Support phpBB na webboard.pl

Sugestie i uwagi na temat działalności i funkcjonowania serwisu.
vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Support phpBB na webboard.pl

Post autor: vader » 19 listopada 2018, 15:25

Cześć,

dostałem propozycję przeniesienia supportu phpBB na portal webboard.pl. Obecnie prowadzą pomoc techniczną dla mybb. Co o tym myślicie?

Proszę o merytoryczną dyskusję z odpowiednią argumentacją.

ficus
Posty: 2
Rejestracja: 19 listopada 2018, 15:34

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: ficus » 19 listopada 2018, 16:13

Hej, pozwolę sobie wtrącić trzy grosze jako administrator wspomnianego serwisu :-)

Kilka dni temu na naszym forum wywołała się dyskusja na temat wsparcia skryptu phpBB. W dużym skrócie, przedstawiony został nam obraz opuszczonego przez administrację serwisu, gdzie jednak nadal pozostała garść użytkowników, z moderatorem na czele. Po lekkim researchu odezwaliśmy się do vader'a z propozycją przeniesienia wsparcia do nas. Dlaczego?

Przede wszystkim, wszyscy jesteśmy tym wycinkiem internetu, który mimo trendów pozostaje przy forum jako formie dyskusji. Tu zdań może być wiele, dyskusje długie, ale nie ma co się oszukiwać – szczyt popularności forów już za nami i myślę, że nie tylko mnie taki stan rzeczy boli. W tym wszystkim pewność mam tylko co do jednego – nawet najlepsza społeczność prędzej czy później wymrze jeśli zaniedbane zostanie miejsce, które tę społeczność scala.
Prowadzimy wsparcie dla mybb od ponad 11 lat, bywało różnie, ale mimo wszystko nadal przemy do przodu. Staramy się by nie była to tylko tablica ogłoszeń typu "mam problem, rozwiąż problem", a nawet jeśli - żeby przynajmniej "rozwiąż problem" faktycznie występowało.

Także to co możemy zaoferować to aktywna społeczność i ukierunkowanie na użytkownika. Oferujemy też nasze pełne wsparcie tam gdzie to potrzebne i możliwe, np. przy wydawaniu tłumaczeń. Jesteśmy też otwarci na propozycje :-)

Awatar użytkownika
lutek22
Posty: 112
Rejestracja: 29 października 2013, 16:16
Lokalizacja: Inside The Electric Circus
Kontakt:

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: lutek22 » 19 listopada 2018, 20:08

Moim zdaniem warto skorzystać bo jeśli ludzie zainteresowani proponują pomoc dając za free miejsce u siebie to można skorzystać i coś ruszyć bo obecna forma phpbb.pl jest nie do przyjęcia. Oczywiście pełna niezależność w prowadzeniu supportu i kolega Vader jako Admin bo kto jak kto ale on zasługuje, chyba, że nie chce.


przyjaciel22
Posty: 71
Rejestracja: 07 marca 2018, 11:22

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: przyjaciel22 » 19 listopada 2018, 22:06

Jeśli weboard chce wam pomóc mogę nawet oddac domene phpbb.net.pl co prawda pomagam i nagrywam videoporadniki. Ale skoro suport mybb oferuje pomoc a vader ma byc adminem to chętne domene moge oddac.
:)

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: vader » 20 listopada 2018, 09:46

Skoro ma być to support skryptu phpBB, to możnaby zrobić go pod adresem webboard.pl/phpbb (zainstalowany phpBB). Dziwnie w sumie szukać suportu phpBB na skrypcie opartym na myBB. Taka luźna sugestia.

przyjaciel22
Posty: 71
Rejestracja: 07 marca 2018, 11:22

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: przyjaciel22 » 20 listopada 2018, 10:12

vader pisze:
20 listopada 2018, 09:46
Skoro ma być to support skryptu phpBB, to możnaby zrobić go pod adresem webboard.pl/phpbb (zainstalowany phpBB). Dziwnie w sumie szukać suportu phpBB na skrypcie opartym na myBB. Taka luźna sugestia.
Nie lepiej porostu postawić na tym samym serwerze ale na osobnej domenie. ????????
Zresztą dla zwykłego usera skrypt nie ma znaczenia liczy się by otrzymał pomoc i tyle :)

ficus
Posty: 2
Rejestracja: 19 listopada 2018, 15:34

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: ficus » 20 listopada 2018, 10:37

przyjaciel22 pisze:
20 listopada 2018, 10:12
vader pisze:
20 listopada 2018, 09:46
Skoro ma być to support skryptu phpBB, to możnaby zrobić go pod adresem webboard.pl/phpbb (zainstalowany phpBB). Dziwnie w sumie szukać suportu phpBB na skrypcie opartym na myBB. Taka luźna sugestia.
Nie lepiej porostu postawić na tym samym serwerze ale na osobnej domenie. ????????
Zresztą dla zwykłego usera skrypt nie ma znaczenia liczy się by otrzymał pomoc i tyle :)
Sam skrypt moim zdaniem nie ma znaczenia dla funkcji, jaką pełni forum tak długo jak dostarcza odpowiednie narzędzia. Czysto teoretycznie, w momencie gdybyśmy chcieli wspierać także inne skrypty musielibyśmy w gruncie rzeczy stawiać osobne strony dla każdego, dublować rozwiązania. W ten sposób wszystkie zalety wynikające z przenosin znikłyby.
W zależności od tego jakbyśmy rozwiązali kwestie wsparcia phbb, domena webboard.pl/phpbb mogłaby przenosić np. prosto do głównej kategorii/działu. Tak czy siak, sposób w jaki by to zostało rozwiązane pozostaje do ustalenia, zwłaszcza, że jest jedna zasadnicza kwestia - każde działanie musi być skalowalne, a tu nie mamy nawet pewności czy pomysł chwyci (przenosiny byłby na dobrą sprawę umowne, przez brak kontaktu z tutejszą administracją nie jesteśmy w stanie nawet myśleć o jakichkolwiek przekierowaniach, całość oparłaby się na Was - użytkownikach).

Awatar użytkownika
lutek22
Posty: 112
Rejestracja: 29 października 2013, 16:16
Lokalizacja: Inside The Electric Circus
Kontakt:

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: lutek22 » 20 listopada 2018, 11:00

Najlepszy adres to phpbb.pl ale cóż...zajęty :( Poważny, krajowy support ma albo końcówkę .pl albo net.pl lub com.pl. W sumie można postawić silnik na serwerze webboard.pl i podpiąć domenę phpbb.net.pl (skoro przyjaciel22 chce ją odstąpić) lub phpbb.webboard.pl. Moim zdaniem webboard.pl/phpbb wygląda średnio ciekawie i sugeruje, że to podlega pod inną stronę ale.... jakby nie patrzeć ważne aby niosło pomoc :!:

przyjaciel22
Posty: 71
Rejestracja: 07 marca 2018, 11:22

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: przyjaciel22 » 20 listopada 2018, 12:53

Możecie pomóc mi również rozwijać mój suport nagrywam wideoporadniki itc.
Ale nikt tego nie docenia ile pracy w to włożyłem.
A jak chcecie aby wader również był adminem mogę mu go dac jak sie zapisze.
Ja też mam dość dużą wiedzę :) ale vader powinien sie Zapisać i być głównym adminem.

Awatar użytkownika
lopoto
Posty: 91
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 01:26

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: lopoto » 22 listopada 2018, 16:40

te wszystkie wasze www , to tak prawde o kant .... , wystarczy to co jest- czyli ten adres . Glownie to sluzy do spolszczenia itp. bo glowny support i tak jest pod adresem https://www.phpbb.com/ .

Te filmiki co kolega sie meczy i tak nikomu nie sa potrzebne i nieczemu nie sluza . Kto ma jakikolwiek problem to siega do zrodla !

Awatar użytkownika
lutek22
Posty: 112
Rejestracja: 29 października 2013, 16:16
Lokalizacja: Inside The Electric Circus
Kontakt:

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: lutek22 » 23 grudnia 2018, 13:16

I jak wygląda temat na dzień dzisiejszy?

tojag
Posty: 55
Rejestracja: 04 maja 2018, 21:14

Re: Support phpBB na webboard.pl

Post autor: tojag » 04 lutego 2019, 14:42

Niestety zgodzę się z @lopoto, że praktycznie całe wsparcie techniczne jest tylko na phpbb.com. Na tej stronie możemy zajmować się tłumaczeniami, dostosowaniem do wymogów prawa (RODO), pomocą w instalacji i konfiguracji ale takich stricte technicznych rzeczy tu nie znaleziemy. A szkoda. Po prostu społeczność phpBB w PL jest zbyt mała. A np. taki niemiecki phpbb.de występuje jako niezależny podmiot, tworzą własne rozszerzenia itp.
W Polsce aby to wszystko żyło, trzeba by chyba połączyć nie tylko phpbb i mybb ale też wszystkie inne. Jak widzę phpbb3.pl już nie istnieje.
Mimo wszystko życzę sukcesów tu czy tam i oby phpbb forum przetrwało ciężkie czasy mediów społecznościowych. Ponoć FB jest w odwrocie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie”