Jedno pole do ustalenia strefy czasowej przy rejestracji

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
Userr
Posty: 24
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 16:38

Jedno pole do ustalenia strefy czasowej przy rejestracji

Post autor: Userr » 18 kwietnia 2017, 08:28

W tej chwili na stronie mam tak, że użytkownik rejestrując się na forum powinien podać i strefę czasową i kraj:

http://i.imgur.com/Ix3qv9K.png

W jaki sposób można ustawić, żeby użytkownik mógł podać TYLKO samą strefę czasową (tak, żeby pole z krajem nie było w ogóle widoczne przy rejestracji)? Wiem, że jest to możliwie, bo widziałem to na niektórych forach phpbb, że jest tylko pole ze strefą czasową, bez kraju.

Userr
Posty: 24
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 16:38

Re: Jedno pole do ustalenia strefy czasowej przy rejestracji

Post autor: Userr » 18 kwietnia 2017, 08:36

2. Jeszcze druga kwestia - czy gdy jest czas letni, to phpbb w polu select ustawi jako domyślny czas UTC+2, a gdy jest czas zimowy jako domyślny czas UTC+1? Innymi słowy, czy phpbb wykryje samo zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowym, czy trzeba samemu to w ustawieniach zmieniać?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jedno pole do ustalenia strefy czasowej przy rejestracji

Post autor: vader » 18 kwietnia 2017, 10:10

1. Pewnie można by ukryć pole, aby wyświetlało tak jak w ustawieniach witryny w ACP. Alb jest to zależne od ustawień/skórki forum?
2. Tak, jeśli ustawisz w ACP czas na Europe/Warsaw to automatycznie Ci zmieni czas na letni/zimowy.

Userr
Posty: 24
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 16:38

Re: Jedno pole do ustalenia strefy czasowej przy rejestracji

Post autor: Userr » 19 kwietnia 2017, 09:03

ad 1) Ukryłem pole, po prostu zakomentowując w pliku kod, który je wyświetlał. Podobnie zrobiłem do pola z wyborem języka, które również uważałem za zbędne przy rejestracji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”