Problem ze ścieżką stargo forum podczas konwersji

Pomoc przy konwersji phpBB 2.0.x lub innych skryptów do phpBB 3.0.x. Dyskusje na temat istniejących konwerterów oraz ich tworzenia.
Drake

Problem ze ścieżką stargo forum podczas konwersji

Post autor: Drake » 20 kwietnia 2009, 21:26

Podstawowe dane:
Adres forum: http://www.rockstarlifestyle.pl
Wersja phpBB3: phpbb2 pracuje nad phpbb3
Forum było instalowane aktualizowane
Serwer na którym zainstalowane jest forum: fastom.pl
Zainstalowane MODy: brak
Kiedy pojawił się problem:podczas konwersji

Witam wszystkich serdecznie

Wyzwanie polega na tym iż moje stare forum w wersji phpbb2 znajduje się w katalogu forum a nowe phpbb3 w forum2 zainstalowałem je na tej samej bazie danych co poprzednie czyli puafastom_rsl. Czyli jestem w momencie w którym mam zainstalowane obie wersje for po to aby upgradować stare do wersji wyższej.

zrzut z serwera Obrazek

i podczas konwersji starego forum wpisuje wszystkie możliwe ścieżki w to pole "Ścieżka forum:
To jest relatywna lokalna ścieżka do głównego katalogu poprzedniego forum z głównego katalogu tego forum phpBB3." np /public_html/ forum/

otrzymuje nieustannie błąd "
Nie można znaleźć ścieżki do Twojego poprzedniego forum. Sprawdź ustawienia i spróbuj ponownie.
» /public_html/ forum zostało określone jako ścieżka źródłowa.
Nie można połączyć się z bazą danych, zobacz treść błędu poniżej
Bez błędów"

Panowie jak to rozwiązać. Dodam że nie mam wielkiej wiedzy z zakresu baz danych.

Awatar użytkownika
lemonic
Posty: 78
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 22:47
Kontakt:

Re: Problem ze ścieżką stargo forum podczas konwersji

Post autor: lemonic » 22 kwietnia 2009, 21:10

adres wpisz bez /public_html/ i dodatkowo jak się nie mylę (sorki ale robiłem to prawie dwa lata temu) tam było coś z kropką znaczy niemożna jej kasować czy coś takiego

Zablokowany

Wróć do „Konwersja”