Częste problemy :: Jak zainstalować moda (AutoMOD)?

  • Dodano: daroPL
  • Odsłony: 15308
  • Pomocne dla 483 osób
Przede wszystkim, najpierw trzeba zainstalować AutoMODa. Jego najnowszą, spolszczoną wersję znajdziesz w tym temacie.
Po ściągnięciu paczki na dysk i jej rozpakowaniu wgrywamy na serwer wskazane niższej pliki i katalogi.
Obrazek
Instalacja AutoMODa została opisana z kolei w tym temacie.

Po zainstalowaniu AutoMODa, czas znaleźć interesującą nas modyfikację. W tym celu najlepiej skorzystać z naszej bazy dodatków. Znajdują się tam odnośnik do pobrania modów, opatrzone polskim opisem. Aczkolwiek, nic nie stoi na przeszkodzie, aby szukać modyfikacji bezpośrednio w bazie modów phpBB.com.
Jeżeli znajdziemy interesującego nas moda, przechodząc na jego stronę musimy upewnić się czy mod jest zgodny z używaną przez nas wersją phpBB.
Obrazek
Wersję swojej instalacji phpBB można znaleźć w panelu administracji, w karcie "Ogólne".

Jeżeli modyfikacja jest zgodna z używaną przez nas wersją możemy pobrać dodatek na komputer, aby to zrobić klikamy w przycisk jak na poniższym zrzucie.
Obrazek
Po pobraniu paczki z modem na dysk przechodzimy do panelu administracji i kierujemy się do karty AutoMOD.
Obrazek
Następnie musimy wskazać paczkę z modem, którą przed chwilą pobraliśmy.
Obrazek
Po jej wybraniu klikamy w przycisk "Wyślij" co spowoduje wczytanie paczki z modem do katalogu phpBB.
Obrazek
Po przeładowaniu strony powinniśmy w sekcji "Niezainstalowane mody" widzieć nazwę moda, który chcemy zainstalować na naszej witrynie.
Jeżeli go nie ma to prawdopodobnie problem leży po stronie błędnie spakowanej paczki z modem, lub niekompatybilności z używaną wersją phpBB.
Klikamy w odnośnik "Instaluj" przy naszym dodatku.
Obrazek
W tym momencie AutoMOD powinien poprosić nas o potwierdzenie instalacji, co możemy uczynić wybierając przycisk "Instaluj".
Obrazek
Jeżeli modyfikacja została zainstalowana pomyślnie, to powinniśmy zobaczyć stosowną informację na zielonym tle.
Warto zwrócić też uwagę czy czasem nie wyświetliła się informacja o czynnościach, które powinniśmy wykonać w sekcji "Instrukcje do wykonania ręcznego". Przeważnie te instrukcje są niezbędne do prawidłowego działania moda, bądź nawet jego końcowego zainstalowania.
Obrazek
Przeważnie znajduję się tam polecenie, aby wyczyścić bufor. Możemy to zrobić wybierając odpowiedni przycisk w karcie "Ogólne" w panelu administracji.

Po przejściu do strony głównej, karty AutoMODa, instalowany przez nas wcześniej mod powinien wyświetlać się teraz w sekcji "Zainstalowane mody".
Obrazek