phpbb + drupal -> problem z synchronizacją avatarów

Dyskusje odnośnie pomostów oraz integracji phpBB 3.0.x z systemami zarządzania treścią (CMS).
Brajan
Posty: 2
Rejestracja: 19 czerwca 2014, 15:01

phpbb + drupal -> problem z synchronizacją avatarów

Post autor: Brajan » 19 czerwca 2014, 15:06

Dzień Dobry

Zrobiłem pomost pomiędzy Drupal a phpBB i wszystko działa bez zarzutu poza jednym. Kiedy zmieniam avatar na forum, avatar nie zmienia się na stronie głównej (na drupalu) (avatar autora newsa). Szukałem odpowiedzi na obcojęzycznych forach, z tego co się orientuję sporo osób miało z tym problem, niestety odpowiedzi nie znalazłem. Będę wdzięczny za wszelką pomoc w tej sprawie.

Z uszanowaniem, Brajan.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: phpbb + drupal -> problem z synchronizacją avatarów

Post autor: jaroslw » 20 czerwca 2014, 11:42

Podaj trochę więcej szczegółów, a spróbujemy pomóc. Masz jakiś własny pomost, czy korzystasz z istniejącego rozwiązania? Sprawdzałeś czy buforowanie (cache) nie jest problemem?
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Brajan
Posty: 2
Rejestracja: 19 czerwca 2014, 15:01

Re: phpbb + drupal -> problem z synchronizacją avatarów

Post autor: Brajan » 20 czerwca 2014, 12:40

Korzystam z istniejącego rozwiązania "MODX phpBB Drupal Bridge", czyściłem cache wiele razy nic nie pomaga, poza avatarami wszystko gra.
Korzystam z Drupala 7.

Wczytywane są tematy z forum, etc. Jak na phpBB ustawiam avatar, na stronie nie jest on wczytywany, więc robię to ręcznie. Ale jak na stronie usuwam avatar, to na forum mi znika. Czytałem trochę na ten temat na zagranicznych forach i jest generalnie problem z synchronizacją od phpBB do drupal -podsyłam linki do tego co znalazłem. https://www.drupal.org/node/1504708

Jednak na pewnej stronie, udało im się tę kwestię jakoś załatwić - podaję link do strony, normalnie ustawiają avatar na forum a na stronie głównej jest wczytywany. Korzystają z tego samego rozwiązania co ja. http://www.tf2.com.pl

Jestem w stanie udostępnić wszelkie dane (dotyczące mojej strony), oczywiście objęte klauzulą poufności, w celu sprawdzenia co jest nie tak, oczywiście jeśli ktoś będzie zainteresowany udzieleniem mi pomocy, bo wydaje mi się, że tylko za pomocą takiej formy, można będzie znaleźć problem. Nie mam już pomysłu, a jak ktoś rozwiążę jakoś ten problem, to będzie dla mnie mistrzem i postaram mu się za to jakoś wynagrodzić.

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: phpbb + drupal -> problem z synchronizacją avatarów

Post autor: Bielu » 21 czerwca 2014, 13:08

problemem jest brak nadpisanej funkcji do zmiany avataru na forum:), i to jest częsty błąd jest tam troche do robienia, ponieważ ten pomost jest już nie rozwijany(tak było kiedy miałem potrzebę skorzystania z tego) i radzę poszukać bodajże na angielskim phpbb, tam było to ładnie opisane. Temat nazywał się bodajże: "Avatar synchronization phpbb3 and drupal" jakoś tak to się zwała i tam była nowa funkcja od avatarów:)
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

Zablokowany

Wróć do „Integracja”