Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Pomoc przy konwersji phpBB 2.0.x lub innych skryptów do phpBB 3.0.x. Dyskusje na temat istniejących konwerterów oraz ich tworzenia.
sMatthew
Posty: 11
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 13:09

Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: sMatthew » 24 grudnia 2009, 13:17

Witam. Mam problem i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Mam forum phpBB2 i chce je zaktualizować do najnowszej wersji phpBB3. Ściągnąłem forum, zainstalowałem, wszystko spoko, potem klikam na konwersje wprowadzam wszystkie dane klikam dalej dalej, zmieniam chmody dalej i jak już klkiam na konwertuj to wyrzuca biały ekran i nic, jak chce odświeżyć to pyta czy wysłać ponowanie dane... czekałem z tym białym ekranem nawet 15minut i nic.... zajrzałem do bazy danych (MySQL), niektóre wartości (po kilka z różnych tabel) zostały przeniesione inne nie... w pełni została przeniesiona tylko jedna tabela...

hosting: netlook.pl; pakiet business.
forum dość spore, ponad 30k postów, ~700użytkowników.

dodam tylko że po kilku próbach konwersji baza danych się "zapycha":
Handler_read_rnd 21 M
Handler_read_rnd_next 3 270,15 M
i

korzystałem z konwertera wbudowanego w instalację podstawową oraz z 2 innych. Nic...

Zależałoby mi żeby zrobić do dość szybko..

heeeelp me ;)

EDIT
bardzo dziwne jest to:
Serwer MySQL działa przez 6 dni, 3 godzin, 8 minut i 7 sekund. Początek pracy: 18 Gru 2009, 10:10.
Statystyki zapytań: Od rozpoczęcia jego pracy, do serwera zostało wysłanych 34 044 559 zapytań.

serwer generuje co sekunde kilkadzisiąt do kilku set zapytań.. i tak cały czas od wczoraj od próby konwersji.

edit
jak chce konwertować prze Chrome to zamiast białego ekranu wypluwa mi:
Strona internetowa jest niedostępna.
Błąd 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE): Nieznany błąd.

edit
wygląda to tak jakby baza dostawała za dużo danych do przetworzenia na raz.... baza danych starego forum zajmuje ~22mb.. może trzeba jakoś wydłużyć czas między kolejnymi zapytaniami?? ale jak??.

Awatar użytkownika
huber2t
Zasłużony
Posty: 745
Rejestracja: 30 października 2008, 17:16

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: huber2t » 24 grudnia 2009, 15:21

Masz kopię bazy która nie była jeszcze u konwersji? Może warto było by przenieść ją na localhosta i tam próbować konwertować. Może te błędy powstają przez zapchaną błędnymi konwersjami bazę?

sMatthew
Posty: 11
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 13:09

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: sMatthew » 24 grudnia 2009, 15:31

przed każdą kolejną próbą czyszczę pozostałości po poprzedniej.

czy powinienem napisywać starą bazę przez nową?? Tj. przy instalacji dać nazwę bazy starego forum i te same prefiksy??.

Właśnie spróbowałem konwersji na smf i sukces.. jednak w smf nie potrafię dokonać integracji ze stroną.

Awatar użytkownika
huber2t
Zasłużony
Posty: 745
Rejestracja: 30 października 2008, 17:16

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: huber2t » 24 grudnia 2009, 15:55

Robiłeś według tej instrukcji? http://wiki.phpbb3.pl/wiki/Konwersja_do_phpBB3

sMatthew
Posty: 11
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 13:09

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: sMatthew » 24 grudnia 2009, 15:59

tak z jedną anomalią, przy zapytaniu sql:

Kod: Zaznacz cały

ALTER TABLE phpbb_users ADD user_dateformat varchar(60) DEFAULT '|j M Y|, \o H:i' NOT NULL;
otrzymuje:

Kod: Zaznacz cały

Błąd

zapytanie SQL:

ALTER TABLE phpbb_users ADD user_dateformat varchar( 60 ) DEFAULT '|j M Y|, \o H:i' NOT NULL

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1060 - Duplicate column name 'user_dateformat' 
Jednak przy próbie konwersji przez instalator wszystko idzie pomyślnie... tyle że otrzymuje biały ekran

Awatar użytkownika
huber2t
Zasłużony
Posty: 745
Rejestracja: 30 października 2008, 17:16

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: huber2t » 24 grudnia 2009, 16:05

To błąd mówi o tym że ta wartość już istnieje w bazie.

A na jakim postępie konwersji ten ekran występuje?

sMatthew
Posty: 11
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 13:09

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: sMatthew » 24 grudnia 2009, 16:08

konwersja > phpBB2.0.x - konwertuj > podaje dane do sql > rozpocznij konwersje > rozpocznij konwersje > kontynuuj konwersje <- jest to etap 3z4 z widoku po lewej.. po kliknieciu na kontynuuj konwersje jest jest klapa.

edit
juz mam Statystyki zapytań: Od rozpoczęcia jego pracy, do serwera zostało wysłanych 35 022 624 zapytań.
czy to nie dziwne/? moze to sa wszystkie zapytania z calego serwera??
ale tak czy siak mam juz tez Handler_read_rnd_next 4 097,18 M

edit
czy jest taka mozliwosc: zainstaluje u mnie na laptopie (1.8GHz -.-) MySQL i skopiuje TYLKO baze danych i na podstawie samej bazy danych przekonwertowac forum?? -> nie chce sie bawic w instalowanie apacha i calej raszy na laptopa.... moze po prostu mysql ubija proces przez zbyt duze natezenie zapytan do bazy... jednak 30k postow to jest troche.. chodz dziwi mnie to przy chostingu za 150pln :D

edit
probowalem przed chwila dokonac konwersji z smf (najpierw z phpbb2 na smf a potem smf na phpbb3) ale tez bialy ekran.... moze po prostu musze ten bialy ekran zostawic a po prostu skrypt ma duze odstepy miedzy kolejnymi zapytaniami zeby nie zachamic serwera.... hmmm...

w dokumentacji znalazlem taki wpis: "Conversions may fail to complete on large boards under some hosts"... jednak platny host w netlook za 150pln powinien wytrzymac konwersje forum z 30k postow.. -.-

Awatar użytkownika
huber2t
Zasłużony
Posty: 745
Rejestracja: 30 października 2008, 17:16

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: huber2t » 25 grudnia 2009, 09:20

czy jest taka mozliwosc: zainstaluje u mnie na laptopie (1.8GHz -.-) MySQL i skopiuje TYLKO baze danych i na podstawie samej bazy danych przekonwertowac forum?? -> nie chce sie bawic w instalowanie apacha i calej raszy na laptopa.... moze po prostu mysql ubija proces przez zbyt duze natezenie zapytan do bazy... jednak 30k postow to jest troche.. chodz dziwi mnie to przy chostingu za 150pln :D
Wątpię, lepiej abyś to zrobił z pełnym forum
probowalem przed chwila dokonac konwersji z smf (najpierw z phpbb2 na smf a potem smf na phpbb3) ale tez bialy ekran.... moze po prostu musze ten bialy ekran zostawic a po prostu skrypt ma duze odstepy miedzy kolejnymi zapytaniami zeby nie zachamic serwera.... hmmm...
Moim zdaniem to może być wina serwera że nie obsługuje takiej ilości zapytań w takim czasie.

Powinien ale tego nikt ci nie da na piśmie. Możesz spróbować na localhoście albo napisz jeszcze do supportu hostingu. Może oni coś poradzą.

sMatthew
Posty: 11
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 13:09

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: sMatthew » 25 grudnia 2009, 13:54

huber2t pisze:
czy jest taka mozliwosc: zainstaluje u mnie na laptopie (1.8GHz -.-) MySQL i skopiuje TYLKO baze danych i na podstawie samej bazy danych przekonwertowac forum?? -> nie chce sie bawic w instalowanie apacha i calej raszy na laptopa.... moze po prostu mysql ubija proces przez zbyt duze natezenie zapytan do bazy... jednak 30k postow to jest troche.. chodz dziwi mnie to przy chostingu za 150pln :D
Wątpię, lepiej abyś to zrobił z pełnym forum

Czy nie będę miał później problemów po przeniesieniu bazy danych spowrotem na serwer?? Czy nie będzie błędów typu technicznego, tzn. np. dane localhosta zamiast netlook'u, inne porty czy katalogi albo cokolwiek innego??. Spróbuje na krasnalu bo nie chce mi się konfigurować wszystkiego przy instalacji usług osobno :).

tak wgl. dzięki Ci za pomoc i za chęci. Serio.

Awatar użytkownika
huber2t
Zasłużony
Posty: 745
Rejestracja: 30 października 2008, 17:16

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: huber2t » 25 grudnia 2009, 14:13

Moim zdaniem nie powinno być później problemów

sMatthew
Posty: 11
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 13:09

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: sMatthew » 25 grudnia 2009, 15:42

Próbowałem z WebServ -.- ........ import bazy to jest masakra, nie udało mi się wypluwa mnóstwo błędów.. musze chyba poczekać na pomoc techniczną hostingu ;/

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: jaroslw » 26 grudnia 2009, 12:34

Jaki masz hosting? Konwersja na własnym komputerze to dobry pomysł. Większość hostingów limituje ilość i czas wykonywanych zapytań SQL (nie ma też się czemu dziwić). Polecam zainstalować VertrigoServ (dawno nie aktualizowany, ale do takich rzeczy idealny – niewiele zajmuje i jest łatwy w konfiguracji).
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

sMatthew
Posty: 11
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 13:09

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: sMatthew » 27 grudnia 2009, 16:17

we3b pisze:Jaki masz hosting? Konwersja na własnym komputerze to dobry pomysł. Większość hostingów limituje ilość i czas wykonywanych zapytań SQL (nie ma też się czemu dziwić). Polecam zainstalować VertrigoServ (dawno nie aktualizowany, ale do takich rzeczy idealny – niewiele zajmuje i jest łatwy w konfiguracji).
netlook, business. Okey, spróbuje z VertrigoServ. mam nadzieje że pojdzie jakoś :).

edit.
dawno przesiadlbym się na coś innego niż phpBB ale niestety poprzedni koder zintegrował strone z forum i lipa bo nie umiem zintegrować np. smf (próbowałem ale strona jest dość rozbudowana)

sMatthew
Posty: 11
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 13:09

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: sMatthew » 28 grudnia 2009, 14:24

jak rozwiązać ten problem:

Kod: Zaznacz cały

Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds exceeded in C:\Program Files\VertrigoServ\Phpmyadmin\libraries\import\sql.php on line 121

Awatar użytkownika
@Marcin
Zasłużony
Posty: 1635
Rejestracja: 08 lutego 2009, 21:27
Lokalizacja: Nowa Ruda (PL) / Milton Keynes (UK)
Kontakt:

Re: Konwersja phpbb2 -> pbpbb3

Post autor: @Marcin » 28 grudnia 2009, 15:31

w php.ini masz coś takiego?

Kod: Zaznacz cały

max_execution_time = 60
max_input_time = 60
jeśli tak to zwiększ wartość
Wsparcie phpBB PL !!

Zablokowany

Wróć do „Konwersja”