Czego ci brakuje na tym forum ?

Sugestie i uwagi na temat działalności i funkcjonowania serwisu.

Czy jesteś za dodaniem "systemu pochwał"??

Tak
47
62%
Nie
29
38%
 
Liczba głosów: 76

Darom
Posty: 92
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 07:07

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Darom » 16 października 2012, 01:23

A kiedy bedzie juz wreszcie działał portal ?

dawido323
Posty: 16
Rejestracja: 15 października 2012, 16:18
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: dawido323 » 16 października 2012, 14:44

O to jest ważne pytanie, ponieważ mam forum od wczoraj i chciałbym wgrać na nie jakieś modyfikacje.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 17 października 2012, 05:45

Modyfikacje są również dostępne na forum.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: jaroslw » 17 października 2012, 16:23

Portal spróbuję uruchomić w ten weekend. Na razie w takiej formie, by był dostęp do aktualności, artykułów i modyfikacji.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 17 października 2012, 18:41

daroPL pisze:Szerokość listy forów jest mniejsza niż szerokość stopki i menu. Ja bym to zmienił.
Popieram.
daroPL pisze: Szare elementy w menu są dla mnie zbyt ciemne.
Mi w menu tym zielonym, nie pasuje kolor biały czcionki, u mnie jest słabo czytelny.
daroPL pisze: Poza tym w obecnym momencie, kiedy nie działa portal, linki do niego odsyłające powinny z menu kierować na stronę główną phpbb.pl.
Mi za to nie pasuje link do portalu w menu nawigacyjnym forum, menu nawigacyjne forum powinno zostać dla forum, a nie dodawać tam odnośniki kierujące po za forum.
Link do portalu powinien zostać umieszczony w głównym menu.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Darom
Posty: 92
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 07:07

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Darom » 20 października 2012, 15:43

Portal widze że już działa, ale nic się tam na nim nie zmieniło. Przynajmniej ja tam nic nowego nie widze.
Wszystko jest tak jak było :)

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: jaroslw » 20 października 2012, 15:58

Bo na razie przywróciłem starą wersję ;) Nie mam na tyle czasu, by wszystkie zmiany wprowadzić za jednym razem, dlatego będę robił to etapowo. Szablon mam już zakodowany, ale jeszcze nie pod naszego CMS-a.

daro, Psikus, sprawdzałem jak wygląda forum lekko poszerzone (bez wzięć w nagłówkach) i IMHO prezentuje się to słabo. Na forum jest to bardziej wyeksponowane ze względu na dodatkowe tła. Na portalu już się trochę gubi.

Przy odnośnikach w menu jeśli pójdę w odcienie szarości, kontrast będzie jeszcze mniejszy. Proponuję sprawdzić czy kalibracja monitora nie pomoże.

Co do breadcrumbs, wydaje mi się, że teraz jest to właśnie właściwie odwzorowane. Forum nie jest odrębną jednostką, a częścią serwisu, bezpośrednio związaną z portalem.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Sammael » 27 października 2012, 16:04

Z całym szacunkiem dla Twojej ciężkiej pracy, ale stary styl i obecny portal podobają mi się bardziej.
Jest prosto, czytelnie i pokazuje mniej więcej standardowe możliwości phpBB.
Tutaj nawet odnośnika do ostatniego postu nie ma :). Ogólnie za mocno daje universalem.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 27 października 2012, 16:28

Sammael pisze:Z całym szacunkiem dla Twojej ciężkiej pracy, ale stary styl i obecny portal podobają mi się bardziej.
Jest prosto, czytelnie i pokazuje mniej więcej standardowe możliwości phpBB.
Tutaj nawet odnośnika do ostatniego postu nie ma :). Ogólnie za mocno daje universalem.
Ehh, wszędzie gdzie dajesz jakąś opinię o stylu forum to ci się nie podoba, już nie idzie tego czytać.
Żeby wydawać opinię trzeba najpierw coś sobą zaprezentować bo gadać i krytykować to każdy głupi potrafi.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Sammael » 27 października 2012, 17:27

Pytam po co jest forum "Opinie" skoro ich nie można publikować?
Taka jest moja opinia i jej nie zmienię. Czy każdy styl mi się nie podoba? Stary mi się podobał. Podoba mi się wiele stylów, ale jak mi się coś NIE PODOBA to nie świecę oczkami i nie oszukuje samego siebie.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 27 października 2012, 17:54

Sammael pisze:Pytam po co jest forum "Opinie" skoro ich nie można publikować?
Taka jest moja opinia i jej nie zmienię. Czy każdy styl mi się nie podoba? Stary mi się podobał. Podoba mi się wiele stylów, ale jak mi się coś NIE PODOBA to nie świecę oczkami i nie oszukuje samego siebie.
Domyśleć łatwo było można się takiej odpowiedzi.
Twoje wypowiedzi nie brzmią jak niezadowolonego usera, tylko starasz się zgrywać zawodowca, a tak na prawde, nie masz o tym pojęcia. Gdybyś miał szacunek jak to wyżej napisałeś to ugryzł byś się w język lub nawet skłamał.
A że to opinię to nie znaczy że każdy ma do tego prawo się tu wypowiedzieć, wystarczy że uznam ją za niekreatywną i taki post poleci.
Sammael pisze:Pytam po co jest forum "Opinie" skoro ich nie można publikować?
Ale twoje opinie na każdym forum są takie same, jak dziecka w przedszkolu, że kolor klocków lego nie pasuje. Wybacz, ale póki jestem tu moderatorem, na twoje wybryki na tym forum ci nie pozwolę.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Sammael » 27 października 2012, 17:57

:) Nawet mnie to bawi. Jeśli wolę stary styl, a nowy mi się nie podoba (ogólnie nie podoba mi się we_universal, na którym ten styl bazuje) to znaczy, że zgrywam zawodowca? :)
Wyraziłem tylko swoją opinię. Nie napisałem "Macie zmienić na stary styl, bo ten mi się nie podoba!", napisałem tylko, jak JA uważam. Wygląd forum należy do tych odczuć raczej subiektywnych, więc nie mogę napisać co mi się w nim nie podoba. Po prostu tak jest!

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: jaroslw » 27 października 2012, 20:09

Wszystkim niestety nie dogodzę :) Utrzymywanie obu szablonów na razie nie wchodzi w grę, bo jest masa ważniejszych rzeczy do skończenia.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Sammael » 27 października 2012, 20:46

Nie mam ci tego za złe :).
Dodaj tylko ikonkę do przejścia do pierwszego nieprzeczytanego postu.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: jaroslw » 27 października 2012, 21:05

Tutaj ikonka, która domyślnie przenosi do ostatniego posta, przenosi też do ostatniego nieczytanego posta (jeśli takie są). Jeśli nie ma nieprzeczytanych postów, to przenosi wtedy do ostatniego.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie”