[PHP]Problem z wczytywaniem całej zawartości strony

Forum poświęcone skryptom, językom programowania, serwerom i hostingowi, domenom itp.
slawexsdz
Posty: 2
Rejestracja: 11 września 2013, 14:00

[PHP]Problem z wczytywaniem całej zawartości strony

Post autor: slawexsdz » 11 września 2013, 14:03

Witam.
Mam pewien skrypt, który czasem działa bez zarzutu, a czasami zdarza mu się nie wczytać pewnej zawartości, np. obrazków, albo stylów CSS, czasem wyświetlają się też białe strony, bez niczego...

Powodem w zasadzie jest przeciążony serwer. Niestety ze względów finansowych nie mogę przesiąść się na nic lepszego. Błędy pojawiają się w około 5% odświeżeń strony.

Czy jest jakiś sposób, aby skrypt w razie niewczytania całej zawartości odświeżał stronę, albo robił tak, żeby za każdym razem wszystko było wczytane (nawet kosztem dłuższego generowania) ?

Pozdrawiam i proszę o rady,
Slawexsdz

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [PHP]Problem z wczytywaniem całej zawartości strony

Post autor: Aviator » 11 września 2013, 20:19

slawexsdz pisze:Mam pewien skrypt
Daj jakiś link do demo?
slawexsdz pisze:Czy jest jakiś sposób, aby skrypt w razie niewczytania całej zawartości odświeżał stronę, albo robił tak, żeby za każdym razem wszystko było wczytane (nawet kosztem dłuższego generowania) ?
Problem pojawia się u wszystkich?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

slawexsdz
Posty: 2
Rejestracja: 11 września 2013, 14:00

Re: [PHP]Problem z wczytywaniem całej zawartości strony

Post autor: slawexsdz » 11 września 2013, 20:46

problem pojawia się dla wszystkich stron. To jest jedna z zapleczówek, z wiadomych względów nie mogę podać.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: [PHP]Problem z wczytywaniem całej zawartości strony

Post autor: jaroslw » 12 września 2013, 19:54

Możesz spróbować zoptymalizować swoje strony, jeśli jeszcze tego nie robiłeś. Podejrzewam, że problemem jest zbyt duża liczba żądań do serwera. Przetestuj swoją witrynę na http://tools.pingdom.com/fpt/ - sprawdzisz jakie skrypty, arkusze stylów i grafiki są załączane. Może pliki skryptów da się scalić w jeden, tak samo z plikami CSS. Zredukuje to liczbę żądań do serwera. Grafiki też można próbować scalić - zainteresuj się CSS Sprites.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Webmastering”