Użytkownicy online - który plik odpowiada za wyświetlanie

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
NoUser
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2016, 08:38

Użytkownicy online - który plik odpowiada za wyświetlanie

Post autor: NoUser » 10 maja 2016, 18:25

Witam,
Przeszukałem chyba wszystkie pliki aby znaleźć malutki przecinek który mnie denerwuje i chciałbym usunąć a mianowicie, przerobiłem troszkę ten box i:
Obrazek

Teraz wygląda tak, ale za chiny nie mogę znaleźć ", " który tam wisi niepotrzebnie.

Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie szukać? W stylach 100% nie, w viewonline.php próbowałem i nie ogarnąłem... już nie wiem :) Pomocy :)

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Użytkownicy online - który plik odpowiada za wyświetlani

Post autor: Zyleta » 10 maja 2016, 19:14

Po parunastu minutach poszukiwań (polecam program Agent Ransack), wydaje mi się że udało mi się ustalić skąd pochodzi ten przecinek (i spacje).

Wejdź w plik językowy (language/pl) common.php, poszukaj frazy ONLINE_USERS_TOTAL_GUESTS i masz tam tekst odnośnie "Kto jest online". Dalej powinieneś sobie poradzić ;)



Krótka historia jak to znalazłem:
Po parunastu minutach błądzenia (zacząłem szukać od frazy z pliku viewonline.html - co było błędem, bo ten blok o którym mówisz pochodzi z pliku index_body html), udało mi się namierzyć prawidłową ścieżkę z której pochodził ten tekst.
Ogółem, tekst z którym masz problem, pochodzi z tej frazy {TOTAL_USERS_ONLINE} --> kolejny krok, to znaleziona ta fraza w pliku functions.php i jej odpowiednik $l_online_users, gdzie w tym samym pliku znalazłem odpowiednik z pliku językowego, a mianowicie właśnie ten poszukiwany przez Ciebie ONLINE_USERS_TOTAL_GUESTS którego budowa pasuje tekstu który się wyświetla ;)

NoUser
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2016, 08:38

Re: Użytkownicy online - który plik odpowiada za wyświetlani

Post autor: NoUser » 10 maja 2016, 20:21

Dzięki za poświęcony czas!

Szukałem, nie znalazłem.
To nie będzie w

Kod: Zaznacz cały

ONLINE_USERS_TOTAL_GUEST
, lecz ta spacja z przecinkiem musi być w

Kod: Zaznacz cały

HIDDEN_ONLINE_*
bo przed nim jest
,
To chyba jednak nie ten plik, chociaż pewnie mogę się mylić nie mam sił do tego przecinka.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Użytkownicy online - który plik odpowiada za wyświetlani

Post autor: Aviator » 11 maja 2016, 00:38

Spakuj swój pakiet językowy PL w archiwum i dodaj w formie załącznika do postu.
Adres forum też podaj.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

NoUser
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2016, 08:38

Re: Użytkownicy online - który plik odpowiada za wyświetlani

Post autor: NoUser » 11 maja 2016, 15:42

Strona jest w trakcie poprawek więc proszę się nie przejmować czymś rozjechanym/zjechanym na stronie

Moje forum:
HBForum

Pakiet językowy w załączniku
Załączniki
pl.rar
(222.53 KiB) Pobrany 310 razy

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Użytkownicy online - który plik odpowiada za wyświetlani

Post autor: Zyleta » 12 maja 2016, 13:36

Sprawdź jeszcze raz, otworzyłem twoje pliki językowe. plik common.php i mam coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

	// "... :: x registered, y hidden and z guests"
	'ONLINE_USERS_TOTAL_GUESTS'	=> array(
		1	=> 'Online: <strong>%1$d</strong> <br> %2$s, %3$s %4$s',
		2	=> 'Online: <strong>%1$d</strong> <br> %2$s, %3$s %4$s',
		3	=> 'Online: <strong>%1$d</strong> <br> %2$s, %3$s %4$s',
	),
Zauważ, że pomiędzy %2$s a %3$s znajduje się przecinek. Dodatkowo, komentarz wyżej wskazuje na to, co dane zmienne oznaczają, może nie jest to dokładnie taka składnia jak u Ciebie na forum (najpierw wartość, potem co oznacza, u Ciebie oznaczenie, dwukropek wartość), ale to jest jedyne takie miejsce w którym znalazłem przecinek pasujący do miejsca z którego chcesz go usunąć.

Jeśli nie próbowałeś go usuwać, zrób to i sprawdź czy zadziała, jak nie, to ja się poddaję :D

NoUser
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2016, 08:38

Re: Użytkownicy online - który plik odpowiada za wyświetlani

Post autor: NoUser » 12 maja 2016, 16:50

To było to!

Masz u mnie PIWO!

Tyle razy co przeglądałem ten plik i nawet szukałem samego ", " i dojść nie mogłem.

Dziękuje! :P

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Użytkownicy online - który plik odpowiada za wyświetlani

Post autor: Zyleta » 12 maja 2016, 17:34

Podziękowania mi wystarczą :)

Co do forum, mam nadzieję że uwzględnisz fakt, że na niższych rozdzielczościach ten pasek z tymi statystykami nie jest w odpowiednim miejscu :P (taka uwaga, bo widzę że na większych rozdzielczościach jest okej, ale na tej z której ja korzystam jest po prostu do bani, gdybyś tego nie zauważył. Na chrome jakby co) ;)

NoUser
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2016, 08:38

Re: Użytkownicy online - który plik odpowiada za wyświetlani

Post autor: NoUser » 13 maja 2016, 15:30

Masz rację!
Właśnie niedawno to zauważyłem, spróbujemy zmienić na automatyczne dopasowanie do rozdzielczości :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”