Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat!

Forum poświęcone skryptom, językom programowania, serwerom i hostingowi, domenom itp.
domnik
Posty: 7
Rejestracja: 10 lipca 2014, 15:45

Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat!

Post autor: domnik » 10 lipca 2014, 15:47

Dzień dobry,

od 2 lat nie mogę zaindeksować podstron mojego forum http://www.forum-ogrodnicze.oleander.pl

Próbowałem już różnych metod, modułów itd, ale ciągle nic.

Forum ma własne oddzielne IP i zaindeksowany adres główny, poza tym nie ideksują się podstrony (jest ich wiele tysięcy), pomimo, że mają one backlinki.

Proszę o pomoc w indeksacji. Moja prośbę można ewentualne traktować jako zlecenie. Wszystko kwestia ceny.

Proszę o odpowiedź w tym wątku a w sprawie ewentualnej oferty - na PV

Pozdrawiam!

Dominik

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: Aviator » 11 lipca 2014, 22:54

Czy nie masz przypadkiem w uprawnieniach na forach ustawione zakaz przeglądania dla botów?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: jaroslw » 12 lipca 2014, 08:07

Dodaj forum do Google Webmaster Tools. Jeśli są jakieś problemy z witryną, powinieneś tam o nich przeczytać. Jeśli też dobrze pamiętam, można tam przetestować jak bot widzi naszą witrynę.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

domnik
Posty: 7
Rejestracja: 10 lipca 2014, 15:45

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: domnik » 14 lipca 2014, 16:03

Przede wszystkim dziekuję Kolegom za odpowiedź i zainspirowanie mnie do poszukania rozwiązań w być może właściwym miejscu. Nie jest to reklama ani lizusostwo, a jedynie odpowiedź od serca. Jedynie na tym szacownym forum zdecydowano się mi pomóc. Postaram się w ramach podziękowania wspomnieć o Państwa pomocy (rewanżując się także adresem phpbb.pl) poprzez wpis w tym prestiżowym na naszym forum wątku:

http://forum-ogrodnicze.oleander.pl/his ... t2202.html

Adres ten znajduje się w kilku miejscach w sieci i jak widać, bez dostępu do samej strony google nie może niczego zaindeksować. W sumie z wielu przyczyn to dobrze, że nie indeksują stron których nie mogą zweryfikować booty.

Co do meritum. Panel, skrypt forum daje możliwości ustawienia różnych poziomów dostępu. Wydawało mi się, że mam to wszystko dobrze ustawione już dawno temu - przydzielałem dostęp botom. Jednak po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że nie do końca miałem to ustawione tak jak powinienem.

W ustawienia globalne grupy, wybierając "boty" nie mogłem wybrać nic innego pasującego do tej grupy jak "zwykłe możliwości" które zawierają przeglądanie wątków.

Największy błąd był w uprawnienia lokalne, dostęp do działów. Ja ustawiałem to tak, że zaznaczałem wszystkie działy, następnie "wyślij" i z grupy boty wybierałem edytuj uprawnienia. Wydawało mi się, że tym sposobem wszystko co trzeba jest ustawione. Błąd, bo te ustawienia mi się nie zapisują. Gdy powtórnie wchodzę do tego miejsca w celu weryfikacji wszystko jest po staremu "brak ustawień". Dopiero gdy z zakładki poniżej (w ramach Uprawnienia lokalne/Dostęp do działów/Wybierz dział/Wybranie z tej listy działu spowoduje również wybranie jego poddziałów) wybrałem konkretny dział i tam przydzieliłem ustawienia botom to te ustawienia są trwałe i po sprawdzeniu widać je zaznaczone właściwie.

Ponadto zdecydowałem się na usunięcie starych sitemapów bo umieszczałem je kilka razy i szczerze powiedziawszy już się w tym pogubiłem które są zaindeksowane. Wyglądały na właściwe, ale czy aby na pewno - tego wcale nie jestem pewny i przede wszystkim pytanie czy się nie dublowały z adresami samych wątków? Stwierdziłem, że być może zaindeksowane mapy blokują zaindeksowanie takich samych adresów z forum. W tym celu nie tylko zgłosiłem te sitemapy do usunięcia ale i ustawiłem robots.txt w ten sposób:

User-agent: *

Disallow: /*.cfg$
Disallow: /*.css$
Disallow: /*.js$

Disallow: /adm/
Disallow: /cache/
Disallow: /docs/
Disallow: /files/
Disallow: /includes/
Disallow: /language/
Disallow: /sitemaps/
Disallow: /store/
Disallow: /styles/
Disallow: /common.php
Disallow: /config.php
Disallow: /cron.php
Disallow: /maps/
Disallow: /mcp.php
Disallow: /memberlist.php
Disallow: /news/
Disallow: /posting.php
Disallow: /report.php
Disallow: /search.php
Disallow: /style.php
Disallow: /ucp.php
Disallow: /viewonline.php

Po kilku godzinach od zgłoszenia w "narzędziach dla webmastera" prośby o usunięcie wybranych stron (głównie sitemapy) np:

http://www.nazwa.pl/sitemap12.xml wszystkie sitemapy i śmieciowe podstrony zostały usunięte z indeksu. Obecnie z poprzednio zaindeksowanych wszystkich 46 podstron pozostawiłem tylko 8 szt w tym 1, słownie jeden link z kilku tysięcy które mam na tym forum - dający się kreślić jako "normalny" link do postu.

http://forum-ogrodnicze.oleander.pl/hip ... t2259.html

Wygląda na to, że to co pozostawiłem to jeden z pierwszych linków które boot widział na mojej stronie w jakimś tam momencie gdy ją odwiedził (pierwszy dział, aktywny wpis). Pozostałe zaindeksowane to np faq

Zastanawiają mnie te dwa pozostawione linki:

Informacja - Przyjazne forum ogrodnicze Oleander
forum-ogrodnicze.oleander.pl/eurosanit1-u7562.html
Przyjazne forum ogrodnicze Oleander. Rośliny to nasza pasja... Przejdź do zawartości. Strona główna forum; Zmień rozmiar tekstu. FAQ ...

Informacja - Przyjazne forum ogrodnicze Oleander
forum-ogrodnicze.oleander.pl/hipeastrum-t2259.html
Informacja. Nie masz wystarczających uprawnień, aby przeglądać ten dział. Język forum: Strona główna forum; Strefa czasowa: UTC. Powered by phpBB® ...

Wytłuściłem to co może odnosić się do niewłaściwie przydzielonych uprawnień dla bootów na co nakierwali i podpowiedzieli mi Koledzy.

Jeszcze takie pytanie, czy "widzialność" adresów kończących się index.php jest potrzebna dla bootów ? przykładowo: forum-ogrodnicze.oleander.pl/index.php

U mnie wszystkie adresy wątków kończą się *.html więc może w robots.txt też wyłączyć ten plik jeśli chodzi o dostępność dla bootów?

Zobaczymy za kilka dni lub tygodni jak sprawdzą się zastosowane zmiany, ale już teraz jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i zajęcie się moim zapytaniem.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: jaroslw » 15 lipca 2014, 18:11

Blokując index.php możesz sobie zablokować indeksowanie strony głównej forum i raczej przyniesie to więcej problemów niż korzyści.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

domnik
Posty: 7
Rejestracja: 10 lipca 2014, 15:45

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: domnik » 15 lipca 2014, 22:57

Przepraszam za długie wpisy, ale staram się jak najdokładniej opisać sprawę.

Jak na razie to u mnie indeksuje się nie to co powinno, więc szukam wszelkich możliwości poprawy. Phpbb3 ma wiele ciekawych i przydatnych opcji, ale pod względem łatwości ustawienia tego, to jest kompletna masakra.

Być może jest tak jak piszesz Jarosław, ale nie wiem czy dobrze to interpretuję jednak w tym miejscu:

http://blogkomp.pl/optymalizacja-seo-phpbb3/

index.php? jest dodany do zbioru plików wyłączonych z indeksacji.

Mam zainstalowane moduły seo, które między innymi przepisują mi adresy stron na przyjazne. Mam też moduł który powinien tworzyć przyjazne tytuły podstron (seo friendly forum title 2.0.4).

Po dodatkowych kilku godzinach pracy i kolejnych drobnych poprawkach skłaniam się ku tezie, że na moim forum jest problem z przyjaznymi meta tagami i opisami podstron:

na przykładzie linku związanego z mini ogrodem botanicznym czytam w google:

Informacja - Witaj na przyjaznym forum ogrodniczym • Witaj na przyjaznym forum ogrodniczym

gdy klikam na dział w którym zjaduje się ten wpis to widzę na pasku przeglądarki:

Mini Ogród botaniczny w gospodarstwie ogrodniczym Oleander * Witaj na przyjaznym forum ogrodniczym • Witaj na przyjaznym forum ogrodniczym

ale gdy kliknę na jakikolwiek post w tym dziale to widzę na pasku przeglądarki:

Historia Gospodarstwa Ogrodniczego Oleander i Mini Ogrodu Botanicznego * Mini Ogród botaniczny w gospodarstwie ogrodniczym Oleander * Witaj na przyjaznym forum ogrodniczym

Ta ostatnia wersja wydaje się być poprawna. Dwie pierwsze nie są przyjazne dla wyszukiwarek, bo podają podobne treści jak na innych stronach.

W związku z tym mam pytanie w jaki sposób spowodować aby w wynikach wyszukiwania w google pojawiał się kolejno:

1) nazwa działu
2) opis działu czyli to co widać na forum pod każdą nazwą działu),
3) nazwa działu, tytuł wątku, lub jeśli nie podano, lub jest którki - początek wpisu.

lub może zapytam inaczej, może któryś z kolegów będzie wiedział:

jak ustawić (co zmienić i w jaki sposób) aby seo friendly forum title 2.0.4 wyświetlał w wyszukiwarkach to co wyszczególniłem powyżej.


W związku z tym, że to co już się zaindeksowało z moich podstron ma unikalne tytuły i opisy w wyszkiwarce, myślę, że należy iść tym tokiem rozumowania i ustawić pozostałe podstron w podobny sposób tzn by miały jak najbardziej unikalne tytuły i opisy.

Dublowanie na każdym kroku nazwy forum w tytule jest kompletnie bez sensu. Strata przestrzeni dzięki której można przekazać inne słowa kluczowe.

Proszę o pomoc, może ktoś się spotkał z tym problemem i udało mu się przebudować nieco ten moduł seo friendly forum title 2.0.4.
Załączniki
1.JPG
wadliwe działanie modułu seo friendly forum title 2.0.4?
(68.1 KiB) Pobrany 7319 razy
2.JPG
wadliwe działanie modułu seo friendly forum title 2.0.4?
(120.11 KiB) Pobrany 7334 razy
3.JPG
wadliwe działanie modułu seo friendly forum title 2.0.4?
(66.44 KiB) Pobrany 7328 razy

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: Bielu » 16 lipca 2014, 00:47

źle zainstalowe spr overall_header i usuń powtórzenia :)
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: jaroslw » 16 lipca 2014, 09:18

Jak już pisałem w innym temacie, masz błędnie (lub nie do końca) zainstalowaną modyfikację. Dodatkowo pozycje w Google, zawierające w tytule Informacja - ... związane są (były) z niewystarczającymi uprawnieniami. To łatwo sprawdzić po wejściu w kopię strony utworzoną przez Google np. http://goo.gl/veHRif
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

domnik
Posty: 7
Rejestracja: 10 lipca 2014, 15:45

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: domnik » 16 lipca 2014, 10:09

Niestety usunięcie modów i wgranie ich od nowa na czyste pliki nie pomaga. Uprawnienia mam w tej chwili ustawione dobrze. Boot ma podobne uprawnienia jak user z wyłączeniem możliwości pisania postów.

W dalszym ciągu występuje:

1) podwójna nazwa forum
2) brak opisów działów w pasku przeglądarki (więc pewnie przez to działy nie indeksują się właściwie, robot widzi w nagłówku kilka takich samych słów i uznaje działy za jedna i tą samą stronę, wobec tego nie indeksuje zawartości).

Jedyne co udało mi się zrobić metodą dedukcji to zamienić wyświetlanie nazwy forum z nazwą działu:

przed zmianą:

Kod: Zaznacz cały

{META}
<title>{SITENAME} &bull; <!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull; <!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull; <!-- ENDIF -->{PAGE_TITLE}</title>
po zmianie:

Kod: Zaznacz cały

{META}
<title>{PAGE_TITLE} &bull; <!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull; <!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull; <!-- ENDIF -->{SITENAME}</title>
to jednak nie załatwia sprawy, bo link do każdego działu (w tym do strony głównej danego działu) forum powinien być opatrzony unikalnym opisem (tak jak to widać na samym forum). Możliwe że coś robię źle podczas instalacji któegoś z modułów, a możliwe też że nie mają one takiej opcji i nie uwzględniają zawartości tych opisów.

Czy ktoś wie jaką zmienną dodać do konkretnego pliku aby to się wyświetlało?
Ewentualnie czy można prosić o propozycje odpłatnej pomocy poza forum?

Obecnie mam zainstalowane takie mody:

Disallow links before x posts
KeyCAPTCHA
Prime Links
ReIMG Image Resizer
SEO Friendly Forum Title
Sortables CAPTCHA Plugin
Tapatalk
phpBB SEO Dynamic Meta tags

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: jaroslw » 16 lipca 2014, 10:37

Zgodnie z instrukcją instalacji w overall_header.html powinieneś mieć taką linię:

Kod: Zaznacz cały

<title>{PAGE_TITLE}<!-- IF PAGE_TITLE --> &bull; <!-- ENDIF --><!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull;<!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull;<!-- ENDIF --> {SITENAME}</title>
Podobna do Twojej po przeróbkach, ale poprawie będzie wyświetlać separatory. Wygląda, że kilku zmian w innych plikach PHP też Ci nadal brakuje. Z tytułu tematu powinno zniknąć chociażby Zobacz wątek. Co masz na myśli pisząc opisy działów? Strony identyfikowane są po adresie, nie tytule.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

domnik
Posty: 7
Rejestracja: 10 lipca 2014, 15:45

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: domnik » 16 lipca 2014, 11:39

Mam taka linię jak opisałeś. To w dalszym ciągu nie działa jak należy. Niestety dalej nie wiem jak to poprawić, proszę o pomoc.
Co masz na myśli pisząc opisy działów? Strony identyfikowane są po adresie, nie tytule.
Wyjaśnię to. Wchodzisz sobie na moje forum. Są tam działy. Na przykład dział DLA POCZĄTKUJĄCYCH i pod tą nazwą działu widzisz opis tego działu, czyli: " Dopiero zaczynasz przygodę z uprawą roślin? Ten dział jest specjalnie dla Ciebie!". A co "widzi" boot jak wejdzie dalej: "Dla początkujących * witaj na przyjaznym forum ogrodniczym * witaj na przyjaznym forum ogrodniczym" zamiast: DLA POCZĄTKUJĄCYCH - Dopiero zaczynasz przygodę z uprawą roślin? Ten dział jest specjalnie dla Ciebie! ewentualnie: Witaj na przyjaznym forum ogrodniczym! DLA POCZĄTKUJĄCYCH - Dopiero zaczynasz przygodę z uprawą roślin? Ten dział jest specjalnie dla Ciebie!

Wykonuję instrukcję i dalej są błędy, a ponadto w dalszym ciągu nie indeksuje mi nic wiecej niż 1 lub 2 strony z wpisami na forum których jest wiele tysięcy.

W częściach w których pokazuje np, że nie znalazł jakiegoś kodu do zmiany podczas instalacji odnajduję miejsca i zmieniam ręcznie. Może tam robię jakieś błędy. Najbardziej prawdodpodobne to jakaś nieprawidłowo zastosowana komenda, separator etc.

Chyba nie obędzie się bez sprawdzenia i porównania kodu z jakimś działającym forum, które ma zainstalowane takie moduły.

Oto zawartość mojego pliku overall_header.html

Kod: Zaznacz cały

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" dir="{S_CONTENT_DIRECTION}" lang="{S_USER_LANG}" xml:lang="{S_USER_LANG}">
<head>

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset={S_CONTENT_ENCODING}" />
<meta http-equiv="content-style-type" content="text/css" />
<meta http-equiv="content-language" content="{S_USER_LANG}" />
<meta http-equiv="imagetoolbar" content="no" />
<meta name="resource-type" content="document" />
<meta name="distribution" content="global" />
<meta name="keywords" content="" />
<meta name="description" content="" />
{META}
<title>{PAGE_TITLE}<!-- IF PAGE_TITLE --> &bull; <!-- ENDIF --><!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull;<!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull;<!-- ENDIF --> {SITENAME}</title>
<!-- IF S_ENABLE_FEEDS -->
	<!-- IF S_ENABLE_FEEDS_OVERALL --><link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="{L_FEED} - {SITENAME}" href="{U_FEED}" /><!-- ENDIF -->
	<!-- IF S_ENABLE_FEEDS_NEWS --><link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="{L_FEED} - {L_FEED_NEWS}" href="{U_FEED}?mode=news" /><!-- ENDIF -->
	<!-- IF S_ENABLE_FEEDS_FORUMS --><link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="{L_FEED} - {L_ALL_FORUMS}" href="{U_FEED}?mode=forums" /><!-- ENDIF -->
	<!-- IF S_ENABLE_FEEDS_TOPICS --><link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="{L_FEED} - {L_FEED_TOPICS_NEW}" href="{U_FEED}?mode=topics" /><!-- ENDIF -->
	<!-- IF S_ENABLE_FEEDS_TOPICS_ACTIVE --><link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="{L_FEED} - {L_FEED_TOPICS_ACTIVE}" href="{U_FEED}?mode=topics_active" /><!-- ENDIF -->
	<!-- IF S_ENABLE_FEEDS_FORUM and S_FORUM_ID --><link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="{L_FEED} - {L_FORUM} - {FORUM_NAME}" href="{U_FEED}?f={S_FORUM_ID}" /><!-- ENDIF -->
	<!-- IF S_ENABLE_FEEDS_TOPIC and S_TOPIC_ID --><link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="{L_FEED} - {L_TOPIC} - {TOPIC_TITLE}" href="{U_FEED}?f={S_FORUM_ID}&t={S_TOPIC_ID}" /><!-- ENDIF -->
<!-- ENDIF -->

<!--
	phpBB style name: prosilver
	Based on style:   prosilver (this is the default phpBB3 style)
	Original author:  Tom Beddard ( http://www.subBlue.com/ )
	Modified by:
-->

<script type="text/javascript">
// <![CDATA[
	var jump_page = '{LA_JUMP_PAGE}:';
	var on_page = '{ON_PAGE}';
	var per_page = '{PER_PAGE}';
	var base_url = '{A_BASE_URL}';
	var style_cookie = 'phpBBstyle';
	var style_cookie_settings = '{A_COOKIE_SETTINGS}';
	var onload_functions = new Array();
	var onunload_functions = new Array();

	<!-- IF S_USER_PM_POPUP and S_NEW_PM -->
		var url = '{UA_POPUP_PM}';
		window.open(url.replace(/&/g, '&'), '_phpbbprivmsg', 'height=225,resizable=yes,scrollbars=yes, width=400');
	<!-- ENDIF -->

	/**
	* Find a member
	*/
	function find_username(url)
	{
		popup(url, 760, 570, '_usersearch');
		return false;
	}

	/**
	* New function for handling multiple calls to window.onload and window.unload by pentapenguin
	*/
	window.onload = function()
	{
		for (var i = 0; i < onload_functions.length; i++)
		{
			eval(onload_functions[i]);
		}
	};

	window.onunload = function()
	{
		for (var i = 0; i < onunload_functions.length; i++)
		{
			eval(onunload_functions[i]);
		}
	};

// ]]>
</script>
<script type="text/javascript" src="{T_SUPER_TEMPLATE_PATH}/styleswitcher.js"></script>
<script type="text/javascript" src="{T_SUPER_TEMPLATE_PATH}/forum_fn.js"></script>

<link href="{T_THEME_PATH}/print.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="print" title="printonly" />
<link href="{T_STYLESHEET_LINK}" rel="stylesheet" type="text/css" media="screen, projection" />

<link href="{T_THEME_PATH}/normal.css" rel="stylesheet" type="text/css" title="A" />
<link href="{T_THEME_PATH}/medium.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" title="A+" />
<link href="{T_THEME_PATH}/large.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" title="A++" />

<!-- IF S_CONTENT_DIRECTION eq 'rtl' -->
	<link href="{T_THEME_PATH}/bidi.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="screen, projection" />
<!-- ENDIF -->

</head>

<body id="phpbb" class="section-{SCRIPT_NAME} {S_CONTENT_DIRECTION}">

<div id="wrap">
	<a id="top" name="top" accesskey="t"></a>
	<div id="page-header">
		<div class="headerbar">
			<div class="inner"><span class="corners-top"><span></span></span>

			<div id="site-description">
				<a href="{U_INDEX}" title="{L_INDEX}" id="logo">{SITE_LOGO_IMG}</a>
				<h1>{SITENAME}</h1>
				<p>{SITE_DESCRIPTION}</p>
				<p class="skiplink"><a href="#start_here">{L_SKIP}</a></p>
			</div>

		<!-- IF S_DISPLAY_SEARCH and not S_IN_SEARCH -->
			<div id="search-box">
				<form action="{U_SEARCH}" method="get" id="search">
				<fieldset>
					<input name="keywords" id="keywords" type="text" maxlength="128" title="{L_SEARCH_KEYWORDS}" class="inputbox search" value="<!-- IF SEARCH_WORDS-->{SEARCH_WORDS}<!-- ELSE -->{L_SEARCH_MINI}<!-- ENDIF -->" onclick="if(this.value=='{LA_SEARCH_MINI}')this.value='';" onblur="if(this.value=='')this.value='{LA_SEARCH_MINI}';" />
					<input class="button2" value="{L_SEARCH}" type="submit" /><br />
					<a href="{U_SEARCH}" title="{L_SEARCH_ADV_EXPLAIN}">{L_SEARCH_ADV}</a> {S_SEARCH_HIDDEN_FIELDS}
				</fieldset>
				</form>
			</div>
		<!-- ENDIF -->

			<span class="corners-bottom"><span></span></span></div>
		</div>

		<div class="navbar">
			<div class="inner"><span class="corners-top"><span></span></span>

			<ul class="linklist navlinks">
				<li class="icon-home"><a href="{U_INDEX}" accesskey="h">{L_INDEX}</a> <!-- BEGIN navlinks --> <strong>&#8249;</strong> <a href="{navlinks.U_VIEW_FORUM}">{navlinks.FORUM_NAME}</a><!-- END navlinks --></li>

				<li class="rightside"><a href="#" onclick="fontsizeup(); return false;" onkeypress="return fontsizeup(event);" class="fontsize" title="{L_CHANGE_FONT_SIZE}">{L_CHANGE_FONT_SIZE}</a></li>

				<!-- IF U_EMAIL_TOPIC --><li class="rightside"><a href="{U_EMAIL_TOPIC}" title="{L_EMAIL_TOPIC}" class="sendemail">{L_EMAIL_TOPIC}</a></li><!-- ENDIF -->
				<!-- IF U_EMAIL_PM --><li class="rightside"><a href="{U_EMAIL_PM}" title="{L_EMAIL_PM}" class="sendemail">{L_EMAIL_PM}</a></li><!-- ENDIF -->
				<!-- IF U_PRINT_TOPIC --><li class="rightside"><a href="{U_PRINT_TOPIC}" title="{L_PRINT_TOPIC}" accesskey="p" class="print">{L_PRINT_TOPIC}</a></li><!-- ENDIF -->
				<!-- IF U_PRINT_PM --><li class="rightside"><a href="{U_PRINT_PM}" title="{L_PRINT_PM}" accesskey="p" class="print">{L_PRINT_PM}</a></li><!-- ENDIF -->
			</ul>

			<!-- IF not S_IS_BOT and S_USER_LOGGED_IN -->
			<ul class="linklist leftside">
				<li class="icon-ucp">
					<a href="{U_PROFILE}" title="{L_PROFILE}" accesskey="e">{L_PROFILE}</a>
						<!-- IF S_DISPLAY_PM --> (<a href="{U_PRIVATEMSGS}">{PRIVATE_MESSAGE_INFO}</a>)<!-- ENDIF -->
					<!-- IF S_DISPLAY_SEARCH --> &bull;
					<a href="{U_SEARCH_SELF}">{L_SEARCH_SELF}</a>
					<!-- ENDIF -->
					<!-- IF U_RESTORE_PERMISSIONS --> &bull;
					<a href="{U_RESTORE_PERMISSIONS}">{L_RESTORE_PERMISSIONS}</a>
					<!-- ENDIF -->
				</li>
			</ul>
			<!-- ENDIF -->

			<ul class="linklist rightside">
				<li class="icon-faq"><a href="{U_FAQ}" title="{L_FAQ_EXPLAIN}">{L_FAQ}</a></li>
				<!-- IF not S_IS_BOT -->
					<!-- IF S_DISPLAY_MEMBERLIST --><li class="icon-members"><a href="{U_MEMBERLIST}" title="{L_MEMBERLIST_EXPLAIN}">{L_MEMBERLIST}</a></li><!-- ENDIF -->
					<!-- IF not S_USER_LOGGED_IN and S_REGISTER_ENABLED and not (S_SHOW_COPPA or S_REGISTRATION) --><li class="icon-register"><a href="{U_REGISTER}">{L_REGISTER}</a></li><!-- ENDIF -->
					<li class="icon-logout"><a href="{U_LOGIN_LOGOUT}" title="{L_LOGIN_LOGOUT}" accesskey="x">{L_LOGIN_LOGOUT}</a></li>
				<!-- ENDIF -->
			</ul>

			<span class="corners-bottom"><span></span></span></div>
		</div>

	</div>

	<a name="start_here"></a>
	<div id="page-body">
		<!-- IF S_BOARD_DISABLED and S_USER_LOGGED_IN and (U_MCP or U_ACP) -->
		<div id="information" class="rules">
			<div class="inner"><span class="corners-top"><span></span></span>
				<strong>{L_INFORMATION}:</strong> {L_BOARD_DISABLED}
			<span class="corners-bottom"><span></span></span></div>
		</div>
		<!-- ENDIF -->

instalując moduł seo friendly forum title 2.0.4 mam następujące będy:

Kod: Zaznacz cały

includes/mcp/mcp_main.php

Znajdź
				$this->page_title = 'MCP_MAIN';
Zastąp tym:
				$this->page_title = 'MCP_MAIN_FRONT';

Sukces

language/en/common.php

Znajdź
	'PAGE_OF'				=> 'Page <strong>%1$d</strong> of <strong>%2$d</strong>',

Po tym dodaj:
	'PAGE_NUMBER'			=> 'Page %s',

Sukces

styles/prosilver/template/overall_header.html

Znajdź

Komentarz: If you would have forum description in the title, add {SITE_DESCRIPTION} before </title>.
<title>{SITENAME} &bull; <!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull; <!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull; <!-- ENDIF -->{PAGE_TITLE}</title>

Zastąp tym:
<title>{PAGE_TITLE}<!-- IF PAGE_TITLE --> &bull; <!-- ENDIF --><!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull;<!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull;<!-- ENDIF --> {SITENAME}</title>

Nie można znaleźć elementu określonego przez mod w poleceniu „Znajdź”.

styles/prosilver/template/simple_header.html

Znajdź

Komentarz: If you would have forum description in the title, add {SITE_DESCRIPTION} before </title>.
<title>{SITENAME} &bull; <!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull; <!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull; <!-- ENDIF -->{PAGE_TITLE}</title>

Zastąp tym:
<title>{PAGE_TITLE}<!-- IF PAGE_TITLE --> &bull; <!-- ENDIF --><!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull;<!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull;<!-- ENDIF --> {SITENAME}</title>

Sukces

index.php

Znajdź
page_header($user->lang['INDEX']);

Zastąp tym:
page_header();

Nie można znaleźć elementu określonego przez mod w poleceniu „Znajdź”.

memberlist.php

Znajdź
		// Send an email
		$page_title = $user->lang['SEND_EMAIL'];
		$template_html = 'memberlist_email.html';

Zastąp tym:

Sukces

Znajdź
		$template->assign_vars(array(
			'ERROR_MESSAGE'		=> (sizeof($error)) ? implode('<br />', $error) : '',
			'SUBJECT'			=> $subject,
			'MESSAGE'			=> $message,
			)
		);

Po tym dodaj:
		// Send an email
		$page_title = $user->lang['SEND_EMAIL_USER'] . '&nbsp;' . $row['username'];
		$template_html = 'memberlist_email.html';

Sukces

Znajdź
		// The basic memberlist
		$page_title = $user->lang['MEMBERLIST'];

Zastąp tym:
		// The basic memberlist
		$page_title = $user->lang['MEMBERLIST'] . (($start) ? ' &bull; ' . sprintf($user->lang['PAGE_NUMBER'], floor($start / $config['topics_per_page']) + 1) : '');

Sukces

Znajdź
					unset($ip_forums);

					$db->sql_freeresult($result);
				}
			}

Po tym dodaj:
			// Now generate search user page title
			$page_title = $user->lang['FIND_USERNAME'];

Sukces

Znajdź
			$sql_where .= " AND ug.user_pending = 0 AND u.user_id = ug.user_id AND ug.group_id = $group_id";
			$sql_where_data = " AND u.user_id = ug.user_id AND ug.group_id = $group_id";

Po tym dodaj:
			// Now generate group page title
			$page_title = ($group_row['group_type'] == GROUP_SPECIAL) ? $user->lang['G_' . $group_row['group_name']] : $group_row['group_name'];
			$page_title .= ' &bull; ' . $user->lang['GROUPS'];

Sukces

search.php

Znajdź
	page_header(($l_search_title) ? $l_search_title : $user->lang['SEARCH']);

Zastąp tym:
	// Add searched query and pagination to page title
	$l_search_title_details = (!empty($search->search_query)) ? ': ' . $search->search_query : '';
	$l_search_title_details .= ($start) ? ' &bull; ' . sprintf($user->lang['PAGE_NUMBER'], floor($start / $config['topics_per_page']) + 1) : '';
	
	page_header(($l_search_title) ? $l_search_title : $user->lang['SEARCH'] . $l_search_title_details);

Nie można znaleźć elementu określonego przez mod w poleceniu „Znajdź”.

viewforum.php

Znajdź
page_header($user->lang['VIEW_FORUM'] . ' - ' . $forum_data['forum_name'], true, $forum_id);
Zastąp tym:
page_header($forum_data['forum_name'] . (($start) ? ' &bull; ' . sprintf($user->lang['PAGE_NUMBER'], floor($start / $config['topics_per_page']) + 1) : ''), true, $forum_id);

Nie można znaleźć elementu określonego przez mod w poleceniu „Znajdź”.

viewtopic.php
Znajdź
page_header($user->lang['VIEW_TOPIC'] . ' - ' . $topic_data['topic_title'], true, $forum_id);
Zastąp tym:
page_header($topic_data['topic_title'] . (($start) ? ' &bull; ' . sprintf($user->lang['PAGE_NUMBER'], floor($start / $config['posts_per_page']) + 1) : '') . ' &bull; ' . $topic_data['forum_name'], true, $forum_id);

Sukces

language/pl/common.php
Znajdź
	'PAGE_OF'				=> 'Strona <strong>%1$d</strong> z <strong>%2$d</strong>',
Po tym dodaj:
	'PAGE_NUMBER'			=> 'Strona %s',

Sukces

W załączniku przesyłam spakowaną zawartość plików - które podczas instalacji modułu zostały określone jako wadliwe czyli (nie znaleziono fragmentu kodu):

overall_header.html , index.php , search.php , viewforum.php i dodatkowo viewtopic.php bo też może przydać się do sprawdzenia.
Załączniki
plikidosprawdzenia.zip
(38.75 KiB) Pobrany 366 razy

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: jaroslw » 18 lipca 2014, 18:05

Brakuje Ci zmian w pliku viewtopic.php. Instrukcje możesz dodać ręcznie, kod z instrukcji Find znajdziesz bez problemu. Reszta widzę po Twoim forum jest już poprawiona. W tytule nie powinien znajdować się opis forum.

W niektórych plikach widać fragmenty innej modyfikacji do zmiany tytułów, która może się gryźć z SEO Friendly Forum Title. Na kilku stronach typu "googlebot simulator" wygląda na to, że dalej nie ma dostępu dla botów do tematów na Twoim forum.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

domnik
Posty: 7
Rejestracja: 10 lipca 2014, 15:45

Re: Kompletny brak indeksacji podstron forum phpbb3 od 2 lat

Post autor: domnik » 20 lipca 2014, 14:35

Dla viewtopic.php mam ustawione ten fragment kodu który rozpoczyna się poniżej od TOOLKIT BEGIN - TITLE:

Kod: Zaznacz cały

<open src="viewtopic.php">
			<edit>
				<find><![CDATA[page_header($user->lang['VIEW_TOPIC'] . ' - ' . $topic_data['topic_title'], true, $forum_id);

]]></find>
				<action type="replace-with"><![CDATA[// www.phpBB-SEO.com SEO TOOLKIT BEGIN - TITLE
$extra_title = ($start > 0) ? ' - ' . $user->lang['Page'] . ( floor( ($start / $config['posts_per_page']) ) + 1 ) : '';
page_header($topic_data['topic_title'] . ' : ' .  $topic_data['forum_name'] . $extra_title, true, $forum_id);
// www.phpBB-SEO.com SEO TOOLKIT END - TITLE
Tak więc, chyba to nie to. Ciągle brak indeksacji. Googlebot siedzi niemalże cały czas, ale jakby oglądał forum z zamkniętymi oczami :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Webmastering”