Jak zmienić globalnie powiadomienia użytkownikom?

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
marking
Posty: 16
Rejestracja: 04 września 2014, 12:53

Jak zmienić globalnie powiadomienia użytkownikom?

Post autor: marking » 07 stycznia 2016, 16:07

Witam!
Posiadam wersje phpbb 3.1.6 tą najnowszą i teraz kwestia jest taka, jak mogę zmienić wszystkim użytkownikom powiadomienia globalnie tzn.
Obecnie niektórzy nie są informowania na maila, o tym ze przyszła im wiadomość.
Owszem każdy użytkownik może wejść sobie w TWOJE KONTO > USTAWIENIA WITRYNY > USTAWIENIA POWIADOMIEŃ
ale skarżą mi się, że nie umieją tego zrobić i tak dalej. Czy istnieje możliwość zmiany globalnie wszystkim użytkownikom na powiadomienia takie jak ja chcę, aby mieli na starcie?

hrx
Posty: 171
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 10:47

Re: Jak zmienić globalnie powiadomienia użytkownikom?

Post autor: hrx » 08 stycznia 2016, 08:33

Nie ma takiej możliwości. Każdy użytkownik w ustawieniach swojego konta musi sam ustawić różne powiadomienia na e-mail.

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Jak zmienić globalnie powiadomienia użytkownikom?

Post autor: Zyleta » 08 stycznia 2016, 08:43

Jest taka możliwość. Oczywiście że jest, wymaga jednak dostępu do phpmyadmin ;) Niestety, ja nie za bardzo się znam na tym i nie pomogę, ale myślę, że jak tylko pojawi się osoba lepiej zorientowana ode mnie, to powie co należałoby tam zmienić, czy wpisać, aby uzyskać pożądany efekt ;)

Dla przykładu, starsza wersja php, powiadomienia na email o nowych postach:
viewtopic.php?f=60&t=15188
W sumie, jakbyś się lepiej orientował, mógłbyś to w jakiś sposób wykorzystać :> ja niestety kompletnie się nie orientuję, a zmiany w phpmyadmin, czyli w bazie są, wydaje mi się, na tyle istotne w działaniu forum, że gdybym się pomylił gdzieś, mógłbym coś zepsuć :D więc wolę się nie wypowiadać na ten temat ;)

Awatar użytkownika
all4phone
Posty: 60
Rejestracja: 20 lipca 2012, 10:30
Kontakt:

Re: Jak zmienić globalnie powiadomienia użytkownikom?

Post autor: all4phone » 08 stycznia 2016, 10:19

Zyleta pisze:Dla przykładu, starsza wersja php, powiadomienia na email o nowych postach:
viewtopic.php?f=60&t=15188
Tak, to zapytanie (włączenie powiadomień):

Kod: Zaznacz cały

UPDATE phpbb_users SET user_notify = 1 WHERE user_type <> 2
zadziała również w bazie danych wersji phpbb 3.1.6
Wystarczy wejść do phpMyAdmin i je wykonać.

Aby ustawić powiadomienia przez email należy jeszcze wykonać to zapytanie:

Kod: Zaznacz cały

UPDATE phpbb_users SET user_notify_type = 0 WHERE user_type <> 2;
Powyższe ustawienia dotyczą istniejących użytkowników. Aby nowi mieli również takie ustawienia, należy wykonać edycje w pliku includes/functions_user.php

Podsyłam kilka tematów do poczytania:
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=1897265
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2022315

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”