Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Forum poświęcone skryptom, językom programowania, serwerom i hostingowi, domenom itp.
lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: lukpio3 » 31 lipca 2012, 20:27

Witam.
Mam kolejny problem z MODxem. Dziś już przerzuciłem stronę na oficjalny serwer. Póki co na domenę testową ale już jest problem. Strona jest też wrzucona na mój prywatny hosting pod moją domenę, wszystko tam jest to samo i u mnie strona działa bez problemu, można tworzyć nowe dokumenty w systemie zarządzania treścią, ustawiać ich wielkość, kolor, formatowanie itd. Na tym oficjalnym serwerze słuchajcie biorę tworzę nową podstronę, wszystko tradycyjnie jak zawsze, ustawiam wielkość tekstu, kolor, wszystko się zmienia, robię zapisz, podgląd a tam wszystko małe, bez żadnego formatowania. Robię edytuj dokument no i oczywiście formatowanie jest skasowane. Już mi po prostu brakuje pomysłów co może być. Przecież nic nie robiłem, nic nie grzebałem, po prostu wrzuciłem stronę na serwer tak jak wrzucałem poprzednio na swój serwer, zrobiłem import bazy, u mnie działa na oficjalnym serwerze nie. Może chociaż mnie jakoś nakierujecie gdzie można szukać problemu. Czy to jest coś z samym CMSem czy może coś w bazie nie tak? Bo przyznam że nawet nie mam zielonego pojęcia gdzie może tkwić problem a znaleźć pomoc do tego CMSa gdzieś w sieci, graniczy z cudem. Przeklinam go jak tylko mogę ...

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: Aviator » 31 lipca 2012, 20:39

Sprawdź czy w edytorze nie masz włączonego trybu HTML
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: lukpio3 » 31 lipca 2012, 20:45

W edytorze tryb html jest włączony ;). Oczywiście próbowałem robić coś i w nim tzn wpisuję formatowanie z ręki i zobacz, przykładowy napis "test" w kolorze czerwonym, powiększony do 700%, tak wygląda kod:

Kod: Zaznacz cały

<span style="color: #ff0000; font-size: 700%;">test</span>
Oczywiście kod wpisywany z ręki.

Robię zapisz, dokument się zapisuje, biorę ponownie edytuj, wchodzę w edytor html a moim oczom ukazuje się taki oto kod:

Kod: Zaznacz cały

<p><span>test</span></p>
Kasuje sobie po prostu sam formatowanie. Podobnie jest z załącznikami. Też dodaję właściwą lokalizację (odsyłacz) a on mi go jakoś przerabia po swojemu nie wiadomo jak.

Teraz wziąłem te wszystkie pliki strony wyrzuciłem, zrobię wszystko jeszcze raz. Jeśli nie pomoże to ja naprawdę, nie mam pojęcia co może być nie tak :|.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: jaroslw » 31 lipca 2012, 21:00

Pewnie wszystko poza kilkoma dozwolonymi znacznikami jest filtrowane dla bezpieczeństwa. Sprawdź czy nie ma do tego ustawień jakie znaczniki filtrować i jak restrykcyjnie (czysty HTML, częściowo formatowany) - tak przykładowo wygląda to w Drupalu.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: Aviator » 31 lipca 2012, 21:02

lukpio3 pisze:W edytorze tryb html jest włączony ;).
Wyłącz go, ale tym razem nie wpisuj czystego HTML tylko używaj wbudowanego edytora.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: lukpio3 » 31 lipca 2012, 21:06

Przy wbudowanym edytorze jest to samo. Co ciekawe, postawiłem teraz słuchaj czystego modx-a, na nowej bazie danych, wszystko czyściutkie. I jest ten sam problem. Stawiam go u siebie na serwerze, problemu nie ma. I weź tu teraz człowieku bądź mądrym i zgadnij co jest nie tak :|.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: Aviator » 31 lipca 2012, 21:20

Nie żebym wyganiał, ale spróbuj się zwrócić tutaj http://www.modxcms.pl/gdzie-szukac-pomocy.html myślę, że znajdą się więksi specjaliści tego oprogramowania. ;)
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: lukpio3 » 31 lipca 2012, 21:46

A może słuchaj problem jest z uprawnieniami? Bo na tym serwerze mam uprawnienia do katalogów jakieś G770, nie mam pojęcia co to znaczy, natomiast do plików uprawnienia -660. Na poprzednim swoim serwerze na którym wszystko działa mam uprawnienia do katalogów 755 a do plików 644.

Teraz zainstalowałem słuchaj na tym oficjalnym hostingu czystego cmsa, bez żadnych stron i problem nadal występuje. Na pw podam Ci login i hasło i zerkniesz sobie sam. Wydaje mi się że problem jest jakiś z serwerem albo z tymi uprawnieniami. Wiesz może czy da radę zmienić uprawienia wszystkim katalogom i plików także tym w głąb? Czy trzeba pojedynczo zmieniać?

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: Aviator » 31 lipca 2012, 21:55

Nie ma sensu zmienić uprawnień bo to nie jest zapisywane do plików tylko do bazy.
Później zajrzę, na razie jestem zajęty.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: lukpio3 » 31 lipca 2012, 21:58

Właśnie teraz też na to wpadłem że to jednak jest coś z konfiguracją db, ewidentnie.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: Aviator » 31 lipca 2012, 22:06

Tzn. może być wina plików bo dzięki plikom jest to prawidłowo przetwarzane, spróbuj inną wersje tego CMS'a
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: lukpio3 » 31 lipca 2012, 22:13

Ale jak słuchaj wytłumaczyć że na jednym serwerze działa a na drugim już nie? :|

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: jaroslw » 31 lipca 2012, 22:20

Konfiguracja PHP, obecność lub brak modułów PHP, różnice w strukturze bazy danych po instalacji (różne wersje MySQL). Pofatyguj się na forum MODx, może ktoś pracujący z tym CMS-em wskaże Ci nawet różnice w konfiguracji samego skryptu.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: lukpio3 » 31 lipca 2012, 22:22

Wersja php na obydwu serwerach jest dokładnie taka sama. Jedynie różnią się wersją mysql, na serwerze na którym wszystko działa jest 5.1, na serwerze na którym jest problem jest 5.5. Poza tym różnic nie ma żadnych. A forum MODxa niestety już umarło.

lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Re: Problem z CMSem - nie zapisuje formatowania.

Post autor: lukpio3 » 31 lipca 2012, 22:40

Ufff, Panowie, problem rozwiązany ;). Pomogło dodanie dyrektywy magic_quotes_gpc = Off w .htaccess. Choć nie wiem czemu bez niej nie działało. Znalazłem w sieci podobny problem i ktoś wspomniał o tej dyrektywie i faktycznie pomogła. Jeśli potraficie wytłumaczyć za co ona odpowiada i czemu bez niej mogło nie działać byłem wdzięczny. Samo wpisanie tego jakoś mnie nie zadowala ;) i chciałbym wiedzieć czemu bez niej mi to nie działało ;).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Webmastering”