we_clearblue 2.0.0

Style do phpBB 3.0.x autorstwa użytkowników. Tutaj możesz zaprezentować swoje prace, także w wersjach deweloperskich.
Regulamin forum
Zakładając temat dla swojego stylu, wymagane jest dodanie go jako załącznik (przez forum) w pierwszym poście.
jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: jaroslw » 23 października 2011, 20:17

Ustawione masz płynne background-repeat dla #illustration. Ustaw wartość np. right center lub 30px center, a będzie tak samo przy różnych rozdzielczościach.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: Aviator » 23 października 2011, 20:20

Ale nie o to chodzi, chodzi o to że jak się wyłączy forum to ten baner się centruje, a jak jest włączone forum to jest OK
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: jaroslw » 24 października 2011, 11:35

Jak dla mnie w obu przypadkach jest tak samo. Wysoka rozdzielczość daje takie złudzenie. Twój obrazek przyciągany jest do prawej strony a lewa jest rozciągana, tak jak w oryginale. Chyba, że dodane masz coś w CSS tylko dla trypu wyłączonego forum, co nie bardzo mogę sprawdzić.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: Aviator » 01 listopada 2011, 01:54

Kod: Zaznacz cały

<a name="recent_topics"></a>
<!-- IF RECENT_TOPICS_PAGINATION -->
<div class="topic-actions">
	<div class="pagination">
		{RECENT_TOPICS_PAGE_NUMBER} &bull; <span>{RECENT_TOPICS_PAGINATION}</span>
	</div>
</div>
<!-- ENDIF -->
<!-- BEGIN recent_topics -->
	<!-- IF not recent_topics.S_TOPIC_TYPE_SWITCH and not recent_topics.S_FIRST_ROW -->
		</ul>
		<span class="corners-bottom"><span></span></span></div>
	</div>
	<!-- ENDIF -->

	<!-- IF recent_topics.S_FIRST_ROW or not recent_topics.S_TOPIC_TYPE_SWITCH -->
		<div class="forums-wrapper">
		<div class="inner"><span class="corners-top"><span></span></span>
		<ul class="topiclist">
			<li class="header">
				<dl class="icon">
				<dt>{L_RECENT_TOPICS}</dt>
					<dd class="posts">{L_REPLIES}</dd>
					<dd class="views">{L_VIEWS}</dd>
					<dd class="lastpost"><span>{L_LAST_POST}</span></dd>
				</dl>
			</li>
		</ul>
		<ul class="topiclist topics">
	<!-- ENDIF -->

		<li class="row<!-- IF recent_topics.S_ROW_COUNT is even --> bg1<!-- ELSE --> bg2<!-- ENDIF -->">
			<dl class="icon" style="background-image: url({recent_topics.TOPIC_FOLDER_IMG_SRC}); background-repeat: no-repeat;">
				<dt style="<!-- IF recent_topics.TOPIC_ICON_IMG -->background-image: url({T_ICONS_PATH}{recent_topics.TOPIC_ICON_IMG}); background-repeat: no-repeat;<!-- ENDIF -->" title="{recent_topics.TOPIC_FOLDER_IMG_ALT}"><!-- IF recent_topics.S_UNREAD_TOPIC --><a href="{recent_topics.U_NEWEST_POST}">{NEWEST_POST_IMG}</a> <!-- ENDIF --><a href="{recent_topics.U_VIEW_TOPIC}" class="topictitle">{recent_topics.TOPIC_TITLE}</a><!-- IF U_VIEW_UNREAD_POST and not S_IS_BOT --> &bull; <a href="{U_VIEW_UNREAD_POST}">{L_VIEW_UNREAD_POST}</a> &bull; <!-- ENDIF -->
					<!-- IF recent_topics.S_TOPIC_UNAPPROVED or recent_topics.S_POSTS_UNAPPROVED --><a href="{recent_topics.U_MCP_QUEUE}">{recent_topics.UNAPPROVED_IMG}</a> <!-- ENDIF -->
					<!-- IF recent_topics.S_TOPIC_REPORTED --><a href="{recent_topics.U_MCP_REPORT}">{REPORTED_IMG}</a><!-- ENDIF --><br />
					<!-- IF recent_topics.PAGINATION --><strong class="pagination"><span>{recent_topics.PAGINATION}</span></strong><!-- ENDIF -->
					<!-- IF recent_topics.ATTACH_ICON_IMG -->{recent_topics.ATTACH_ICON_IMG} <!-- ENDIF -->{L_POST_BY_AUTHOR} {recent_topics.TOPIC_AUTHOR_FULL} &raquo; {recent_topics.FIRST_POST_TIME}
					<!-- IF recent_topics.U_VIEW_FORUM and recent_topics.FORUM_NAME --><br />{L_IN} <!-- BEGIN parent_forums --><a href="{recent_topics.parent_forums.U_VIEW_FORUM}" style="font-weight: bold;">{recent_topics.parent_forums.FORUM_NAME}</a> &raquo; <!-- END parent_forums --><a href="{recent_topics.U_VIEW_FORUM}" style="font-weight: bold;">{recent_topics.FORUM_NAME}</a><!-- ENDIF -->
				</dt>
				<dd class="posts">{recent_topics.REPLIES} <dfn>{L_REPLIES}</dfn></dd>
				<dd class="views">{recent_topics.VIEWS} <dfn>{L_VIEWS}</dfn></dd>
				<dd class="lastpost"><span><dfn>{L_LAST_POST} </dfn>{L_POST_BY_AUTHOR} {recent_topics.LAST_POST_AUTHOR_FULL}
					<a href="{recent_topics.U_LAST_POST}">{LAST_POST_IMG}</a> <br />{recent_topics.LAST_POST_TIME}</span>
				</dd>
			</dl>
		</li>

	<!-- IF recent_topics.S_LAST_ROW -->
			</ul>
		<span class="corners-bottom"><span></span></span></div>
	</div>
	<!-- ENDIF -->

<!-- BEGINELSE -->
	<div class="panel">
		<div class="inner"><span class="corners-top"><span></span></span>
		<strong>{L_NO_TOPICS}</strong>
		<span class="corners-bottom"><span></span></span></div>
	</div>
<!-- END recent_topics -->
Znowu poległem :oops:
Nie daje rady powyższego kodu dopasować do stylu, proszę o pomoc.
Jest to od modyfikacji NV recent topics 1.0.6
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: jaroslw » 01 listopada 2011, 18:46

Wypróbuj:

Kod: Zaznacz cały

<a name="recent_topics"></a>
<!-- IF RECENT_TOPICS_PAGINATION -->
<div class="topic-actions">
   <div class="pagination">
      {RECENT_TOPICS_PAGE_NUMBER} &bull; <span>{RECENT_TOPICS_PAGINATION}</span>
   </div>
</div>
<!-- ENDIF -->
<!-- BEGIN recent_topics -->
   <!-- IF not recent_topics.S_TOPIC_TYPE_SWITCH and not recent_topics.S_FIRST_ROW -->
       </tbody>
   </table>
</div>
   <!-- ENDIF -->

   <!-- IF recent_topics.S_FIRST_ROW or not recent_topics.S_TOPIC_TYPE_SWITCH -->
     <div class="forums-wrapper">
  	 <table class="forums">
      <thead>
         <tr>
            <th colspan="2">{L_RECENT_TOPICS}</th>
             <th>{L_REPLIES}</th>
             <th>{L_VIEWS}</th>
             <th>{L_LAST_POST}</th>
         </tr>
         </thead>
      <tbody>
   <!-- ENDIF -->
     <tr class="row<!-- IF recent_topics.S_ROW_COUNT is even --> bg1<!-- ELSE --> bg2<!-- ENDIF -->">
         <td class="icon" style="background-image: url({recent_topics.TOPIC_FOLDER_IMG_SRC}); background-repeat: no-repeat;"></td>
            <td style="<!-- IF recent_topics.TOPIC_ICON_IMG -->background-image: url({T_ICONS_PATH}{recent_topics.TOPIC_ICON_IMG}); background-repeat: no-repeat;<!-- ENDIF -->" title="{recent_topics.TOPIC_FOLDER_IMG_ALT}">
            	<h4><!-- IF recent_topics.S_UNREAD_TOPIC --><a href="{recent_topics.U_NEWEST_POST}">{NEWEST_POST_IMG}</a> <!-- ENDIF --><a href="{recent_topics.U_VIEW_TOPIC}" class="topictitle">{recent_topics.TOPIC_TITLE}</a><!-- IF U_VIEW_UNREAD_POST and not S_IS_BOT --> &bull; <a href="{U_VIEW_UNREAD_POST}">{L_VIEW_UNREAD_POST}</a> &bull; <!-- ENDIF --></h4>
               <!-- IF recent_topics.S_TOPIC_UNAPPROVED or recent_topics.S_POSTS_UNAPPROVED --><a href="{recent_topics.U_MCP_QUEUE}">{recent_topics.UNAPPROVED_IMG}</a> <!-- ENDIF -->
               <!-- IF recent_topics.S_TOPIC_REPORTED --><a href="{recent_topics.U_MCP_REPORT}">{REPORTED_IMG}</a><!-- ENDIF --><br />
               <!-- IF recent_topics.PAGINATION --><strong class="pagination"><span>{recent_topics.PAGINATION}</span></strong><!-- ENDIF -->
               <!-- IF recent_topics.ATTACH_ICON_IMG -->{recent_topics.ATTACH_ICON_IMG} <!-- ENDIF -->{L_POST_BY_AUTHOR} {recent_topics.TOPIC_AUTHOR_FULL} &raquo; {recent_topics.FIRST_POST_TIME}
               <!-- IF recent_topics.U_VIEW_FORUM and recent_topics.FORUM_NAME --><br />{L_IN} <!-- BEGIN parent_forums --><a href="{recent_topics.parent_forums.U_VIEW_FORUM}" style="font-weight: bold;">{recent_topics.parent_forums.FORUM_NAME}</a> &raquo; <!-- END parent_forums --><a href="{recent_topics.U_VIEW_FORUM}" style="font-weight: bold;">{recent_topics.FORUM_NAME}</a><!-- ENDIF -->
            </td>
            <td class="posts"><p>{recent_topics.REPLIES} {L_REPLIES}</p></td>
            <td class="views"><p>{recent_topics.VIEWS} {L_VIEWS}</p></td>
            <td class="lastpost"><span><dfn>{L_LAST_POST} </dfn>{L_POST_BY_AUTHOR} {recent_topics.LAST_POST_AUTHOR_FULL}
               <a href="{recent_topics.U_LAST_POST}">{LAST_POST_IMG}</a> <br />{recent_topics.LAST_POST_TIME}</span>
            </td>
      </tr>

   <!-- IF recent_topics.S_LAST_ROW -->
         </tbody>
   </table>
</div>
   <!-- ENDIF -->

<!-- BEGINELSE -->
   <div class="panel">
      <div class="inner"><span class="corners-top"><span></span></span>
      <strong>{L_NO_TOPICS}</strong>
      <span class="corners-bottom"><span></span></span></div>
   </div>
<!-- END recent_topics -->
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: Aviator » 01 listopada 2011, 18:57

Ale się to duże teraz zrobiło :D Zobacz na dole strony jest ten modzik :) Ale chyba tak ma być. Dzięki wielkie 8-)
Nie wiesz może czy jest możliwość, aby usunąć całkowicie tą prawą stronę z tego moda i żeby nie było odnośników do ostatniego postu?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: jaroslw » 01 listopada 2011, 20:21

Marginesy wewnętrzne są większe, to i cała tabela zrobiła się duża :) Zamień na poniższy kod (usunie prawą kolumnę, wyrówna tytuły tematów do lewej i doda naprzemienne tła):

Kod: Zaznacz cały

<a name="recent_topics"></a>
<!-- IF RECENT_TOPICS_PAGINATION -->
<div class="topic-actions">
   <div class="pagination">
      {RECENT_TOPICS_PAGE_NUMBER} &bull; <span>{RECENT_TOPICS_PAGINATION}</span>
   </div>
</div>
<!-- ENDIF -->
<!-- BEGIN recent_topics -->
   <!-- IF not recent_topics.S_TOPIC_TYPE_SWITCH and not recent_topics.S_FIRST_ROW -->
       </tbody>
   </table>
</div>
   <!-- ENDIF -->

   <!-- IF recent_topics.S_FIRST_ROW or not recent_topics.S_TOPIC_TYPE_SWITCH -->
     <div class="forums-wrapper">
      <table class="forums">
      <thead>
         <tr>
            <th colspan="2">{L_RECENT_TOPICS}</th>
             <th>{L_REPLIES}</th>
             <th>{L_VIEWS}</th>
         </tr>
         </thead>
      <tbody>
   <!-- ENDIF -->
     <tr class="row<!-- IF recent_topics.S_ROW_COUNT is even --> bg1<!-- ELSE --> bg2<!-- ENDIF -->">
         <td class="icon bg2" style="background-image: url({recent_topics.TOPIC_FOLDER_IMG_SRC}); background-repeat: no-repeat;"></td>
            <td class="topic" style="<!-- IF recent_topics.TOPIC_ICON_IMG -->background-image: url({T_ICONS_PATH}{recent_topics.TOPIC_ICON_IMG}); background-repeat: no-repeat;<!-- ENDIF -->" title="{recent_topics.TOPIC_FOLDER_IMG_ALT}">
               <h4><!-- IF recent_topics.S_UNREAD_TOPIC --><a href="{recent_topics.U_NEWEST_POST}">{NEWEST_POST_IMG}</a> <!-- ENDIF --><a href="{recent_topics.U_VIEW_TOPIC}" class="topictitle">{recent_topics.TOPIC_TITLE}</a><!-- IF U_VIEW_UNREAD_POST and not S_IS_BOT --> &bull; <a href="{U_VIEW_UNREAD_POST}">{L_VIEW_UNREAD_POST}</a> &bull; <!-- ENDIF --></h4>
               <!-- IF recent_topics.S_TOPIC_UNAPPROVED or recent_topics.S_POSTS_UNAPPROVED --><a href="{recent_topics.U_MCP_QUEUE}">{recent_topics.UNAPPROVED_IMG}</a> <!-- ENDIF -->
               <!-- IF recent_topics.S_TOPIC_REPORTED --><a href="{recent_topics.U_MCP_REPORT}">{REPORTED_IMG}</a><!-- ENDIF --><br />
               <!-- IF recent_topics.PAGINATION --><strong class="pagination"><span>{recent_topics.PAGINATION}</span></strong><!-- ENDIF -->
               <!-- IF recent_topics.ATTACH_ICON_IMG -->{recent_topics.ATTACH_ICON_IMG} <!-- ENDIF -->{L_POST_BY_AUTHOR} {recent_topics.TOPIC_AUTHOR_FULL} &raquo; {recent_topics.FIRST_POST_TIME}
               <!-- IF recent_topics.U_VIEW_FORUM and recent_topics.FORUM_NAME --><br />{L_IN} <!-- BEGIN parent_forums --><a href="{recent_topics.parent_forums.U_VIEW_FORUM}" style="font-weight: bold;">{recent_topics.parent_forums.FORUM_NAME}</a> &raquo; <!-- END parent_forums --><a href="{recent_topics.U_VIEW_FORUM}" style="font-weight: bold;">{recent_topics.FORUM_NAME}</a><!-- ENDIF -->
            </td>
            <td class="posts bg2"><p>{recent_topics.REPLIES} {L_REPLIES}</p></td>
            <td class="views"><p>{recent_topics.VIEWS} {L_VIEWS}</p></td>
      </tr>

   <!-- IF recent_topics.S_LAST_ROW -->
         </tbody>
   </table>
</div>
   <!-- ENDIF -->

<!-- BEGINELSE -->
   <div class="panel">
      <div class="inner"><span class="corners-top"><span></span></span>
      <strong>{L_NO_TOPICS}</strong>
      <span class="corners-bottom"><span></span></span></div>
   </div>
<!-- END recent_topics -->
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: Aviator » 01 listopada 2011, 20:36

O teraz jest super, ja jeszcze usunąłem z tego info o działach i kto napisał temat i pomniejszyło się o wiele.
Widzę że jednak była by możliwość zintegrowania tego moda z Top Five :) Dzięki raz jeszcze ;)
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: Aviator » 10 listopada 2011, 21:52

Chce zrobić inną edycje Twojego stylu i będe zmieniał adres folderu czyli na we_clearblue_jakaś_nazwa_edycji, w których plikach muszę tą nazwę zmienić z oryginalnej na tą moją żeby było w porządku?
Zmieniłem jak na razie nazwy w plikach theme.cfg, template.cfg, imageset.cfg , ale w ACP nie pojawia się nowy styl pod tą nazwą
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: Aviator » 10 listopada 2011, 23:58

Mógłbym prosić o pomoc w dostosowaniu mChata 1.3.5 pod styl ?
I jeszcze taka malutka rzecz, nie mogę znaleźć co odpowiada za linie co oddzielają działy?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: jaroslw » 11 listopada 2011, 20:55

mChat ma beznadziejny kod szablonu. Pokaż jak to obecnie wygląda.

Za tę linię odpowiada border-bottom nadane dla klasy .forums.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: Aviator » 11 listopada 2011, 22:38

Tzn. teraz dostosowuje go pod inny kolor stylu i wygląda tak:
http://globalforum.pl
Login: tester
Hasło: test12
Nie wiem jak zmienić kolor tej stopki czatu i ogólnie wydaje mi się że kulawo go dostosowałem.
mchat.rar
(7.48 KiB) Pobrany 461 razy
Za tę linię odpowiada border-bottom nadane dla klasy .forums.
Dokładnie chodziło o to:

Kod: Zaznacz cały

.forums td {
	border-top: 1px solid #fff;
	padding: 8px;
Dzięki
Jeszcze jakbyś mógł mnie naprowadzić na te linie w postach, co oddzielają profil z avatarem od postu, oraz co można zrobić by w ikonkach subforów zrobić większy odstęp od nazwy subfora (poddziału)?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: jaroslw » 16 listopada 2011, 19:57

Jak na kod mChat jest naprawdę dobrze :D Spraw sobie dodatek Firebug dla Firefoksa lub Opera Dragonfly (w standardzie, polecam) dla Opery – dzięki nim będziesz mógł na bieżąco szukać elementy strony, zaznaczając je kursorem.

Tło, którego szukasz jest w klasie div.mChatBodyFix. Jeśli dobrze pamiętam będzie to plik theme/mchat.css.

Klasa .postprofile ma ustawione border-right. Szukaj gdzieś w colours.css lub content.css. Co do ikonki, to zwiększ lewy margines padding-left dla klasy .row a.subforum.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: Aviator » 16 listopada 2011, 23:23

Tak, używam Firebuga, bez niego nie wiem czy dałbym sobie rade dojść do tego do czego doszedłem zmieniając kolor stylu :D
Ale właśnie o to chodzi że tej stopki mChata nie mogę namierzyć.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.3

Post autor: jaroslw » 17 listopada 2011, 13:30

Psikus pisze:Ale właśnie o to chodzi że tej stopki mChata nie mogę namierzyć.
Tło nie jest ustawione dla samej stopki, ale dla całego bloku chata. Wychodzi na to, że stopka ma przezroczyste tło.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Style użytkowników”