phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
Awatar użytkownika
Geronimo
Posty: 33
Rejestracja: 10 września 2012, 20:16
Lokalizacja: Południe Polski

phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Geronimo » 11 września 2012, 00:00

Witam.

W zwyczaju mam zaczerpnąć informacji przed przystąpieniem do prac, także proszę o cierpliwe dotrwanie do końca ;-)

Na zadanie domowe (odległe) musimy założyć stronę www o jakiejś przydatnej tematyce.
Postanowiłem, że założę forum, gdyż taka forma zadania także się zalicza.
Wykupiłem domenę i serwer na home.pl.
Zainstalowałem forum.
Ponieważ na domenę i serwer wydałem niemałe pieniądze, pomyślałem, że będę to forum utrzymywał dłużej, niż tylko do czasu oceny prac.

Na czym polega mój problem ?
Na reklamach ;-)

Widzę je wszędzie. Niektóre denerwujące, inne nie tak bardzo.
Rozumiem, że reklamy to zarobek.. Prawda ?
Rozumiem także, że niektórzy mogą je odbierać jako uciążliwe.
Czy warto zatem umieszczać reklamy na swoim forum ?
Czy takie reklamy pomogą mi chociaż odrobinę w późniejszym czasie utrzymać forum ?
Jaki rodzaj reklam nie jest uciążliwy dla użytkowników (dostawcy)?
Czy rodzaj zamieszczanych reklam ma znaczenie dla wydajności forum phpbb ? Czy może jest to bez znaczenia ?
Czy można w prosty sposób odstąpić od reklam ?
Czy reklamy nie powodują żadnych poważnych problemów podczas administracji forum?
Czy zdarza się, że z powodu reklam coś "nie działa" ? (nie chciałbym, aby w dniu oceny projektu, forum zdechło)..

Wszystkie te pytania zadaję, gdyż sam nie jestem fanem reklam.
Nie chciałbym, aby reklamy na moim internetowym projekcie odstraszały odwiedzających.
Ale nie chciałbym także wydawać całych oszczędności na utrzymanie forum..


Proszę o opinię i ewentualne porady odnośnie zamieszczania reklam na forum.
Jeżeli ktoś zechce zaprezentować swoje forum z reklamami, to proszę o linki, ewentualnie PW.
Może to rozjaśni moje patrzenie.


Dziękuję ;-)

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Sammael » 11 września 2012, 14:29

Czy warto zatem umieszczać reklamy na swoim forum ?
To już zależy od Ciebie. Jeżeli Cię stać na utrzymanie, nie musisz. Zwłaszcza świeże fora z reklamami odstraszają potencjalnych użytkowników.
Czy takie reklamy pomogą mi chociaż odrobinę w późniejszym czasie utrzymać forum ?
No raczej. Za nie dostajesz pieniądze, nie satysfakcję.
Jaki rodzaj reklam nie jest uciążliwy dla użytkowników (dostawcy)?
Np. AdTaily.pl albo Google AdSense. Praktycznie wszystkie oprócz reklam typu flash, albo pop-up.
Czy rodzaj zamieszczanych reklam ma znaczenie dla wydajności forum phpbb ? Czy może jest to bez znaczenia ?
Raczej nie.
Czy można w prosty sposób odstąpić od reklam ?
To już zależy od od dostawcy. Zwykle tak. Jednak poczytaj regulamin przed przystąpieniem do usługi, bo mogą Ci np. nie zapłacić za ostatni miesiąc.
Czy reklamy nie powodują żadnych poważnych problemów podczas administracji forum?
Nie, a w jaki sposób mają przeszkadzać?
Czy zdarza się, że z powodu reklam coś "nie działa" ? (nie chciałbym, aby w dniu oceny projektu, forum zdechło)..
To też zależy od firmy. Czasem się zdarzają takie niespodzianki, bo po stronie kodu skryptu reklam jest coś nie tak, coś ze sobą koliduje, ale raczej to rzadkość. Zwłaszcza jak korzystasz z renomowanych firm.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Aviator » 11 września 2012, 17:38

Sammael pisze:
Czy rodzaj zamieszczanych reklam ma znaczenie dla wydajności forum phpbb ? Czy może jest to bez znaczenia ?
Raczej nie.
Raczej tak.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
Geronimo
Posty: 33
Rejestracja: 10 września 2012, 20:16
Lokalizacja: Południe Polski

Re: phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Geronimo » 11 września 2012, 17:44

Dziękuję za odpowiedzi.

Psikus, widzę, że nie zgadzasz się ze swoim przedmówcą .
Czy reklamy na forum będą generowały "większy ruch", powodując tym samsy znacznie większe obciążenie serwera?

Spotkałem się z takim właśnie stwierdzeniem i stąd moje pytania.
Znalazłem też opinie, że jeżeli na forum php zamieszczać reklamy, to najlepeiej w postaci kilku małych banerków umieszczonych w ramce.

Jeszcze jedno pytanie.
Wiem, że reklamy odtsraszają odiwedzających.
Nie posdziewam się na początku ogromnego ruchu, więc może uda się utrzymać serwer z własnych oszczędności.

Jak określicie (według Waszych doświadczeń) zysk z reklam?
Opłacalny ? Przyzwoity? Warto? Nie warto ?

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Sammael » 11 września 2012, 17:52

Jak określicie (według Waszych doświadczeń) zysk z reklam?
Opłacalny ? Przyzwoity? Warto? Nie warto ?
Zależy gdzie, zależy ile reklam, zależy jak inwazyjne. Sam posprawdzaj, przecież masz różnego rodzaju wyliczenia, itp. na różnych stronach. To od Ciebie zależy, czy satysfakcjonowuje Cię 50 zł, 30 zł, a może 10.

Awatar użytkownika
Geronimo
Posty: 33
Rejestracja: 10 września 2012, 20:16
Lokalizacja: Południe Polski

Re: phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Geronimo » 11 września 2012, 18:12

Sammael, dzięki za odpowiedź.

Trochę niejasno się wyraziłem wcześniej.
Nie chodzi mi o satysfakcję z otrzymanych pieniędzy, tylko o wymierność.

Warto katować forum reklamami i drażnić przez to użytkowników?
Czy darować sobie i lepiej oszczędzić te 50 zł i dołożyć z własnej kieszeni, niż reklam.
Nie wiem, czy wymienione przez Ciebie kwoty są symboliczne, czy to rzeczywiste zarobki z wyświetlania reklam.
Jeżeli te kwoty, to kwoty realne do zarobienia, to myślę, że jestem w stanie zaoszczędzić tyle oglądając w miesiącu dwa filmy mniej w kinie.

Czy ktoś z Was jest właścicielem, współautorem forum, na którym wyświetlane są reklamy ?
Może jakiś link do nieuciążliwej konfiguracji ?

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Sammael » 11 września 2012, 18:27

Kwoty podałem przykładowo. Nie myśl sobie jednak, że z jakiegoś niszowego forum wyciągniesz więcej. To zależy m.in. od unikalnych wyświetleń danej witryny, położenia reklam, ich natarczywości, itp.
Im reklama gorsza dla użytkowników tym droższa. Np. za klikalne tło przekierowujące do innej witryny można całkiem sporo zarobić. Albo popupy zasłaniające całą stronę, które trzeba zamknąć, żeby móc cokolwiek zobaczyć.
Warto katować forum reklamami i drażnić przez to użytkowników?
Jak Ci mówiłem, większość reklam nie jest inwazyjna.

Zresztą popróbuj sam. Przecież jak forum jest ciekawe nikt nie będzie przywiązywał mocnej uwagi do reklam. Liczy się treść. Ale nie bierz tego tak do siebie i nie nawalaj tam byle jak najwięcej.
Doświadczenie, doświadczenie, doświadczenie.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Aviator » 11 września 2012, 18:33

Czy ktoś z Was jest właścicielem, współautorem forum, na którym wyświetlane są reklamy ?
U mnie na forum jest system AdTaily
Czy reklamy na forum będą generowały "większy ruch", powodując tym samsy znacznie większe obciążenie serwera?
Na pewno będzie to wpływało na czas ładowania strony.

Jak nie wstawisz żadnych inwazyjnych reklam typu, wyskakujące okna, lub "czy na pewno chcesz wyjść z tej strony" itd. to raczej nie zrazisz użytkowników, zresztą większość używa programów do blokowania reklam to i tak ich nie będzie widzieć.

Żeby był zarobek na forum to musisz mieć ruch i musi ktoś w te reklamy klikać.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Sammael » 11 września 2012, 18:36

Żeby był zarobek na forum to musisz mieć ruch i musi ktoś w te reklamy klikać.
A to już zależy od systemu reklam (czy jak to się tam nazywa), których rodzajów jest całkiem sporo. Ale fakt, że z "klikalnych" zarabia się chyba najwięcej.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Aviator » 11 września 2012, 18:41

U mnie dają nawet (już) 0,90-1,20zł za kliknięcie, ale to rzadko się takie trafiają. zazwyczaj to 15gr do 70gr no i co najważniejsze mam klientów, bo w AdTaily nie jest tak jak w google, że od razy dają reklamy, trzeba trochę poczekać.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
Geronimo
Posty: 33
Rejestracja: 10 września 2012, 20:16
Lokalizacja: Południe Polski

Re: phpbb 3 - Istota reklam - kilka pytań początkującego.

Post autor: Geronimo » 11 września 2012, 18:44

Myślę, że wyjaśniliście mi już wszystkie najbardziej interesujące mnie kwestie.

Póki co daruję sobie umieszczanie reklam na forum.
Nie przewiduję na początku ogromnego ruchu, więc chyba to nie ma sensu.

Dziękuję za rozmowę.
Z mojej strony to już wszystkie pytania.
Dla mnie temat został wyczerpany.
;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”