Częste problemy :: Jak zainstalować modyfikację MODX?

  • Dodano: daroPL
  • Odsłony: 2753
  • Pomocne dla 405 osób
Jedyną rzeczą, która może zaskoczyć użytkownika w stosunku do instalacji MODów do phpBBB2 jest brak pliku instrukcji w formacie .txt.

W phpBB3 instrukcja instalacji MODa zawarta jest prawie zawsze w pliku install.xml, jednak nie panikujmy instalacja wcale nie jest trudniejsza, zmianie uległ jedynie sposób przedstawienia instrukcji instalacji MODa...na lepsze.

Instalacja jest teraz bardziej intuicyjna i przyjazna dla mniej zaawansowanych użytkowników - może dlatego, że jej opis jest dostępny w języku polskim.

Chcąc odczytać instrukcje wystarczy rozpakować archiwum z MODem i plik install.xml otworzyć za pomocą przeglądarki Internet Explorer lub Mozilla Firefox (jeżeli Twój system to Mac to może być też przeglądarka Safari).

Jeżeli otworzymy już plik w przeglądarce to w prawym górnym rogu strony klikamy na rozwijaną listę wersji językowej instrukcji i czekamy aż zostanie załadowana, po załadowaniu wybieramy w niej wersję polską.

Jeżeli w instrukcji jest zawarta edycja plików językowych musimy edytować plik w odpowiednim formacie (więcej informacji o tej czynności tutaj http://www.phpbb.pl/article/44