Łączenie dwóch for

Pomoc przy konwersji phpBB 2.0.x lub innych skryptów do phpBB 3.0.x. Dyskusje na temat istniejących konwerterów oraz ich tworzenia.
Gokufan
Posty: 4
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, 11:24

Łączenie dwóch for

Post autor: Gokufan » 11 sierpnia 2009, 11:26

Witajcie! posiadam jedno 7000 postowe forum na phpbb3 i drugie 16000 postowe na phpbb2. Chciałbym je połączyć. Łącznik do phpbb3 podobno nie działa i jest bardzo średni. Przemo zrobił skrypt do phpbb2 i phpbb2 by przemo który idealnie łączy fora, wiel razy używałem. Teraz chciałbmy tymczasowo moje forum z phpbb3 przenieśc na phpbb2. Jak by było najprościej to zrobić? Ze stabilnym konwerterem.
(phpbb3 -> mybb -> phpbb2 -> phpbb3) ? Czy jest jakaś prostsza droga?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Łączenie dwóch for

Post autor: jaroslw » 11 sierpnia 2009, 21:21

Pojawiło się już kilka tematów w tym forum o wstecznej konwersji. Polecam je przejrzeć. Jeśli nie używałeś funkcji nieobsługiwanych przez phpBB2 (np. załączniki) może mieć to sens. W przeciwnym wypadku rozglądałbym się lub zlecił napisanie skryptu łączącego bazy danych phpBB3.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Gokufan
Posty: 4
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, 11:24

Re: Łączenie dwóch for

Post autor: Gokufan » 13 sierpnia 2009, 12:37

OK, powiedzmy że mi się udało, ale mam jeden głupi problem :|

Zrobiłem to tak phpBB3 --> SMF --> phpBB2.
Aby skonwertować Simple Machines na phpBB2 użyłem tego konwertera:
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 0&t=528056

Ok, naprawiłem logowanie, wszystko ok, ale zamiast polskich liter mam pytajniki (w bazie też!) a w SMF jest wporządku. Chcę jeszcze raz skonwertować Simple Machines na BB2, tylko jak to zrobić żeby były Polskie znaki?? Proszę o pomoc :cry:

Awatar użytkownika
Duch Forum
Posty: 356
Rejestracja: 15 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Duszniki
Kontakt:

Re: Łączenie dwóch for

Post autor: Duch Forum » 13 sierpnia 2009, 13:36

Z tego co pamiętam to phpBB 3 koduje znaki w utf-8, w SMF możesz to wybrać, a phpBB 2 w iso. To jest problem. Zignoruj to, po przeprowadzce na phpBB 3 powinno być ok ;)

Gokufan
Posty: 4
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, 11:24

Re: Łączenie dwóch for

Post autor: Gokufan » 13 sierpnia 2009, 13:47

Na pewno? W bazie danych też zamiast liter są pytajniki....

Awatar użytkownika
Duch Forum
Posty: 356
Rejestracja: 15 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Duszniki
Kontakt:

Re: Łączenie dwóch for

Post autor: Duch Forum » 13 sierpnia 2009, 14:26

Czy wcześniej tak nie było? Jeżeli nie to jest problem, trzeba próbować jeszcze raz, jeżeli były to problemu nie ma. Używasz zapewne phpMyAdmina? On też może być przyczyną krzaczków przy złej konfiguracji.

Edit: możesz spróbować z edycją pliku lang_main.php. Ustawiając $lang['ENCODING'] na utf-8 ;) Wtedy wszystko powinno się krzaczyć prócz treści pobieranych z bazy danych ;)

Gokufan
Posty: 4
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, 11:24

Re: Łączenie dwóch for

Post autor: Gokufan » 13 sierpnia 2009, 15:25

No niestety, w bazie SMF wszystko było w porządku. Zrobię tak jak mówisz, edytuje plik lang_main i ponownie zrobię konwersję. Mam nadzieję że tym razem się uda :/

EDIT: Nie, nie udało się. Ale tak: tabele z SMF mają kodowanie utf8_general_ci, a te z phpBB2 latin1_swedish_ci.

Jakim zapytaniem sql moge zmienic kodowanie poszczegolnych tabel? Może to cos pomoze...

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Łączenie dwóch for

Post autor: jaroslw » 13 sierpnia 2009, 18:47

Zobacz do tematu „zmiana kodowania bazy danych”. Wykonaj to zaraz po instalacji phpBB2. Może pomoże.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Konwersja”