kolejność dodatków

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
~MozarT
Posty: 11
Rejestracja: 09 grudnia 2012, 18:08

kolejność dodatków

Post autor: ~MozarT » 22 sierpnia 2016, 14:07

Witam,
Chciałem zapytać jak zmienić kolejność dodatków na phpBB 3.1.9?

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: kolejność dodatków

Post autor: travel » 22 sierpnia 2016, 14:10

Kolejność w którym miejscu?

~MozarT
Posty: 11
Rejestracja: 09 grudnia 2012, 18:08

Re: kolejność dodatków

Post autor: ~MozarT » 22 sierpnia 2016, 14:23

Wyświetlanych na forum.
jest teraz:

mchat
Tabela serwerów

a chciałem to zamienić.

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: kolejność dodatków

Post autor: travel » 22 sierpnia 2016, 15:37

Opisz dokładniej o co chodzi.
Jeśli masz na myśli wyświetlanie na stronie głównej forum i zamianę kolejności, np. zrzucenie mChat na dół strony - spróbuj tym sposobem:
https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... 6a#p487176

W linku jest opisana sytuacja: czat z dołu na górę strony.
Próbuj odwrotnie.

~MozarT
Posty: 11
Rejestracja: 09 grudnia 2012, 18:08

Re: kolejność dodatków

Post autor: ~MozarT » 22 sierpnia 2016, 16:18

To jest spoko a nie ma jakieś innej opcji? nie ukrywam iż będzie więcej pluginów.

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: kolejność dodatków

Post autor: Zyleta » 22 sierpnia 2016, 18:26

Łatwiej byłoby umieścić w innym evencie (zmiana nazwy pliku odpowiadającego za umiejscowienie elementu z rozszerzenia).

Na przykładzie podanym przez travela:
Jeśli mchat jest powyżej tabeli serwisów, a ma być poniżej to:
a) gdy oba rozszerzenia są do jednego eventu podpięte (w folderze styles/prosilver/template/event plik o takiej samej nazwie jak nazwa eventu z dodanym .html - tutaj index_body_stat_blocks_before.html) - zmieniasz nazwę pliku odpowiednio na event powyżej/poniżej (w zależności od potrzeb i możliwości)
b) gdy podpięte są do innego eventu - podobnie jak wyżej, tylko zmienić na taki, który będzie powyżej/poniżej tego który jest w złej kolejności.

Ogólnie, sam się zastanawiałem czy jest coś takiego, co określa które rozszerzenie będzie wyświetlane jako pierwsze, które jako drugie, gdy użyjemy tego samego eventu w dwu różnych rozszerzeniach. Jeszcze nie doszedłem do tego, nie zabierałem się za testy (czy jest to kolejność alfabetyczna - po nazwie rozszerzenia, czy kolejność w której się je zainstalowało, czy może jeszcze coś innego), ale póki co, takie rozwiązanie jak podałem wydaje mi się najprostsze i nie kolidujące z ewentualnymi innymi rozszerzeniami.

Aha, ważne jeszcze, by ów eventy zmieniać na obszarze jednego pliku stylu, nie przechodzić np. z eventu umieszczonego w overall_header.html do overall_footer.html bo wtedy rozszerzenie może nie działać (bez wprowadzania innych zmian w nim)

~MozarT
Posty: 11
Rejestracja: 09 grudnia 2012, 18:08

Re: kolejność dodatków

Post autor: ~MozarT » 22 sierpnia 2016, 19:18

OK. Dziękuje za pomoc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”