myśl, żeby tego nie robić, bo coś jeszcze popsuję, ale z racji, że to świeże i całkiem nowe forum jeszcze bez przeniesionych danych, to spróbowałam (nie robiłam też przez to kopii bazy danych forum w panelu administracyjnym). Obecnie nie sprawdzę, co dokładnie robiłam, bo po wejściu w adres forum wisi general error, ale wiem, że w panelu administracyjnym, w zakładce aktualizacji bodajże, widoczny był link do wersji 3.2.2 (ten link i z niego przeszłam do strony downloadu), w który weszłam i pobrałam paczkę językową (polish_3_2_2), ale nie wiedziałam kompletnie, co i jak wgrać, bo na stornie w panelu z aktualizacją, pisało coś o katalogach "install" i "vendor", o ile dobrze pamiętam, a w tej paczce ich nie było. Wtedy też pobrałam plik z tej samej strony, co paczkę językową (phpBB-3.2.1_to_3.2.2, pobrane z zakładki "automatic update" i po wybraniu obecnej wersji oprogramowania, czyli 3.2.1), w którym były wspomniane katalogi install i vendor. Należało je wgrać do katalogu głównego forum (co zrobiłam przez program filezilla, logując się na serwer forum, jako właśnie serwer podając nazwę forum bez http://, nazwę użytkownika zarejestrowanego na forum i hasło, uprzednio zmieniając nazwę katalogu install na tą oryginalną, żebym mogła w ogóle aktualizacji dokonać), przesłało mi ponad 2000 plików, więc uznałam, że wszystko poszło dobrze, a po wejściu na forum, wyskoczył error, którego teraz nie do końca pamiętam, ale był związany chyba z użytkownikiem (nie taki, który widnieje obecnie pod tym adresem, ale podobny). Sądziłam, że usunięcie oprogramowania, jak i bazy danych i założenie ich na nowo to naprawi, ale jak już wspomniałam, jestem laikiem, więc się za bardzo na tym nie znam i jestem w tym nowa. Próbowałam też usunąć domenę i założyć ją na nowo, ale bez skutku. Usunęłam również w filezilli wszystko, co znajdowało się na serwerze w katalogu forum, a po nowym założeniu domeny, bazy danych i oprogramowania, w końcu się coś naprawiło, ale... wszystkie domyślne grupy i fora były widoczne aż 4 razy (4 grupy adminów, 4 grupy moderatorów, których nie da się usunąć do tego reszta grup też po 4 razy oraz 4 główne fora w panelu), bo tak, aż 4 razy usuwałam i dodawałam wszystko na nowo, ale nie sądziłam, że to wszystko się nadpisze. Usunąć grup nie usunęłam, bo się nie da, ale wyłączyłam wyświetlanie i na stronie głównej były tylko pojedyncze, po próbie usunięcia for wyskoczył general error i nie mogłam żadnego usunąć, a że było już dosyć późno, to odpuściłam sobie dalszą walkę i chciałam do niej wrócić później. Dzisiaj wchodzę i na dzień dobry general error widoczny obecnie, którego wcześniej nie było. Szczerze, nie mam pojęcia co dalej z tym zrobić, zależy mi akurat na tej domenie i na tym koncie, żeby to ono nią zarządzało, ale nie wiem, co mam dalej robić, a całkiem nowego konta i nowej domeny robić nie chcę. Bardzo proszę o pomoc, co powinnam zrobić, żeby całkiem zresetować forum, i żeby nie było tych 4 grup/forów i ogólnie, żeby naprawić forum i poprawnie wykonać aktualizację.
Pozdrawiam serdecznie.

kaihiwatarii
Posty: 2
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 14:59

Re: Problemy aktualizacji z 3.2.1 do 3.2.2

Post autor: kaihiwatarii » 10 sierpnia 2018, 15:06

Pomoc w tej sprawie nie jest już potrzebna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”