Jak sprawdzić z jakiej strony był kliknięty link?

Forum poświęcone skryptom, językom programowania, serwerom i hostingowi, domenom itp.
killer921
Posty: 4
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 16:07

Jak sprawdzić z jakiej strony był kliknięty link?

Post autor: killer921 » 06 sierpnia 2014, 16:07

Witam



Jak wyżej - Jak sprzwdzić z jakiej strony był kliknięty link?



Konkretnie chodzi mi o to czy jak umieszcze link z programu partnerskiego na swojej stronie (www pp.strona-programu.pl/api/click/4565 - strone i ID zmeiniłem) to czy ten program partnerski będzie wiedział, że ktoś kliknął w link z mojej strony czy z innej?

Z góry dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
Pico
Posty: 109
Rejestracja: 21 listopada 2010, 12:12

Re: Jak sprawdzić z jakiej strony był kliknięty link?

Post autor: Pico » 06 sierpnia 2014, 17:44


killer921
Posty: 4
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 16:07

Re: Jak sprawdzić z jakiej strony był kliknięty link?

Post autor: killer921 » 06 sierpnia 2014, 20:10

Krótko i na temat. O to mi chodziło. Dzięki wielkie :P

killer921
Posty: 4
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 16:07

Re: Jak sprawdzić z jakiej strony był kliknięty link?

Post autor: killer921 » 07 sierpnia 2014, 10:13

A mam jeszcze 2 pytanka.

1. Czy ktoś widzi, że ktoś klikną z danej podstrony czy widzi tylko domene?
2. Czy da się to jakoś oszukać? Na przykład przez automatyczne przekierowanie z mojej strony do wyżej wymienionego linka (www pp.strona-programu.pl/api/click/4565)?

killer921
Posty: 4
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 16:07

Re: Jak sprawdzić z jakiej strony był kliknięty link?

Post autor: killer921 » 07 września 2014, 11:37

ref

Kafetermistrz
Posty: 6
Rejestracja: 28 marca 2015, 14:22

Re: Jak sprawdzić z jakiej strony był kliknięty link?

Post autor: Kafetermistrz » 28 marca 2015, 15:34

To, w jaki sposób określony program partnerski przesyła dane do swojego systemu, wie określony program partnerski a nie przypadkowy forumowicz. Sprawdź jak linki przekazują dane. Na pewno przykładowy Kowalski chcąc sobie kliknąć w link nie będzie szperał w cyferkach i literkach, które ma za adresem bo może uda mu się oszukać, chociaż nie wie sam kogo i na co. Jeśli zechcą cię oszukać, to i tak oszukają a jeśli mają dobrą opinię, to o to nie musisz się martwić. Zrób sobie te linki w postaci subforów, to możesz wtedy z automatu zliczać u siebie kliknięcia.

Jeśli z kolei aż tak się obawiasz oszustwa, czy to ze strony programu, czy ze strony użytkowników, wklej linki nie jako url, ale jako inputy(html), które ci postem(php) przekażą info o użytkowniku, godzinie kliknięcia, podstrony z której kliknął, do niewidocznej stronki, a z niej dopiero user zostanie przekierowany na referowany link. Kwestia bardzo łatwa do zrealizowania jeśli masz ochotę poszperać w google, albo jeśli znasz choćby podstawy php.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Webmastering”