Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Forum poświęcone skryptom, językom programowania, serwerom i hostingowi, domenom itp.
kadon
Posty: 8
Rejestracja: 18 września 2019, 08:58
Lokalizacja: Konstancin

Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: kadon » 18 września 2019, 12:17

Przed chwilą zobaczyłem nowe cenniki w home.pl i mi włosy osiwiały. Tak szczerze mówiąc, nie dziwnym jest że z internetu znikają małe strony, domeny i fora. To porostu jest jakaś kpina już, jeszcze chwila i za domenę + host będzie płacić się i po stówce na miesiąc (po roku czyli po promocji na start).

Czy istnieje jakikolwiek host w którym za powiedzmy 300zł mielibyśmy domenę i utrzymanie na okres powiedzmy 4-5-6 lat?
Chodzi mi o opłatę z góry za wszystkie lata.
Promocje są fajne na start ale potem wesoło już nie jest, szczerze mówiąc, tworząc małe forum, portal itp. w którym nie będziemy bawić się w zarabianie i reklamy to tak naprawdę nie opłaca się już nic. Są hosty które chca i 150-200zł za odnowienie domeny (rok) i jeszcze 150-250 rocznie za host. Rekordziści krzyczą i 400zł za wersje typu Basic.
Kiedyś używałem Superhost ale od kiedy jest pod skrzydłem allegro, ceny oczywiście poszły w kosmos!

To wszystko doprowadzi do tego, że internet w Polsce zniknie tak samo, jak zniknął na zachodzie. Tam już nie ma stron prywatnych, kubów, blogów, nie ma już nic prócz gigantów.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: vader » 18 września 2019, 15:30

Ja korzystam z ovh od kilku lat i sobie chwalę. Odnowienie domeny .pl jest chyba najtańsze = 50pln, a cennik hostingu sobie zobacz. Największy minus to dość małe rozmiary bazy danych w tych niższych pakietach, ale dużo zależy jakie masz forum.

Kolega ma mydevil i też zadowolony.

lalanablanalala
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 21:19

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: lalanablanalala » 07 października 2019, 22:19

Polecam skorzystać z promocji w blackfriday :D ja w hekko kupiłem zadowalający pakiet za 30zł na 3 lata :P Teraz pewnie znowu będą mieli ciekawe promocje :P Wcześniej korzystałem z linuxapl, ale tam promocje były śmieszne a za większą kasę dużo mniej dają :P

Cenny kolego masz racje że są z dupy :D Ongiś było taniej. Nie ma ciekawych ofert na małe fora, strony :/

rad77
Posty: 460
Rejestracja: 15 września 2008, 21:27
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: rad77 » 11 października 2019, 10:47

Polecam;
www.netmark.pl albo www.kylos.pl
A jeśli chodzi o domeny to www.seohost.pl

nniko
Posty: 1
Rejestracja: 30 listopada 2019, 16:30

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: nniko » 30 listopada 2019, 16:32

Polecam www.kru.pl, aktualnie w związku z BlackWeek trwa promocja i wszystkie usługi są po 0,69 zł / rok.
Co najlepsze, odnowienie domeny .pl kosztuje 40,20 zł netto / rok.

Oczywiście hosting można opłacić na kilka lat z góry, bez problemu, można również płacić w kryptowalutach.

Stefczyk
Posty: 3
Rejestracja: 18 czerwca 2021, 14:50

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: Stefczyk » 21 czerwca 2021, 12:37

Sax.pl - bodajże 10 zł / rok
Hostinghouse - 25 zł / rok (1 rok 15 zł)

To najtańsze jakie znalazłem. Pytanie, czy to się nada na forum.

500MB -1 GB przestrzeni dyskowej chyba na długo wystarczy? Jak to wygląda jak forum się rozkręci?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: vader » 21 czerwca 2021, 13:16

Pytanie czy forum będzie miało załączniki czy nie? Jeśli nie, to taka pojemność hostingu (500mb-1gb) śmiało wystarczy na kilka lat.

Stefczyk
Posty: 3
Rejestracja: 18 czerwca 2021, 14:50

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: Stefczyk » 24 czerwca 2021, 14:25

W sumie nie pomyślałem o tym, ale raczej nie dałbym opcji ładowania załączników. Bo po co? A to rzeczywiście sporo przestrzeni dyskowej może zająć.

Chyba zwykle fora nawet nie dają możliwości ładowania zdjęć / obrazków. Najczięściej są łądowane z zewnętrznych hostingów obrazów. Tylko kurcze potem taki hosting znika, (a te darmowe zazwyczaj znikają) i na forum wiszą wykrzaczone obrazki.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: vader » 25 czerwca 2021, 13:14

Wszystkie fora, z którymi miałem styczność, mają możliwość dodawania załączników. A zewnętrznymi hostingami tak jest niestety. Rozwiązanie jest w załączniki, który już nie istnieje.

Awatar użytkownika
Hostido.pl
Posty: 3
Rejestracja: 28 czerwca 2021, 10:24
Kontakt:

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: Hostido.pl » 28 czerwca 2021, 10:26

Cześć, jeśli szukasz naprawdę dobrego hostingu sprawdź: https://hostido.pl/polecam/FORUM_PHPBB

Awatar użytkownika
Hostinguj.pl
Posty: 2
Rejestracja: 30 czerwca 2021, 10:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: Hostinguj.pl » 30 czerwca 2021, 10:27

Witamy, jeżeli w dalszym ciągu poszukujesz miejsca na Twoją witrynę w sieci to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą hostingu z nielimitowanym transferem danych oraz ofertą utrzymywania nazw domen na www.hostinguj.pl

Maksymalny okres rozliczeniowy na jaki możesz zamówić usługę hostingu www to aż 3 lata.

W każdym planie hostingowym darmowe certyfikaty ssl dla każdej podpiętej domeny i subdomeny oraz ochrona Imunify360.

Przy użyciu kodu PHPBB uzyskasz rabat 33% na hosting, a przy zamówieniu na rok bezpłatnie zarejestrujesz domenę pl.

Zapraszamy serdecznie ;)

Miksan
Posty: 11
Rejestracja: 04 marca 2021, 20:16

Re: Tani hosting pod forum na rok 2020 z opłatą za kilka lat z góry, istnieje taki?

Post autor: Miksan » 28 lipca 2021, 16:37

Stefczyk pisze:

Sax.pl - bodajże 10 zł / rok
Hostinghouse - 25 zł / rok (1 rok 15 zł)

To najtańsze jakie znalazłem.
Pytanie czy warto szukać najtańszych?

O Hostinghouse mogę powiedzieć kilka słów. Ogólnie jest ok, ale oni bardzo, bardzo go zabezpieczają przed włamaniami itp. Z jednej strony to dobrze, bo bezpiecznie, ale z tego co pamiętam, czasami pojawiały się problemy z różnymi funkcjami przez te mocne zabezpieczenia. Zwykle jednak dało się rozwiązać problem po kontakcie z pomocą techniczną.

Kolejna kwestia to chyba dość mocno wyżyłowane ograniczenia wykorzystania zasobów. Niewiele trzeba, żeby dostać powiadomienie o przekroczeniu limitu zużycia zasobów serwera. Przynajmniej kiedyś tak było.

Powiem tak, na małe forum może być. Na coś większego i poważnego polecam zainwestować.

Hosting za 10 zł na rok to już jak darmowy, chociaż dobrze, że są i takie, bo jest konkurencja i wcale nie muszą być gorsze. Tylko w pełni darmowego bym nie wziął na nic, bo takie po prostu znikają czasem bez śladu i bez zapowiedzi, i zwykle są na darmowej subdomenie hostingu, co się potem wiąże z utratą domeny - czyli możemy zaczynać od zera.

Wybierając hosting warto też sprawdzić ile kosztuje odnowienie po roku, bo przenoszenie co roku to się mija z celem.
Początkujący, ale coś tam wiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Webmastering”