we_clearblue 2.0.0

Style do phpBB 3.0.x autorstwa użytkowników. Tutaj możesz zaprezentować swoje prace, także w wersjach deweloperskich.
Regulamin forum
Zakładając temat dla swojego stylu, wymagane jest dodanie go jako załącznik (przez forum) w pierwszym poście.
jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: jaroslw » 08 października 2011, 18:32

Za separator odpowiadają obramowania w CSS, plik common.css i właściwości:

Kod: Zaznacz cały

#primary-navigation li {
	border-right: 1px solid #102435; /* Tutaj */
	padding-right: 14px;
	float: left;
	display: block;
	font-size: 11px;
	font-weight: bold;
}

Kod: Zaznacz cały

#primary-navigation li + li {
	border-left: 1px solid #1c3e5c; /* oraz tutaj */
	padding-left: 14px;
}
By dodać tło po najechaniu kursorem dodaj (może być po jednym z powyższych kodów):

Kod: Zaznacz cały

#primary-navigation li:hover {
	background: red; /* Kolor tła */
}
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: Aviator » 11 października 2011, 00:42

Super, działa, a górne menu ? ;)

A co byś weeb powiedział na dodanie mini szukajki do headera do wersji oficjalnej Twojego stylu?
Uważam że ładna, zgrabna szukajka mogła by pasować, bo dość sporo jest pustego miejsca i było można by ją jakąś skomponować ładnie z headerem.
Ja spróbowałem sam dodać taką szukjakę ale jakąs mi się ona nie podoba, nie mam tyle talentu (chyba wiedzy :D ) sam zobacz http://www.globalforum.pl ;)

EDIT:
Dzisiaj zauważyłem dziwny problem z tym stylem, a mianowicie ten boczny wysuwający się widget facebooka, to nie wysuwa się gdy jest się nie zalogowanym (jako gość) a jak się user zaloguje to normalnie się wysuwa, skąd to taka anomalia?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: jaroslw » 12 października 2011, 14:01

Psikus pisze:Super, działa, a górne menu ?
Musisz wykonać w zasadzie to samo tylko dla identyfikatora #account.

Przemyślę dodanie wyszukiwarki. Nowa wersja raczej prędko się jednak nie pojawi.

Ta ze stylu Artodia wykorzystuje grafikę jako tło. By swoją upodobnić, możesz zamienić:

Kod: Zaznacz cały

#search-box #keywords { 
	background-color: rgb(232, 255, 197); /* Tutaj może być podane w HEX zamiast RGB */
	height: 25px;
	width: 150px;
}
na:

Kod: Zaznacz cały

#search-box #keywords { 
	background-color: #fff;
	background-position: 1px 50%;
	height: 25px;
	width: 150px;
	box-shadow: 0 0 3px #666;
	border-radius: 8px;
}
Do tego przez background-image możesz wrzucić jakiś gradient (np. podobny do tego ze stylu Artodia) jako tło.

Wszystkie potrzebne skrypt JavaScript są załączane dla gości? Z tym wiele nie pomogę, bo nigdy nie pałałem specjalną miłością do tego typu widgetów.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: Aviator » 12 października 2011, 23:52

Co do szukajki, to ten kod co podałeś nic nie zmienił w wyglądzie, ale niech już zostanie tak jak jest, mógłbyś mi podpowiedzieć że jak się kliknie w okienko tej szukajki to żeby zniknął ten napis Szukaj i od razu żeby było można przejść do wpisania szukanej frazy? Bo teraz mam tak że musze usuwać ręcznie ten napis Szukaj i dopiero można wpisać tekst.
Szukajke ukryłem dla gości także trzeba się zalogować zeby ją zobaczyć :P Login tester Hasło test12 chciałem żeby była dostępna dla gości, lecz po nadaniu praw dla gości i tak nie wyszukuje, podaje informacje cały czas że nic nie znaleziono

Co do widgeta to nie wiem o co chodzi. Brakuje tego kodu ...

Kod: Zaznacz cały

<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.3.2/jquery.min.js"></script>
...tylko że ja ten kod kiedyś usuwałem bo był jakiś problem przez ten kod, że mChat przestaje prawidłowo działać, znika dźwięk z mChata i przestaje automatycznie przewijać wiadomości :roll:
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: jaroslw » 13 października 2011, 15:33

Z jakiej przeglądarki korzystasz? Dodałem tam kilka reguł CSS3, więc będzie to obsługiwane przez nowsze przeglądarki. Prawdopodobnie nie odświeżyłeś motywów stylu po wprowadzeniu zmian.
Psikus pisze:...tylko że ja ten kod kiedyś usuwałem bo był jakiś problem przez ten kod, że mChat przestaje prawidłowo działać, znika dźwięk z mChata i przestaje automatycznie przewijać wiadomości
Niewiele na to pomogę. Wiele dodatków wymaga teraz biblioteki jQuery, mChat chyba zresztą też. Być może próbowałeś załączyć je kilka razy lub nowszą/starszą wersję, z którą nie współpracuje albo Facebook, albo mChat.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: Aviator » 17 października 2011, 21:41

weeb, czy mógłbym Cie prosić o jedną rzecz?
Chciałbym zrobić podstronę na której będzie normalnie logo,menu,stopka, ale w środku chciałbym umieszczać swoją treść, jakieś banery itp. Taka podstrona dla partnerów. Wiem ze tu podstawowa znajomość HTML i PHP się kłania, ale nie mogę sobie z tym poradzić, kombinowałem z różnymi plikami, takimi jak index.php lub viewforum.php próbowałem wycinać kod żeby osiągnąć zamierzony cel, ale mi nie wychodzi, i dlatego proszę Cię lub może ktoś z forumowiczów mógłby też pomóc w osiągnięciu mojego celu.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: jaroslw » 17 października 2011, 21:47

Ten artykuł dobrze wyjaśnia dodawanie nowych stron:
http://www.phpbb.com/kb/article/add-a-n ... -to-phpbb/
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: Aviator » 17 października 2011, 21:52

A będe musiał co sam modyfikować żeby dane ładnie były pobierane z Twojego stylu, to sa gotowe kody które można użyć co tam są? Dla mnie to torchę ciężko bo języka nie znam

Myślałem że dostane gotowca :P
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: jaroslw » 17 października 2011, 21:55

Tak, gotowe. Wykorzystaj to co jest w punkcie Wrapping it up. Używany będzie plik z styles/we_clearblue/template/ o nazwie określonej tutaj:

Kod: Zaznacz cały

$template->set_filenames(array(
    'body' => 'aboutus_body.html',
)); 
Będzie już wykorzystywał istniejący nagłówek i stopkę. Zostanie Ci tylko dodanie odpowiedniej treści w nowym pliku szablonu.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: Aviator » 17 października 2011, 22:17

Udało się, wielkie dzięki, jak zwykle jesteś niezawodny :)

Jeszcze chciałbym się przypomnieć z tym tematem viewtopic.php?f=54&t=14207
wychodzi na to że coś jest nie tak ze stylem, bo na innych stylach język jest prawidłowo pobierany, a na Twoim stylu te dwie modyfikacje co opisałem po wylogowaniu przechodzą na język angielski. Teraz jak widać w menu górnym Klipy Wideo są po polsku bo tak zmieniłem w pliku językowym angielskim, ale dalej można zauważyć jak się wejdzie jako gość w Klipy Wideo że język jest ENG, a po zalogowaniu przechodzi na PL. Rozmawiałem z autorem modyfikacji DM Video, ale on tez nie ma pojęcia, czemu tak się dzieje.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: jaroslw » 21 października 2011, 21:02

Ja niestety też. Nie widzę niczego, co mogłoby na tyle ingerować w logikę skryptu. Może to kwestia jakichś brakujących plików w stylu od tych modyfikacji? W skryptach JS nic nie zmieniałem, poza wyrzuceniem tego od powiększania rozmiaru czcionki. W samych instrukcjach warunkowych też nie było aż tak wielu zmian. Ciężko będzie znaleźć rozwiązanie tego problemu. Sprawdzałeś czy występuje to na "czystym" stylu z zainstalowaną tylko jedną z problematycznych modyfikacji?
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: jaroslw » 23 października 2011, 19:16

Nowa wersja 1.0.3 z niewielkimi poprawkami. Usunąłem mniej ważny dla wyglądu CSS, powodujący crash przeglądarki Google Chrome, w dość szczególnym przypadku cytowania postu. Dodatkowo naprawiłem wygląd strony głównej w IE9 przy dużej liczbie subforów.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: Aviator » 23 października 2011, 19:56

Dostałem info od kolegi który działa na dużych rozdzielczościach, że jak jest wyłączone forum to sopka się powtarza i baner się centruje.
Tak to wygląda.
Tzn. to dotyczy raczej całego stylu nie u mnie bo ja ,żadnych zmian nie wprowadzałem przez co mogły wpłynąć na takie wyświetlanie. ;)
1.JPG
(97.84 KiB) Pobrany 3762 razy
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: jaroslw » 23 października 2011, 20:04

To jest prawidłowe zachowanie. Stopka domyślnie wypełniona jest kolorem i ma się rozciągać zarówno w pionie jak i poziomie. Możesz przerobić grafikę lub ustawić w CSS by tło powtarzało się tylko w poziomie (repeat-x) a całość wypełniał kolor zielony taki jak w ostatnim pikselu tej grafiki.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: Aviator » 23 października 2011, 20:12

Aha, no tak, bo jakby była oryginalna to by nie było widać tego powtórzenia jak u mnie .
A co z banerem czemu się centruje ?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Zablokowany

Wróć do „Style użytkowników”