Aktualizacja bez utraty modyfikacji

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Aktualizacja bez utraty modyfikacji

Post autor: MaRRcin929 » 19 lutego 2017, 15:46

Witam.

Parę lat temu postawiłem forum na skrypcie 3.0.12. Wykonałem na nim dużo przeróżnych modyfikacji, gotowych jak i różne swoje poprawki.
Jakiś czas temu byłem na bieżąco jednak do dziś miałem przerwę i forum żyło sobie swoim życiem, a jedynie co to moderatorzy coś tam sobie działali.

Parę dni temu stwierdziłem że trzeba się znowu konkretnie za nie wziąć.
Jednak nie pamiętam żadnej listy modyfikacji, zmian, ulepszeń itp jednak bardzo mi na nich zależy.

Chciałbym wgrać najnowszą wersję tzn 3.1.9 bez jakich kolwiek zmian, utracie modyfikacji itp.

Czy jest taka możliwość? Czy lepiej odpuścić i działać na 3.0.12?

edit: Przepraszam, ale chyba umieściłem w złym dziale. Z rozpędu przeczytałem "Ogólne" zamiast "Opinie".

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja bez utraty modyfikacji

Post autor: vader » 20 lutego 2017, 08:32

Sam sobie musisz odpowiedzieć. Poszukaj rozszerzeń, które posiadasz, bo od tego należy zacząć.
Przy okazji phpBB 3.1.10 (bo ta jest ostatnia wersja z serii 3.1.x) lub od razu "pchać" się w najnowszą 3.2.0.

Pewnie bez start modyfikacji się nie obejdzie, ale trzeba być dobrej myśli.

MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja bez utraty modyfikacji

Post autor: MaRRcin929 » 20 lutego 2017, 17:27

Niestety chyba znaleźć wszystkich modyfikacji nie jestem w stanie :(
Ewentualnie można w prosty sposób porównać różnice w dwóch plikach? Sprawdzał bym po kolei każdy plik w stosunku do oryginału.

Ale czy jest to sens na 3.1? Pewnie nie długo pojawi się 3.2 polska wersja to wtedy zrobić dużą migrację bo pewnie i style będą inne itp?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja bez utraty modyfikacji

Post autor: vader » 20 lutego 2017, 19:06

MaRRcin929 pisze:Niestety chyba znaleźć wszystkich modyfikacji nie jestem w stanie :(
Ewentualnie można w prosty sposób porównać różnice w dwóch plikach? Sprawdzał bym po kolei każdy plik w stosunku do oryginału.

Ale czy jest to sens na 3.1? Pewnie nie długo pojawi się 3.2 polska wersja to wtedy zrobić dużą migrację bo pewnie i style będą inne itp?
Sprawdzać każdy plik = powodzenia ;)
Wersja 3.2.0 jest wydana, a polskie tłumaczenie jest w trakcie robienia -> link. Pomijając proces instalacyjny, reszta rzeczy jest po angielsku i zwykły użytkownik nie powinien ich znaleźć. Poszukaj w rozszerzeniach do phpBB 3.2.0 czy są wszystkie jakich potrzebujesz. Rozglądnij się co Ci jest potrzebne, nikt tego za Ciebie nie zrobi.

MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja bez utraty modyfikacji

Post autor: MaRRcin929 » 21 lutego 2017, 12:44

Kiedy jest mniej więcej planowane oficjalne wydanie pełnego tłumaczenia dla 3.2 ?
Bo jeśli to bezie jakoś w niedługim czasie to sobie nawet głowy nie zawracam z wersją 3.1

Sory, za głupie pytanie, ale właśnie gdzie na polskich stronach znaleźć jakiejkolwiek bazy rozszerzeń do 3.2?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja bez utraty modyfikacji

Post autor: vader » 21 lutego 2017, 12:56

MaRRcin929 pisze:Kiedy jest mniej więcej planowane oficjalne wydanie pełnego tłumaczenia dla 3.2 ?
Jak skończę, czyli 2-3tyg. + czas na walidację tłumaczenie przez zespół phpbb.com = oficjalnie. Nieoficjalnie to po prostu jak skończę.
MaRRcin929 pisze:Sory, za głupie pytanie, ale właśnie gdzie na polskich stronach znaleźć jakiejkolwiek bazy rozszerzeń do 3.2?
Na polskich stronach, to raczej nie ma. Szukaj głównie na https://www.phpbb.com/customise/db/extensions-36/3.2

MaRRcin929
Posty: 47
Rejestracja: 22 marca 2013, 01:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja bez utraty modyfikacji

Post autor: MaRRcin929 » 21 lutego 2017, 15:28

Dziękuję bardzo !!

Także wstrzymam się na spokojnie swoim tempem jak skończysz to przejdę od razu na 3.2 Co też trochę potrwa i nie będzie szybkie bo stworzyć swój styl od nowa, jakieś modyfikacje pod siebie itp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”