Walidacja strony opartej o wp

Forum poświęcone skryptom, językom programowania, serwerom i hostingowi, domenom itp.
sereknr1
Posty: 7
Rejestracja: 10 grudnia 2014, 08:56

Walidacja strony opartej o wp

Post autor: sereknr1 » 22 października 2015, 08:45

Witam szukam szukam i znaleźć nie mogę, a mianowicie chodzi mi o walidację strony opartej o wordpress-a. Wchodzę na stronę https://validator.w3.org/ wrzucam tam http://metal-sk.xaa.pl/ klikam na Show Source i Check oczywiście motyw nie jest bez błędów i wyskakują 4 błędy. Moje pytanie brzmi jak dokonać zmian w w/w kodzie strony? Pierwszy błąd to brak alt-u w logo 47 linia kodu szukam w Header.php w wp no nic nie widzę co odpowiadało by temu co pokazuje mi walidator. Jest to kod php widzę funkcję wczytania logo i nic więcej. Kod przedstawiony przez walidator wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

 <img↩
src="http://metal-sk.xaa.pl/wp-content/uploads/2015/09/metal-sk_300x125.jpg?4bfeb2" style="height:55px; width:150px;" />

natomiast w header.php

Kod: Zaznacz cały

<div class="logo pull-left">							
							<a title="Weblizar" href="<?php echo home_url( '/' ); ?>">
							<?php if($wl_theme_options['upload_image_logo'] !='') { ?>
							<img src="<?php echo $wl_theme_options['upload_image_logo']; ?>" style="height:<?php if($wl_theme_options['height']!='') { echo $wl_theme_options['height']; }  else { "55"; } ?>px; width:<?php if($wl_theme_options['width']!='') { echo $wl_theme_options['width']; }  else { "150"; } ?>px;" />
							<?php } else { echo get_bloginfo( ); } ?>
							</a>					
						  </div>
Chciałbym aby ktoś w miarę możliwości w przejrzysty sposób wytłumaczył mi jak dokonać tej walidacji i zamiany kodu? Jestem laikiem jeśli chodzi o programowanie i staram się sam coś tam stworzyć opierając się o czytanie i szukanie odp jednakże na to nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi? Proszę o pomoc!

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Walidacja strony opartej o wp

Post autor: Zyleta » 22 października 2015, 09:10

Ponieważ walidator nie ma dostępu bezpośrednio do Twojego pliku (header.php), tylko widzi tyle na ile pozwala mu "przeglądarka" (w sumie nie wiem jak się wyrazić :D).
W każdym razie, on zamiast wartości

Kod: Zaznacz cały

<img src="<?php echo $wl_theme_options['upload_image_logo']; ?>" style="height:<?php if($wl_theme_options['height']!='') { echo $wl_theme_options['height']; }  else { "55"; } ?>px; width:<?php if($wl_theme_options['width']!='') { echo $wl_theme_options['width']; }  else { "150"; } ?>px;" />
takiej, widzi już przetworzony pod konkretne wartości i jako zwykły plik html (a nie jak masz w pliku php).
Ogólnie, chodzi o tę linię którą tu podałem ;) jak sprawdziłem, to dał komunikat że img musi posiadać alt, a u Ciebie nie ma nic takiego ;)
Nie wiem jak wyglądają takie komendy w php, ale musiałbyś to wstawić (choć czy takie bardzo bardzo potrzebne to jest to nie wiem, ale jak nie chcesz mieć "błędów" na tej stronie, to chyba coś takiego powinieneś zrobić).

I wszędzie indziej, jak pokaże Ci na tej stronie "gotowy" kod, to musisz mieć na uwadze, że on pokazuje tam to co "wypluje" mu przeglądarka, a nie dokładną treść Twojego pliku (tj. masz u siebie różnego rodzaju zmienne, którym przypisałeś konkretną wartość w panelu administratora, albo w innych plikach do których się to odnosi, lecz ta strona "wypluje" Ci już tekst który pod tymi zmiennymi się kryje).

I jeszcze, wydaje mi się, że jakbyś chciał w ten sposób działać, to musiałbyś każdą podstronę tam podawać, bo mogą one być inaczej zbudowane i to, czego nie ma na stronie głównej, może znaleźć się w jakimś artykule, czy po prostu na innej podstronie.

sereknr1
Posty: 7
Rejestracja: 10 grudnia 2014, 08:56

Re: Walidacja strony opartej o wp

Post autor: sereknr1 » 22 października 2015, 10:00

"ELKA" czaje tylko akurat wiesz z tego co zwraca mi walidator na podstronach to jak rozumiem gdybym wyeliminował błąd z tym alt-em to zniknął by ze wszystkich innych podstron gdyż jak gdyby szablon strony głównej zostaje jednakże zmienia się tylko zawartość czyli jakieś tam div-y. Chyba że się mylę ale w to wątpię.

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Walidacja strony opartej o wp

Post autor: Zyleta » 22 października 2015, 11:00

Na pewno zniknęłyby błędy, które są w pliku header.php, bo jest to nagłówek, który na każdej podstronie się wyświetla. Mnie z tymi błędami na podstronach bardziej chodziło o błędy w ogłoszeniach, wiadomościach.. dajmy na to, wchodzę na Twojej stronie w "Komentarze" i owszem, nagłówek się powtarza z tym co było na stronie głównej, ale jest tam też panel boczny itp. czyli strona inaczej zbudowana niż z tego co było na samej stronie głównej.

Dla porównania, wrzuciłem Twoją stronę główną w ten "validator" i wrzuciłem tam adres do tych komentarzy. W pierwszym przypadku "wyrzuciło" 2 ostrzeżenia i 4 błędy, w drugim przypadku natomiast "wyrzuciło" mi 6 ostrzeżeń i 29 błędów.

Fakt, że jeśli usuniesz błędy ze strony głównej, to ilość błędów na innych podstronach zmaleje, jednak na tych podstronach również mogą występować błędy, bo strona jest inaczej zbudowana w tamtym miejscu, co może generować inne błędy. Usunięcie błędów na podstronie "Komentarze" z pewnością usunie błędy występujące na innych podstronach, które są podobnie zbudowane (np. w Twoich wiadomościach, typu "Oferta"), jednak nie możesz wykluczyć tego, że na tych innych podstronach nie znajdzie się kilka jeszcze innych błędów (ogólnie, akurat te wiadomości które umieszczasz mają taką samą budowę, więc niekoniecznie znajdą się tam jeszcze inne błędy, ale już np. jak masz galerie, to mimo podobnej budowy, błędy możesz mieć przy obrazkach. I o takie sprawdzanie różnych podstron mi chodziło).

Oczywiście, takie błędy nie będą przeszkadzać użytkownikom odwiedzającym Twoją stronę, Tobie, ani nikomu kto ma dostęp do pisania wiadomości na niej (chyba że rzeczywiście jakieś poważniejsze błędy by się znalazły), a są one głównie dla różnych nadzwyczajnych sytuacji (jak np. Twoje "alt" dla <img> znajdzie zastosowanie w momencie gdy komuś z jakichś powodów obrazek się nie wyświetli).

usesefar
Posty: 5
Rejestracja: 02 lutego 2016, 18:29
Kontakt:

Re: Walidacja strony opartej o wp

Post autor: usesefar » 05 lutego 2016, 19:48

Kurcze zyleta jestem pod wrazeniem Twojej wiedzy

ODPOWIEDZ