Strona 1 z 1

certyfikat sll idiotyczna Polityka przeglądarek:)

: 15 października 2018, 20:46
autor: przyjaciel22
Certyfikat sll nie gwarantuje że strona jest bezpieczna i nieszkodliwa.
To forum według firefoxa jest niebezpieczne bo nie wykorzystuje https.
Moim zdaniem taka polityka przeglądarek to głupota ! Bo to by oznaczało że redtube strona pornograficzna jest bezpieczniejsza od suportu phpbb.
W tych czasach nawet fałszywe strony z banku mają https co daje iluzje bezpieczeństwa a kowalski poprostu poda swoje dane hakerowi.
Dwa lata temu mój pc padł ofiarą fałszywego antywirusa który zablokował mi kompa. Jedyna strona na którą mogłem wejść to fałszywy sklep internetowy na którym mogłem zapłacć okup za usunięcie nie istniejącego wirusa.Oczywiście witryna miała certyfikat sll :) Ta Polityka firefoxa i chroma jest idiotyczna.

Re: certyfikat sll idiotyczna Polityka przeglądarek:)

: 16 października 2018, 08:48
autor: vader
Bezpieczeństwo certyfikatu SSL i protokołu HTTPS polega na szyfrowaniu informacji jakie są przesyłane od klienta (przeglądarki) na serwer. Nie chodzi w tej sytuacji o samą zawartość strony, która może być niebezpieczna pomimo bezpiecznego połączenia. Polecam poczytać na czym polega SSL + HTTPS :)

A to, co napisałeś poniżej nie jest prawdą.
Ta Polityka firefoxa i chroma jest idiotyczna.

Re: certyfikat sll idiotyczna Polityka przeglądarek:)

: 03 listopada 2018, 19:52
autor: tojag
Tym nie mniej phpbb.pl jest w tym momencie jedyną stroną, na którą się loguję, a logowanie to nie jest zabezpieczone szyfrowaniem. Stosunkowo łatwo przejąć wszystkie dane przesyłane między komputerem a serwerem, w tym login i hasło. A mając to, można zalogować się i odczytać e-mail, można też przejąć konto, wysyłać z niego spam innym, itd. Przecież darmowy Let's Encrypt nic nie kosztuje.