Strona 1 z 1

Przenosiny

: 05 września 2018, 17:16
autor: piomay
Disclaimer - jeśłi chodzi o technikalia i kod, o phpBB mam mierne pojęcie. Administrowałem do tej pory tylko z poziomu panelu.
Disclaimer2 - administruje phpBB tylko i wyłącznie w formie wolontariusza. Nikt mi za to nie płaci i płacić nie będzie. Trafiło mi się bo generalnie na IT dość dobrze się znam - a skoro się znam na administrowaniu SAP, SAGE, MS SQL, ORACLE, Acitve Directory, LOTUS, EXCHANGE, i tym podobnym nazwom - to napewno se poradzę z phpBB ... nie kurde... nie radzę se ...

Do rzeczy. Zostałem postawiony przed nielada wyzwaniem. Muszę przenieść forum na inny serwer i domenę. Forum musi generalnie zachować wszystko tak jak ma. Pierwszy etap: skopiowanie zawartości - za mną. Nie muszę pisać że nie działa ? ;-) Co dalej ? Drodzy forumowicze. Jak to ugryźć ?

pozdrawiam i witam zarazem :)

Re: Przenosiny

: 05 września 2018, 19:09
autor: vader
W ogólnym skrócie, przynajmniej ja bym tak zrobił.

1. Na nowym serwerze zainstalować tożsamą wersję phpBB z taką samą wersją PHP, aby przygotować podstawy i zobaczyć samemu jak wygląda instalacja.
2. Skopiował bazę danych ze starego forum i wgrał na nowy serwer. W razie niepowodzeń zawsze można postawić wszystko od nowa.
3. Edytował odpowiednie dane w tabeli phpbb_config (jak adres serwera, nazwa cookie etc, można odczytać ze nowej bazy jakie wartości powinny być poprawne)
4. Przeniósł pliki z katalogów /images, /store, /ext, /styles (jak były modyfikacje) + inne pliki z modyfikacji, np. favicon.ico na nowy serwer

Po ang - https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... or-domain/