POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników forum

Dyskusje odnośnie pomostów oraz integracji phpBB 3.0.x z systemami zarządzania treścią (CMS).
sunnyluk
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2012, 07:30

POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników forum

Post autor: sunnyluk » 21 marca 2012, 07:38

Witam,
Korzystam z phpbb3 3.0.10 i joomla 1.7. Zainstalowałem JFusion w najnowszej wersji. Integracja obu systemów przebiegła prawidłowo, rejestracja na forum lub stronie skutkowała automatyczną rejestracją danego usera na forum/stronie, logowanie tu i tu działało. Jednym słowem wszystko poszło ok. Została również zaznaczona opcja "kasowania użytkowników z phpbb3 w razie skasowania usera z joomli".

Wczoraj popołudniu ni z tego ni z owego na forum liczba użytkowników zamiast ok 150, pokazało -1
Pozostali tylko admini i moderatorzy. Cała reszta, która była wcześniej bez problemu przeniesiona do joomli zniknęła, z joomli z i forum.
Kopię bazy forum mam niestety ze stycznia... a forum się znacząco zmieniło od tego czasu. Admin z hostingu przywracał mi bazę do dnia, dwóch dni wcześniej, ale po każdym jego przywróceniu i wykonaniu mysqlcheck zwracało błędy w tabelach i w wyniku końcowym tabela phpbb_users była pusta...

Mam więc aktualne forum z postami, ale użytkowników -1... Czy da się jakoś przywrócić z kopii mojej ze stycznia samą tabelę phpbb_users??? wiem, że nie jest to takie proste, bo jak wykonałem zapytanie "drop table if exist..." i create table z wypełnieniem rekordów ze stycznia dla samej tabeli users to CAŁE forum wróciło do stanu ze stycznia...

Jeśli ktoś wie jak tych użytkowników przywrócić bardzo proszę o pomoc.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: Aviator » 21 marca 2012, 08:41

A co na to synchronizacja użytkowników która jest w ACP zakładka 'Ogólna' (phpbb3)
Daj linka do strony
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

sunnyluk
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2012, 07:30

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: sunnyluk » 21 marca 2012, 08:51

Po synchronizacji wskoczyła poprawna na tę chwilę ilość userów czyli 7.
A forum miało ok 150 userów... ale ok, nie ma ich teraz w tabeli w bazie.

Zostało więc teraz jakoś wypełnić samą tabelę phpbb_users rekordami z kopii z 17 stycznia.

Na razie linka nie podaję, bo forum jest wyłączone a z zaprzyjaźnionym programistą próbujemy jakoś wyciągnąć zapytanie sql by wypełnić tabelę userów.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: Aviator » 21 marca 2012, 09:17

A Joomla i JFusion nie posiada też takiej synchronizacji?

A jak sa widoczne posty napisane przez tych userów których usunęło jako posty 'Gości' ?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

sunnyluk
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2012, 07:30

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: sunnyluk » 21 marca 2012, 09:25

teraz już jfusion jest wyłączone w joomli, bo nie zależy mi na userach w joomli tylko na forum.
Przywróciliśmy tabelę userów i grup z kopii ze stycznia. Zsynchronizowaliśmy userów, wyczyścili cache. Forum pokazuje prawdiłową ilość userów na stan ze stycznia (OK), grupy też są OK, ale właśnie jest problem z postami. Posty napisane przez userów mają tylko treść posta, a pole autora posta jest PUSTE. Jak się wejdzie na danego użytkownika na forum i chce zobaczyć "wszystkie posty tego użytkownika" pokazuje 0.
nie możemy dojść do tego, która kolumna w tabeli postów odpowiada za to który user posta napisał...

update: już wiemy, że jak poleciała baza userów to automatycznie postom przypisało poster_id równe 1 czyli chyba dla gościa. W poster_id mamy teraz same 1 i 2
kombinujemy jak tu automatycznie to przywrócić, prawidłowe poster_id

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: Aviator » 21 marca 2012, 09:30

Opcja " Zsynchronizuj liczniki postów" w ACP-Ogólne nic nie daje ?

PS.
Pamiętaj o czyszczeniu cache forum.
PS2
Nauczka na przyszłość, by przynajmniej raz na tydzień robić kopie bezpieczeństwa :P
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

sunnyluk
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2012, 07:30

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: sunnyluk » 21 marca 2012, 09:32

Na razie programista kombinuje... wszystkie czyszczenia cache itp nic nie dają.
Oj nauczka ogromna.... zaraz jak się uda przywrócić to instaluje jakiś AutoBackup...

sunnyluk
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2012, 07:30

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: sunnyluk » 21 marca 2012, 09:33

a strona i forum to www.wspolniegramy.pl

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: Aviator » 21 marca 2012, 09:34

Co do tych tabel odpowiedzialnych za posty to będą:
phpbb_topics
phpbb_topics_evaluation
Struktura phpbb_topics_posted
Struktura phpbb_topics_track
Struktura phpbb_topics_watch
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

sunnyluk
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2012, 07:30

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: sunnyluk » 21 marca 2012, 09:41

nas interesują posty, nie topici, zeszliśmy z nieprzypisanych ok. 7000 postów do 712...

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: Aviator » 21 marca 2012, 09:47

Topic to nie post?
phpbb_posts
phpbb_post_revisions
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

sunnyluk
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2012, 07:30

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: sunnyluk » 21 marca 2012, 09:50

aaa myślałem, że mówisz o temacie posta ;)

sunnyluk
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2012, 07:30

Re: POMOCY! JFusion - skasowano wszystkich użytkowników foru

Post autor: sunnyluk » 21 marca 2012, 09:58

mamy już wszystkie posty przypisane do autorów i w polu autora posta widać dane autora, jedynie jest jeszcze problem z tym, że nie mozna podejrzec osoby (klik na nicku) ktory albo ostatni napisal post w temacie albo jest autorem tematu...

Udało się również i to zrobić, odpowiednie zapytanie sql i forum wróciło do działania z tym, że stan użytkowników mamy na styczeń br. ;) mądry Polak po szkodzie... od razu zainstalowałem Auto Backup. Dzięki za odpowiedzi.

Zablokowany

Wróć do „Integracja”