Kradzież, łamanie licencji = Brak pomocy.

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
Awatar użytkownika
dezerter_af
Posty: 174
Rejestracja: 04 listopada 2008, 07:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Kradzież, łamanie licencji = Brak pomocy.

Post autor: dezerter_af » 13 sierpnia 2011, 19:12

Witam!

Dziś chciałbym poruszyć bardzo ważny temat. Tak jak napisałem w tytule coraz częściej w internecie spotykam się z kradzieżą własności intelektualnej bo chyba tak można nazwać naszą pracą która istnieje w sieci. Ludzie podpisują się pod tłumaczeniami i modyfikacjami ludzi którzy stracili dużo godzin z życia na wykonanie takiej pracy. Są ludzie którzy pracowali za pieniądze i są ludzie którzy robili to charytatywnie. W mojej opinie kradzież charytatywnej pracy bardziej boli ale to już nie jest tematem dyskusji.

Na wstępie dodam również, że temat ląduje na wszystkich supportach phpbb3 może uda się stworzyć pewną bazę "złodziei"

Wiadomo również, że temat jest bardziej przeznaczony dla developerów, grafików, koderów, webmasterów i wszystkich którzy robią "coś"

Czy phpbb.pl będzie chętne do stworzenie bazy użytkowników, ich IP, nazw domen, Imienia czy Numeru gadu oraz kilku elementarnych rzeczy dzięki którym będzie łatwiej namierzyć złodzieja i w przyszłości odmówić mu pomocy.

Co taki temat ma na celu? Oczywiście gdy takich ludzi się skolekcjonuje za każdym razem będzie im się odmawiać pomocy wtedy pozostaje im jedynie szukanie pomocy na oferi czy innych stronach. Oczywiście pomocy płatnej :) w końcu jakaś kara musi być. Mam nadzieję, że nawet za pieniądze nikt nie będzie chciał takim ludziom pomóc. Uważam również, że tematem mogą się zainteresować większe fora o podobnej tematyce np. php.pl, webhelp.pl itd. czy inne supporty skryptów.


Zgłoszenie do takiej bazy powinno być odpowiednio weryfikowany aby jak wiadomo nikt nie dodawał "konkurencji" albo nie robił na złość koledze/koleżance.

================================================================================================

Walczmy z usuwaniem stopki, podpisywaniem się pod czyjąś pracą i bezczelną kradzieżą!


Jaka jest opinia forumowiczów?
Grafika na szkle do kuchni to idealny pomysł na odświeżenie jej wyglądu. Szkło jest wyznacznikiem elegancji, a dzięki elastyczności, można na nim nadrukować dowolną grafikę!
Grafika na szkle - Glass Decor
Szkło do kuchni - GlassDecor

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Kradzież, łamanie licencji = Brak pomocy.

Post autor: jaroslw » 14 sierpnia 2011, 12:59

Ciekawy pomysł, ale trudny w realizacji. Z tego co wiem licencja GPL nie zabrania usuwania informacji o autorze, o ile widoczna jest ona w kodzie źródłowym. Inaczej ma się to z podpisywaniem się pod czyjąś pracą.

Najtrudniejszym elementem będzie weryfikacja i przetwarzanie danych takiej osoby. Może być wymagana jej zgoda. Znacznie prościej byłoby stworzyć listę witryn łamiących licencje. O wiele łatwiej też to udowodnić (jakaś kopia/zrzut ekranu). Wtedy każdy mógłby już poszukać informacji o administratorze/autorze.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
dezerter_af
Posty: 174
Rejestracja: 04 listopada 2008, 07:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Kradzież, łamanie licencji = Brak pomocy.

Post autor: dezerter_af » 14 sierpnia 2011, 15:26

Wiadomo, że jak ktoś tworzy stronę to autora będzie szybko znaleźć, zlokalizować i "zbanować" na pomoc.

@weeb czy nie będzie problemu aby cały ten temat przenieść np. na phpbb3.pl ?
Grafika na szkle do kuchni to idealny pomysł na odświeżenie jej wyglądu. Szkło jest wyznacznikiem elegancji, a dzięki elastyczności, można na nim nadrukować dowolną grafikę!
Grafika na szkle - Glass Decor
Szkło do kuchni - GlassDecor

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kradzież, łamanie licencji = Brak pomocy.

Post autor: daroPL » 14 sierpnia 2011, 17:10

Z punktu widzenia prawa publikując bez zgody osoby zainteresowanej czyjeś nazwisko wraz z numerem GG sam łamiesz prawo.
Pomysł kiepski, bo co da stworzenie takiej bazy? Miałbym za każdym razem tracić czas na sprawdzanie czy dana osoba kogoś oszukała. Zapomnij.

Awatar użytkownika
dezerter_af
Posty: 174
Rejestracja: 04 listopada 2008, 07:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Kradzież, łamanie licencji = Brak pomocy.

Post autor: dezerter_af » 14 sierpnia 2011, 22:16

Dostęp do takiej bazy mieliby tylko i wyłacznie administratorzy supportów. Więc nie ma zasadniczo żadnej publikacji. Jeżeli chodzi o to sprawdzenie to można wykonać inne rozwiązanie. IP jak i inne dane wysyłać w aktualizacjach adminom ani by zaś blokowali IP, emaile oraz nazwy uzytkownika. Nie zapominajmy, że nadal duża część internautów ma stałe IP.

Pomysł zrodził się kilka dni temu jak wyszły na jaw dwie sprawy. W jednym czasie. Jedna osoba ukradła z mojego stylu zestaw ikon i kilka grafik druga to "pośrednik". Wykonywałem stronę dla firmy ale przez "pośrednika" koleś zapłacił mi bardzo małą sumę nie adekwatną do pracy ale przede wszystkim usunął ze stopki informacji o mnie oraz sprzedał za kilkakrotność moją pracę i się pod nią podpisał :)

Jak będzie dalej nie wiem, Jest święto i dopiero we wtorek będę dzwonił do tej firmy.
Grafika na szkle do kuchni to idealny pomysł na odświeżenie jej wyglądu. Szkło jest wyznacznikiem elegancji, a dzięki elastyczności, można na nim nadrukować dowolną grafikę!
Grafika na szkle - Glass Decor
Szkło do kuchni - GlassDecor

jagzor
Posty: 14
Rejestracja: 06 września 2010, 17:21

Re: Kradzież, łamanie licencji = Brak pomocy.

Post autor: jagzor » 18 sierpnia 2011, 19:31

CO do postu wyżej i pośrednika. przed zleceniem wiedziaęłś o cenie, zgodziłeś się i sprzedałeś. On poniósł ryzyko zwiazane z nie możliwościa odsprzedaży go. Ponad to pewnie wystawił fakture ( cena rośnei o vat podatek dochodowy, zusy i inne rzeczy + za pośrednictwo). Jak ty mu dałeś najpierw styl a on cie oszukal i dał mniejsza kwote niż sie ugadaliście to nie masz co go nazywać pośrednikiem ale oszustem :P To ze sie podpisał itd to swoją drogą że źle uczynił.

co do ogólnego tematu.

Ja mam pytanie na jakiej zasadzie admini supportów by otrzymywali dostep do tej bazy. Przeciez kazdy moze założyć taki support i chcieć do niego dostęp a później dodawać swoich niedobrych kolegów..
Kolejne pytanie. Który admin podejmie sie ryzyka składowania danych osobowych złodzieji bez ich wiedzy. Ni wiem czy to legalne czy nie ale raczej nie :P.

a po trzecie nie wpadajmy w paranoje panowie. Nie mówcie mi ze nigdy niczego nei "z piratowaliście".
"Kali kraść to dobrze, Kaliego oszukać to źle."

Ponad to czesto wystarczy napisać do złodzieja, postraszyć, ewentualnei zaspamić forum ...
Sam miałem akcje ze ktoś zripował mi cały styl ale szybko sie dogadaliśmy. Każdego to boli szczególnei że charetatywnie. Jak dostajemy za to kase to ceńmy się tak że mamy w nosie co kto zrobi z daną rzeczą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”