Forum phpBB 3.0.14 zmiany bez uprawnień właściciela

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
glider33
Posty: 1
Rejestracja: 07 marca 2016, 12:20

Forum phpBB 3.0.14 zmiany bez uprawnień właściciela

Post autor: glider33 » 07 marca 2016, 13:32

Witam serdecznie,

jestem administratorem forum internetowego skupiającego lokalną społeczność. Wersja forum to phpBB w wersji 3.0.14.

Domena na której stoi forum jest moją własnością, a poza tym posiadam dostęp do plików forum na serwerze ftp. Chciałbym dokonać małej modyfikacji strony głównej forum, np. wyłączyć reklamę google, i np. umieścić tak jakąś inną reklamę. Niestety po zalogowaniu do panelu administracyjnego widzę, że nie mam pełnych praw do forum. Czy można to jakoś zmienić ? Człowiek, który zakładał to forum 2 lata temu wyemigrował za granicę i nie za bardzo mam z nim kontakt.

Czy da się to jakoś załatwić bez uprawnień właściciela forum ? Szukam osoby, która mogłaby odpłatnie przeprowadzić odpowiednie modyfikacje.

Pozdrawiam
Glider33
Załączniki
phpBB.jpg
(112.61 KiB) Pobrany 1020 razy

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Forum phpBB 3.0.14 zmiany bez uprawnień właściciela

Post autor: wicy » 09 marca 2016, 15:03

Skoro masz wejście w PA to pewnie możesz sobie samemu zmienić uprawnienia.
Jeśli nie - są dwa sposoby.... i żadnego nie próbowałem :D

Możesz spróbować zrobić to na testowym serwerze w xamppie i kopii bazy.
Zgrywasz kopię bazy i:
1) w tabeli _users kopiujesz uprawnienia admina technicznego (pole user_permissions) do swoich uprawnień lub (jeśli gość nie ma pełnych uprawnień)
2) w tej samej tabeli w wiersz gościa, w pole user_password wklejasz pole ze swojego wiersza, logujesz się jego kontem i swoim hasłem, zmieniasz sobie uprawnienia.
Podkreślę, nie rób tego na żywym forum.
_________
forgen.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”