Pisanie w konkretnym dziale od X postów.

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
haxigi
Posty: 18
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 14:51

Pisanie w konkretnym dziale od X postów.

Post autor: haxigi » 05 marca 2017, 01:39

Witam.

Planuję zrobić dział na forum, w którym możliwe będzie tylko odpowiadanie w tematach, ale nie zakładanie nowych. Do tego to pisanie postów w tym dziale będzie możliwe dopiero, gdy użytkownik osiągnie minimum 3 napisane posty w innych działach.

Wiem jak zrobić
- Nie może zakładać tematy, może pisać odpowiedzi

Nie wiem jak zrobić
- Pisanie postów możliwe od osiągnięcia minimum 3 postów w innych działach

Kombinowałem w ten sposób, że zrobiłem nową grupę - świeżaki. Każdy zarejestrowany user trafia do grupy świeżaki. Grupa świeżaki ma ustawione uprawnienia w tym dziale, że nie może pisać postów, ani zakładać tematów. Gdy user osiągnie liczbę postów 3 to wskakuje do grupy - zarejestrowani użytkownicy i ci już bez problemu mogą pisać posty.

Bez problemu bym to zrobił na mybb i smf oraz vbulletin, ale za chiny ludowe nie ogarniam tego w phpbb3.
Zrobiłem nową grupę, ale nie wiem gdzie ustawić by zarejestrowani trafiali do tej grupy, nie wiem gdzie ustawić aby po określonej liczbie postów przechodzili do innej grupy.

Niby jest grupa nowi użytkownicy, ale tam znowu jest to dziwne zatwierdzanie postów, które jest strasznie irytujące i wcale tego nie chcę.

Ktoś mnie nakieruje jak to osiągnąć?

Awatar użytkownika
lutek22
Posty: 112
Rejestracja: 29 października 2013, 16:16
Lokalizacja: Inside The Electric Circus
Kontakt:

Re: Pisanie w konkretnym dziale od X postów.

Post autor: lutek22 » 05 marca 2017, 12:21

haxigi pisze:
Niby jest grupa nowi użytkownicy, ale tam znowu jest to dziwne zatwierdzanie postów, które jest strasznie irytujące i wcale tego nie chcę.
Nie wiem czy o to chodzi ale spróbuj: Użytkownicy i grupy/Uprawnienie grup na forach/wybierasz z rozwijanej listy Nowo zarejestrowani użytkownicy/Wybierz forum/Ustawienia zaawansowane/Posty/Pisanie bez konieczności akceptacji <--- ustaw na TAK.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pisanie w konkretnym dziale od X postów.

Post autor: vader » 05 marca 2017, 17:58

Nie pamiętam jak to wygląda pod 3.1.x ale powinno być tam samo. Zaloguj się do ACP > Ogólne > Rejestracja użytkowników

Zaznacz TAK dla Ustaw grupę Nowo zarejestrowani użytkownicy jako domyślną.
Dla "Liczba postów dla nowego użytkownika" ustaw liczbę postów, po której użytkownicy zostaną przeniesieni do grupy Zarejestrowanie użytkownicy.

Niestety działa to tylko dla nowo zarejestrowanych użytkowników. Dla reszty użytkowników (już istniejących) musisz sam zmienić grupę na Zarejestrowanie użytkownicy.

haxigi
Posty: 18
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 14:51

Re: Pisanie w konkretnym dziale od X postów.

Post autor: haxigi » 05 marca 2017, 22:58

Ok dzięki, rozwiązałem problem przy pomocy waszych porad :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”