mchat wywalił mi forum

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
CasTroll
Posty: 25
Rejestracja: 08 marca 2015, 14:21

mchat wywalił mi forum

Post autor: CasTroll » 12 czerwca 2016, 20:30

Serwus!
Chciałem dziś zaaktualizować mchat z wersji 0.2.0 do wersjii 2.0.0 i zrobiłem to wg. porad z oficjalnego forum, tj. po prostu wywaliłem pliki starego mchatu i wgrałem nowe... Efekt?

Kod: Zaznacz cały

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/class_loader.php on line 160: require(./ext/dmzx/mchat/event/listener.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/class_loader.php on line 160: require(./ext/dmzx/mchat/event/listener.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required './ext/dmzx/mchat/event/listener.php' (include_path='.:/usr/local/php53/lib/php/') in /home/castroll/domains/awangardagroup.pl/public_html/forum/phpbb/class_loader.php on line 160
Co widać na http://www.awangardagroup.pl/forum

Jak to naprawić i wgrać ten czat?

Pozdrowionka

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: mchat wywalił mi forum

Post autor: Zyleta » 12 czerwca 2016, 22:01

Prawdopodobnie wywaliłeś pliki zanim usunąłeś rozszerzenie w panelu admina. Jak naprawić? Najprościej będzie, jeśli wgrasz ponownie pliki z wersji 0.2.0, usuniesz w panelu admina to rozszerzenie, potem dopiero wywalił pliki ze starej wersji i wgrał z nowej i włączył to. Myślę, że powinno pomóc.

CasTroll
Posty: 25
Rejestracja: 08 marca 2015, 14:21

Re: mchat wywalił mi forum

Post autor: CasTroll » 12 czerwca 2016, 22:21

Serwus!
Pomogło i wgrałem nowy mchat.
Problem mam jednak z konfiguracją. Gdy w PA wchodzę w nią, wyskakuje mi:

Kod: Zaznacz cały

Fatal error: Call to undefined method dmzx\mchat\controller\acp_controller::configuration() in /home/castroll/domains/awangardagroup.pl/public_html/forum/ext/dmzx/mchat/acp/acp_mchat_module.php on line 31
Co robić?

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: mchat wywalił mi forum

Post autor: Zyleta » 12 czerwca 2016, 22:48

Najlepiej zapytaj o to autora rozszerzenia w tym temacie:
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2281451
Być może, jeśli masz najnowszą dostępną wersję mchatu, to autor gdzieś coś przeoczył.. albo nawet jeśli błąd jest gdzieś po Twojej stronie, to tam prędzej pomogą z tym błędem, gdyż więcej osób się na tym zna :P Więc większe szanse na uzyskanie pomocy ;)

CasTroll
Posty: 25
Rejestracja: 08 marca 2015, 14:21

Re: mchat wywalił mi forum

Post autor: CasTroll » 12 czerwca 2016, 23:36

Na bank napiszę, ale swoją drogą dziwna to sprawa, bo czat mi się włącza i normalnie można korzystać, ale zero konfiguracji :/

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: mchat wywalił mi forum

Post autor: Aviator » 13 czerwca 2016, 11:10

-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

CasTroll
Posty: 25
Rejestracja: 08 marca 2015, 14:21

Re: mchat wywalił mi forum

Post autor: CasTroll » 13 czerwca 2016, 16:38

Działa! Dziękuję!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”