multi phpBB?

Forum poświęcone skryptom, językom programowania, serwerom i hostingowi, domenom itp.
teh
Posty: 1
Rejestracja: 05 sierpnia 2009, 18:19

multi phpBB?

Post autor: teh » 05 sierpnia 2009, 18:25

Cześć, surfując po internecie napotkałem się na http://multibb.pl/ - czy to kradzież...? "Przywłaszczenie" modyfikacji w pewnym stopniu oraz wypuszczanie kolejnych wersji? Kiedyś, aby móc przejąć ten skrypt i rozwijać go, należało za niego zapłacić. Wtedy wykupił go Gozda, a teraz? Projekt został ot tak przejęty i nazwanym oficjalnym supportem. Chciałem poznać Wasze zdanie na ten temat. Widziałem fora 'autorów' multibb.pl i powiem szczerze, że padły prędko ze względu na ekipe... Tu jest podobnie (moderatorzy nie wiedzą nawet, że do multi phpBB można wgrywać mody - ale to swoją drogą :lol: ). Czy może jest to jakiś wielki żart?

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: multi phpBB?

Post autor: daroPL » 06 sierpnia 2009, 15:07

Cześć!
teh pisze:Cześć, surfując po internecie napotkałem się na http://multibb.pl/ - czy to kradzież...? "Przywłaszczenie" modyfikacji w pewnym stopniu oraz wypuszczanie kolejnych wersji?
Kradzieżą z punktu widzenia prawa nazwać tego nie można, gdyż nazwa multibb ani multi phpbb nie zostały zarejestrowane jako znaki zastrzeżone. Co do samego skryptu to przecież bazuje on na otwartym phpBB, więc każdy ma prawo przy tym "grzebać".
Administrator z forum multibb.pl "atakował" mnie jakiś czas temu PW w sprawie powierzenia mu modyfikacji, jednak uznałem, że tego nie zrobię zważając na jego dość niskie kompetencje w dziedzinie tworzenia stron i phpBB.
Mimo wszystko, jak widzicie Skudi się nie poddał ;).
teh pisze:Wtedy wykupił go Gozda, a teraz? Projekt został ot tak przejęty i nazwanym oficjalnym supportem.
Już wypowiadałem się wiele razy na ten temat. Nie sprzedałem nikomu tego skryptu i nikomu też nie zezwoliłem na takie operacje. To, że ktoś kupuje darmowy skrypt od byle kogo nie oznacza, że staje się jego zarządcą. Jeżeli to Gozda był tym szczęśliwym nabywcom to gratuluje mu grubego portfela...
teh pisze:Widziałem fora 'autorów' multibb.pl i powiem szczerze, że padły prędko ze względu na ekipe... Tu jest podobnie (moderatorzy nie wiedzą nawet, że do multi phpBB można wgrywać mody - ale to swoją drogą :lol: ). Czy może jest to jakiś wielki żart?
Może to faktycznie żart :mrgreen: ?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Webmastering”