Backup bez dostępu do bazy i ftp

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
JJThompson
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 17:38

Backup bez dostępu do bazy i ftp

Post autor: JJThompson » 09 listopada 2009, 00:55

Otóż moja historia wygląda następująco:

Jakiś czas temu znajomi założyli forum na jednym z serwisów oferujących darmowe i szybkie założenie forum [konkretnie na forumotion.net]. Trochę użytkowników się zapisało, sporo postów zostało napisane, ale zdecydowaliśmy się w końcu na przeniesienie "na własne śmieci", bo i kontrola lepsza i większa wolność konfiguracji forum.
Problem pojawił się kiedy skontaktowaliśmy się z administracją serwisu z prośbą o udostępnienie backupu bazy danych. Niestety nie wyrażają chęci pomocy zapewne chcąc zachować content i userów. Forum z tego co się zdążyłem zorientować stoi na phpbb2 i w panelu admina nie ma takiej opcji jak "backup".

Czy znacie jakiś sensowny sposób na zrobienie dumpa bazy znając hasło administratora forum, ale bez dostępu do bazy i ftp?

Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Smuger
Zasłużony
Posty: 359
Rejestracja: 20 czerwca 2008, 19:37
Lokalizacja: phpbb_users

Re: Backup bez dostępu do bazy i ftp

Post autor: Smuger » 09 listopada 2009, 09:32

Zły dział
To forum nie służy do zgłaszania problemów, błędów i innowacji!
PS:PA>Konserwacja>Kopia zapasowa.

JJThompson
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 17:38

Re: Backup bez dostępu do bazy i ftp

Post autor: JJThompson » 09 listopada 2009, 11:55

Przepraszam za zły wybór działu, ale za bardzo nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat.

Niestety, Twoja porada nie zadziała ponieważ podobnie jak nasze osławione fora.pl serwis forumotion ma zmodyfikowany panel admina i brak dostępnej opcji backupu.

Znalazłem chyba jednak work around problemu. Wrzucam rozwiązanie, jeśli ktoś będzie miał podobne problemy to może mu się przyda:

http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 5&t=861505

To jest lik do crawlera napisanego w pythonie. W sumie większość informacji można w ten sposób odzyskać, poza załącznikami i hasłami użytkowników. Te ostatnie można jednak automatycznie wygenerować skryptem i wysłać na e-maile użytkowników.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”