Strona 1 z 1

Estetyka forum, czy dobry content?

: 11 października 2017, 14:01
autor: Lutmark
Witajcie. Jakoś mi do głowy wszedł pomysł aby rozpocząć ów temat. Co jest dla Was ważne i najważniejsze w prowadzeniu swojego forum? Ładny schludny wygląd? czy raczej patrzycie głównie na wartościową treść a estetyka forum schodzi na drugi plan.
Jeżeli chodzi o mnie to obie rzeczy są bardzo ważne, ponieważ osoba wchodząca na forum no siłą rzeczy pierwsze co widzą szatę graficzną i to jak się prezentuje dopiero potem zagląda do wewnątrz czytając itd.

Faktem jest że równie ważne jest to czym wypełnione jest forum jest to ważne dla Google ale i dla potencjalnego użytkownika, widząc puste forum mało kto decyduje się na założenie tam konta. Takie jest moje zdanie.

Re: Estetyka forum, czy dobry content?

: 11 października 2017, 16:16
autor: wicy
Styl forum zależy od targetu i jego przeciętnego wieku. Pewnie inaczej widzą fora fani gier, mangi, video i klipów a inaczej fani turystyki, przyrody, historii.
U mnie ważna jest przede wszystkim czytelność i łatwość w dotarciu do treści. Wszelkie ikony, avatary, flashe-srasze, animacje i gadżety - straszą, męczą i odpychają.
Jako ciekawostkę powiem, że znam forum na postnuke (!!) i choć jest brzydkie (wg obecnych trendów) jeszcze cieszy się popularnością.

Re: Estetyka forum, czy dobry content?

: 11 października 2017, 17:13
autor: vader
Lutmark pisze:Faktem jest że równie ważne jest to czym wypełnione jest forum jest to ważne dla Google ale i dla potencjalnego użytkownika, widząc puste forum mało kto decyduje się na założenie tam konta. Takie jest moje zdanie.
Do tego jeszcze obecnie dochodzi certyfikat SSL, gdzie jak dobrze pamiętam, google wyżej pozycjonuje bezpieczne strony.

Re: Estetyka forum, czy dobry content?

: 27 czerwca 2018, 18:41
autor: ProdesignerAgency
Kontent, modernizacja, szybkie odpowiedzi, użyteczność, potem optymalizacja, ssl, szata graficzna jako część optymalizacji. Wszystko to jest niezbędne do prowadzenia forum którego jestem również Twórcą. Pozdrawiam.

Re: Estetyka forum, czy dobry content?

: 04 lipca 2018, 10:14
autor: mlodamama21x
Ja patrze przede wszystkim na zawartość forum. W przyszłości chciałabym stworzyć forum dla młodych mam i nie ukrywam, że fajnie byłoby mieć coś dobrze wyglądającego. To forum wygląda schludnie i przejrzyście - czyli tak jak ma być.