Nie można się wylogować / zalogować

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
Damnian
Posty: 25
Rejestracja: 17 marca 2017, 12:06

Re: Nie można się wylogować / zalogować

Post autor: Damnian » 18 marca 2017, 14:26

Aviator pisze:a nie chcę tego robić na żywym forum.
Szczerze, to na razie gorzej być nie może. Tam było ponad 500k bardzo brzydkich tematów i postów, forum i tak było wyłączone, bo nikt tego nie ogarniał.
Trzymamy Cie za słowo, że po uruchomieniu forum przywrócisz stopkę,
Nie należę do osób, które przypisują sobie cudze rzeczy albo domagają się czegoś czy działają wbrew licencji, zamierzam naprawić wszystko, łącznie ze stopką albo czego tam jeszcze brakuje. Przyznam, że z phpBB mam do czynienia pierwszy raz.
choć powinieneś to od razu zrobić
J/w - chciałbym naprawić wszystko (naraz) ale póki co to kompletna ruina...i przez problem login/logout nie wiem jak ruszyć. Nawet nie wiem czy stopka jest wywalona gdzieś z poziomu PA czy z kodu...

Ale do rzeczy:
Mam już na localu pliki sprzed aktualizacji. Teraz importuję na localu backupową bazę sprzed prób aktualizacji. Ma ponad 4gb, robię to już od 4h. Jak się w końcu uda, to będę dawał znać. Dziękuję Wam za dotychczasowy odzew.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nie można się wylogować / zalogować

Post autor: vader » 18 marca 2017, 14:37

Pewnie niezły syf jest na tym forum, więc skoro chcesz reaktywować obecną bazę danych to pasuje najpierw to ogarnąć i ją wyczyścić z tego syfu, o którym pisałeś.

Damnian
Posty: 25
Rejestracja: 17 marca 2017, 12:06

Re: Nie można się wylogować / zalogować

Post autor: Damnian » 19 marca 2017, 17:48

Okej, po wielu bólach mam działające forum na localu.
Na razie pierwsze pytania, które może pomogą mi zrozumieć logikę bazy albo naprowadzą na dobre zapytanie do bazy:
- za co odpowiada kolumna topic_poster w tabeli phpbb_topics? Chodzi mi o to, czy wartość można jakoś przypisać do danego użytkownika, grupy. etc
- jak rozumieć wartość time, np. w topic_time w tabeli phpbb_topics?
- czy w tabeli phpbb_users istnieje jakaś kolumna/wartość, która pomogłaby mi zidentyfikować boty/spamerów? Na razie szukam pomysłu jak przeczyścić bazę, widać po nickach czy mailach, ale no...może coś lepszego się znajdzie
- czy mogę bez obaw wyczyścić wszystkie tabele phpbb_search i php_session? (to tabele odpowiadające za sesje użytkowników i wyszukiwanie na forum?)
- czy mogę wyczyścić jeszcze jakieś tabele?

Damnian
Posty: 25
Rejestracja: 17 marca 2017, 12:06

Re: Nie można się wylogować / zalogować

Post autor: Damnian » 20 marca 2017, 09:26

Obrazek
Jak to zresetować? Próbowałem w "Synchronizacja i resetowanie statystyk", ale nic się nie zmieniło.
Wyrzuciłem ~300k tematów z bazy, myślałem, że posty w tych tematach się automatycznie wywalą z bazy, ale widzę, że nadal pozostały. Pominąłem jakieś powiązanie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”