Mały problem

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
Adar
Posty: 1
Rejestracja: 17 listopada 2014, 13:05

Mały problem

Post autor: Adar » 17 listopada 2014, 15:16

Witam serdecznie,

Jestem świeżo upieczonym webmasterem i mam sporo problemów z obsługą phpbb (najnowsza wersja). Czy ktoś opublikował jakiś poradnik, gdzie można znaleźć odpowiedzi na masę pytań? Nie chciałbym, co chwila zaśmiecać tego forum naprawdę prostymi problemami.

Inna kwestia. Już od kilku dni przeczesuje wiele opcji na forum. Chciałbym założyć temat, który mogliby widzieć tylko nieliczni użytkownicy, których bym dodawał sobie do grupy. Reszta userów nie miałaby tam dostępu. W jaki sposób mogę to osiągnąć? Na razie założyłem oddzielne forum i tam mogę ustawiać uprawnienia dla różnych grup użytkowników. Problem jest w tym, że zarejestrowani użytkownicy, którym dodałem opcję Czytania forum, mogą czytać oba fora na raz, a tego nie chcę.

Czyli, jak zrobić po prostu zamkniętą grupę, która by miała temat, gdzie inni nie mogliby się wypowiadać, czy też czytać.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: Mały problem

Post autor: Bielu » 17 listopada 2014, 15:55

co do poradnika, takiego raczej nie będzie. a co tematu, to raczej pozostaje osobne forum z prawidłowo ustawionymi uprawnieniami, a jeśli user jest w obu grupach to ma sumę obu
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”