Uprawnienia grup na forach

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Uprawnienia grup na forach

Post autor: wicy » 15 lutego 2016, 21:21

Albo cos namieszałem, albo coś dziwnego stało się po przesiadce na 3.1.7.
Otóż wcześniej nie pamiętam jak było, ale obecnie moderator jest członkiem dwóch grup: moderatorzy i użytkownicy.
Administrator, czyli ja, trzech grup: administratorzy, moderatorzy globalni i użytkownicy.
Zauważyłem, że jako admin zniknęło mi jedno subforum. Uprawnienia admina pełne, moderatora globalnego - pełne, użytkownika - brak dostępu.
Czyżby uprawnienia niższego rzędu miały większy priorytet niż uprawnienia wyższego rzędu??
Uprawnienia użytkownika blokują mi uprawnienia grup na forach dla administratowów. Coś tu chyba jest nie tak?

Acha... właśnie zauważyłem, że usuwając się z grupy użytkowników pokazało mi się forum, ale niepełne - tzn. funkcjonuję w nim jak moderator. Czyli uprawnienia moderatora wyłaczają uprawnienia administracyjne.

Jedyne co miesząłem to utworzenie nowych ról dla grup istniejących. Generalnie uprawnienia niemal identyczne, ale role nazwałem sobie inaczej, żeby wiedzieć, że poruszam się w swoim zestawie ról. Nic więcej nie zmieniałem. Uprawnienia grup na forach poprzydzielane wg nowych ról, z tym, że z powodu niedociągnięć w niektórych rozszerzeniach (brak możliwości ustawiania uprawnień w ramach grupy) uprawnienia grup na każdym z forów są indywidulane w zasadzie, poza standardowymi 'brak dostępu' i 'pełny dostęp'

Jak dojść z tym do ładu?
_________
forgen.pl

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: Uprawnienia grup na forach

Post autor: travel » 15 lutego 2016, 22:57


wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Uprawnienia grup na forach

Post autor: wicy » 16 lutego 2016, 11:16

Właściwie to wszystko to co opisane w tym wiki było ustawione od początku zgodnie ze schematem: grupa->rola grupy->uprawnienia grup na forach.
Skrypt stary, z czasów 3.0. Nie wiem, i boję się sprawdzać, czy działa na 3.1 (poza tym go nie mam).

Wszystko było dla mnie OK i niezauważalne były problemy gdy każdy user był tylko w jednej grupie - miał swoje role grupy i dostęp do działów dla grupy.
Problem powstał gdy moderator posiadając grupę M dostał drugą grupę G.
Rola grupy G jest taka sama jak M. W dostępie do działów G ma jeden dział wyłączony - "brak dostępu". Grupa M ma dostęp. W takim układzie M nie widzi forum mimo iż grupę M ma ustawioną jako domyślną. Ustawienia G przesłaniają M.
Czy to jakaś ogólna prawidłowość?
_________
forgen.pl

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Uprawnienia grup na forach

Post autor: wicy » 16 lutego 2016, 12:25

Problem rozwiązany (chyba).
Dla wyłączenia dostępu grupie G, ustawiłem "brak dostępu" jako rola tej grupy na wybranym forum. Rola "brak dostępu" posiada wszystkie opcje ustawione na "nigdy". Opcje "Tak" zastąpią opcje "Nie", ale nie zastępują opcji "Nigdy". Dlatego M nie miał dostępu do forum mimo, że wszystko miał na "Tak"
Musiałem wybrać niezdefiniowany dostęp dla grupy G i ręcznie przestawić wszystkie ustawienia z "Nigdy" na "Nie" - zadziałało.
_________
forgen.pl

Wrzoch
Posty: 37
Rejestracja: 25 listopada 2015, 15:45

Re: Uprawnienia grup na forach

Post autor: Wrzoch » 10 marca 2016, 14:13

Podzieliłem użytkowników na dwie Grupy A i B, oraz nadałem grupom odpowiednie kolory oraz rangi. Zaznaczyłem w opcjach grupy aby grupy A i B "wyświetlały się w opisie kolorów grup" i "wyświetlanie grup na stronie zespołu". Co powinienem jeszcze zrobić aby nazwa użytkownika wyświetlała się w odpowiednim kolorze oraz aby pojawiła się ranga?

Problem rozwiązany: Trzeba było ustawić aby grupy A i B były grupami domyślnymi dla ich członków.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”