[2.0.x] miejsca na serwerze

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
onetwothree
Posty: 6
Rejestracja: 19 października 2006, 21:10

[2.0.x] miejsca na serwerze

Post autor: onetwothree » 08 listopada 2006, 21:18

ile miejsca potrzebuje na forum? tzn. czy serwer oferujacy np 30 MB pomiesci dosc duze forum z wieloma modyfikacjami? a nawet jezeli pomiesci to czy w przyszlosci po napisaniu duzej liczby postow przez uzytkownikow miejsca zacznie brakowac?

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 08 listopada 2006, 21:49

posty są zapisywane w bazie sql i to jej wielkosć zależy ilość postów

a na ftp sa tylko pliki jeśli nie bedzie jakiegoś downloadu albo rozbudowanych albumów to wystarczy 30 mb

tak samo posty kazdy post to kolejny wpis w sql

gdzieś kiedyś czytałem ze podobno 1000 postów to około 2 MB bazy ale nie moge tego potwierdzić - wiele zależy od ilości modyfikacji i wielkośći tabel search.
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

onetwothree
Posty: 6
Rejestracja: 19 października 2006, 21:10

Post autor: onetwothree » 09 listopada 2006, 13:00

czyli w kazdej chwili po przekroczeniu wielkosci bazy danych moje forum moze zniknac???

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 09 listopada 2006, 15:21

czy zniknie to zalezy od adminiastracji serwera. dobrzy admini powinni wysłać powiadomienia że jesteś blisko limitu i musisz coś z tym zrobić.
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

onetwothree
Posty: 6
Rejestracja: 19 października 2006, 21:10

Post autor: onetwothree » 09 listopada 2006, 16:48

ale co? przeniesc forum na inny serwer, wykupic lub poprosic o wieksza baze danych mojego dostawce?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Post autor: jaroslw » 09 listopada 2006, 17:15

onetwothree pisze:wykupic lub poprosic o wieksza baze danych mojego dostawce?
Z tym możesz spróbować na początku. Jeśli to nie wypali będziesz musiał poszukać hostingu z większą bazą danych.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”