Kilka spraw

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.2.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Kilka spraw

Post autor: SzymkensNL » 27 lutego 2017, 01:13

Witam. Nie mam odpowiedniego działu do napisania więc postanowiłem napisać tutaj.

Mam phpbb3 3.2 i styl Absolution w folderze "template" mam tylko:

http://screenshot.sh/oAfFXFLxbw5dO

Natomiast, potrzebuję przerobić:

http://screenshot.sh/n9Gm08QQxpB3q

1. Przenieść informacje o profilu na lewą stronę tak jak to było kiedyś w wyświetlanym temacie.
2. Usunąć nazwę rangi tak, aby została tylko grafika.
3. Zmienić pozycję moda "autor tematu" tak, aby był on dopiero przy informacjach profilu (ilość postów, data rejestracji, dodatkowe pola profilu)


Jeżeli można o szybką i pozytywną odpowiedź będę wdzięczny.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kilka spraw

Post autor: vader » 27 lutego 2017, 12:03

SzymkensNL pisze:Witam. Nie mam odpowiedniego działu do napisania więc postanowiłem napisać tutaj.

Mam phpbb3 3.2 i styl Absolution w folderze "template" mam tylko:

http://screenshot.sh/oAfFXFLxbw5dO

Natomiast, potrzebuję przerobić:

http://screenshot.sh/n9Gm08QQxpB3q

1. Przenieść informacje o profilu na lewą stronę tak jak to było kiedyś w wyświetlanym temacie.
2. Usunąć nazwę rangi tak, aby została tylko grafika.
3. Zmienić pozycję moda "autor tematu" tak, aby był on dopiero przy informacjach profilu (ilość postów, data rejestracji, dodatkowe pola profilu)


Jeżeli można o szybką i pozytywną odpowiedź będę wdzięczny.
Pytałeś autora stylu? Sam coś szukałeś? - najlepiej na phpbb.com

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Kilka spraw

Post autor: SzymkensNL » 27 lutego 2017, 22:01

Okej popytam tak. Szkoda że nie znacie odpowiedzi :P

Awatar użytkownika
DeathRow
Posty: 7
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 16:13

Re: Kilka spraw

Post autor: DeathRow » 28 lutego 2017, 13:42

Wydaje mi się, że możesz potrzebne pliki przekopiować po prostu ze stylu prosilver i wtedy je wyedytować. Bo chyba jest tak, że jeśli szablon (absoultion w twoim wypadku) nie ma wszystkich plików, to wtedy korzysta on z tych od prosilver.

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Kilka spraw

Post autor: SzymkensNL » 01 marca 2017, 22:48

To nie pomogło.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Kilka spraw

Post autor: Aviator » 01 marca 2017, 23:26

Plików których nie ma edytujesz w prosilver.
To co wyżej napisał kolega możesz zrobić pod warunkiem że ze stylu Absolution z plików cfg usuniesz informacje o dziedziczeniu ze stylu prosilver.
Co do drugiego pytania odpowiedź znajdziesz w wyszukiwarce temat wałkowany kilka razy.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Kilka spraw

Post autor: SzymkensNL » 02 marca 2017, 23:10

Wiem. Wczoraj jeszcze trochę posiedziałem otworzyłem Absolution i tak popatrzyłem i zadałem sobie pytanie, skądś musi czerpać układ stylu itd i od razu otworzyłem i bawiłem się z prosilver, ale zawsze jakiś błąd.

Teraz chce usunąć tą rangę, ale nie wyszukuje mi całej dokładniej linii. Może mam info ze starych wersji phpbb3 typu 3.0

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Kilka spraw

Post autor: SzymkensNL » 02 marca 2017, 23:55

EDIT:
Udało mi się usunąć nazwę rangi, teraz jak ktoś jest obeznany chciałbym przenieść prawą stronę avatara, profilu na lewną. Na zagranicznych forach nie mam odpowiedzi. Jest jeden mod, ale z 3.1.9 działa na 3.2 natomiast rozszerza w tym przypadku styl Absolurtion bez możliwości poprawy.

Jutro będę jeszcze walczył z pozycją "Autor Tematy" ale nie wiem czy w viewtopic_body.htlm to zmeine bo się nic nie zminiało w tym momencie.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Kilka spraw

Post autor: Aviator » 03 marca 2017, 00:19

SzymkensNL pisze:Jest jeden mod, ale z 3.1.9 działa na 3.2 natomiast rozszerza w tym przypadku styl Absolurtion bez możliwości poprawy.
W tym przypadku tylko autor stylu, może Ci pomoc, zainstaluj dodatek porób screeny i załóż temat na phpbb.com, opisz w czym jest problem.
Prostymi słowami na translatorze google dodasz screeny i na pewno pomoże.
SzymkensNL pisze:Jutro będę jeszcze walczył z pozycją "Autor Tematy" ale nie wiem czy w viewtopic_body.htlm to zmeine bo się nic nie zminiało w tym momencie.
Zrób screeena i zaznacz skąd chcesz przenieść i dokąd
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Kilka spraw

Post autor: SzymkensNL » 03 marca 2017, 17:26

Poradzę sobie bez translatora :P ale dzięki za podpowiedzi, może i tam też poradzą coś.

Co do drugiego.. To chce, aby pojawiało się to nad postami a nie tak jak tutaj.

http://screenshot.sh/m7QOQeJIRUNTa

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Kilka spraw

Post autor: SzymkensNL » 03 marca 2017, 19:06

EDIT:

Jak już coś, to poradziłem sobie z lewą stoną profilu. Mam nadzieję, że dalej będzie wszystko funkcjonowało. Metodą prób i błędów postanowiłem przerobić sam.
Więc nie będzie już potrzebna wersja z modem ;)

http://screenshot.sh/m3kvDl3Jn0LR0

Teraz tylko "Autor Tematu" ;) liczę na podpowiedzi ;)

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Kilka spraw

Post autor: Aviator » 03 marca 2017, 20:13

SzymkensNL pisze:Jak już coś, to poradziłem sobie z lewą stoną profilu.
No kolego, a gdzie podzielenie się rozwiązaniem? :)
SzymkensNL pisze:Teraz tylko "Autor Tematu" ;) liczę na podpowiedzi ;)
viewtopic_body.htlml
Znajdź i wytnij

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF not postrow.U_POST_AUTHOR --><strong>{postrow.POST_AUTHOR_FULL}</strong><!-- ELSE -->{postrow.POST_AUTHOR_FULL}<!-- ENDIF -->
Dodaj po

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF postrow.RANK_TITLE or postrow.RANK_IMG --><dd class="profile-rank">{postrow.RANK_TITLE}<!-- IF postrow.RANK_TITLE and postrow.RANK_IMG --><br /><!-- ENDIF -->{postrow.RANK_IMG}</dd><!-- ENDIF -->
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Kilka spraw

Post autor: Zyleta » 04 marca 2017, 17:23

@Aviator - to o czym piszesz, to nazwa autora postu, tu chodzi o rozszerzenie - autor tematu :P

@SzymkensNL - przejdź do plików rozszerzenia, tam znajdź /styles/all/template/event/ - powinien znajdować się plik o nazwie viewtopic_body_avatar_after.html - zmień jego nazwę na viewtopic_body_postrow_rank_after.html

Jednocześnie zachęcam do samodzielnego odkrycia, czemu tyle wystarczy :)

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Kilka spraw

Post autor: SzymkensNL » 04 marca 2017, 18:31

@Aviator -> dodam rozwiązanie dla stylu Abosultion i wersji phpbb3 3.2.0 na dniach tylko podaj gdzie w jakim dziale to najlepiej napisać. A i dzięki za podpowiedź, ale to Zyleta ma racje, ja źle zapytałem nie podając nazwy modułu. Sory

@Zyleta -> Tak wczoraj jak poszedłem spać nad tym myślałem, czy zmiana nazwy coś da nie sprawdziłem tego. Ale mówię nic nie dawało skutku i potem na tą nazwę się patrzylem ;) A co do tego co mi zaleciłeś, to taki efekt.

http://screenshot.sh/oACGz5JT1N4cU

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Kilka spraw

Post autor: Zyleta » 04 marca 2017, 19:50

Faktycznie, nie przyjrzałem się budowie tego pliku :)

Taka mała podpowiedź do zagadki z nazwą pliku: otwórz viewtopic_body.html (prosilver lub Twojego stylu), poszukaj tam frazy viewtopic_body_postrow_rank_after - w tym właśnie miejscu umieszczany jest kod z rozszerzenia. Działa on na tej samej zasadzie, jakbyś po prostu na sztywno umieścił tam ten kod, więc aby dostosować go do nowego miejsca w którym będzie on umieszczony, należy wprowadzić w nim drobną korektę.

Otwórz plik viewtopic_body_postrow_rank_after.html i usuń:

Kod: Zaznacz cały

</div>
<div>
<br />
Następnie wstaw przed i po tym <strong style="color: #FF0000;">{L_TOPIC_AUTHOR}</strong> znaczniki <dd> oraz </dd>

Twój plik powinien mieć taką zawartość:

Kod: Zaznacz cały

<!--
*
* @package Topic Author
* @author dmzx (www.dmzx-web.net)
* @copyright (c) 2014 by dmzx (www.dmzx-web.net)
* @license http://opensource.org/licenses/gpl-license.php GNU Public License
* 
-->

<!-- IF postrow.S_TOPIC_POSTER --><dd><strong style="color: #FF0000;">{L_TOPIC_AUTHOR}</strong></dd><!-- ENDIF -->
Oczywiście nie ruszasz komentarza z jego początku :)

Minusem takiego modyfikowania rozszerzeń jest to, że gdyby wyszła nowsza jego wersja i gdybyś podmieniał wszystkie pliki - zmiany te musiałbyś wprowadzać ponownie (chyba że pominiesz ten plik i ewentualne zmiany będziesz w nim wprowadzał ręcznie). No i zmiany te będą działać na każdym zainstalowanym stylu (chyba że zrobisz odpowiednie foldery do różnych styli w plikach rozszerzenia).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”