[3.0.x] Jaki ruch na forum wytrzyma ten hosting?

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
mmarkii
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 20:49

[3.0.x] Jaki ruch na forum wytrzyma ten hosting?

Post autor: mmarkii » 16 stycznia 2008, 20:53

Witam

Mam wykupione juz od dluzszego czasu taki hosting:
http://www.avx.pl/hosting/domowy/

Pytanie, jesli zastosuje phpBB3 to w/w hosting jaki ruch bedzie w stanie na tym forum wytrzymac?
Nie znam sie na tym kompletnie. Od czego to zalezy? Ilosci wizyt na stronie, ilosci postow, zarejestrowanych uzytkownikow?

Jaki transfer moze zrobic takie forum, zakladajac ze odwiedzi je 10 tys osob miesiecznie?

Pozdrawiam
Rafal

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki ruch na forum wytrzyma ten hosting?

Post autor: daroPL » 16 stycznia 2008, 21:53

Szczerze mówiąc to nie jestem obeznany w tym temacie także, ale coś powiem:
Od czego to zalezy? Ilosci wizyt na stronie, ilosci postow, zarejestrowanych uzytkownikow?
Zależy głównie od ilości użytkowników, którzy w tym samym czasie przeglądają forum.
Jaki transfer moze zrobic takie forum, zakladajac ze odwiedzi je 10 tys osob miesiecznie?
Myślę, że na początek te 10GB jak w pakiecie jest napisane wystarczy.

mmarkii
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 20:49

Re: Jaki ruch na forum wytrzyma ten hosting?

Post autor: mmarkii » 16 stycznia 2008, 22:37

daro pisze:Myślę, że na początek te 10GB jak w pakiecie jest napisane wystarczy.
A takie pytanie, zeby nie tworzyc juz nowego tematu: Jak np bede chcial zmienic kiedys hosting, to przeniesienie bazy forum (uzytkownicy, posty, wyglad) robi sie bez problemu?


Pozdrawiam
Rafal

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki ruch na forum wytrzyma ten hosting?

Post autor: daroPL » 16 stycznia 2008, 22:50

Jeżeli przenoszenie forum wykonujemy w sposób poprawny to wszystko jest ok. Jeżeli nie chcemy bawić się w przenoszenie to można skontaktować się z administracją serwera w sprawie zwiększenia parametrów konta, która w większości przypadków na to zezwala.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”