Licencja RPL - ograniczenia modów phpbb-seo

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
bigmuzy
Posty: 13
Rejestracja: 20 marca 2008, 09:56

Licencja RPL - ograniczenia modów phpbb-seo

Post autor: bigmuzy » 19 czerwca 2011, 08:19

Witam, co właściwie zmienia ta licencja? Jest kilka dodatków/modyfikacji, które są rozpowszechniane na jej zasadach. Zauważyłem, że zarówno na phpbb.pl jak i na phpbb3.pl nie korzystacie np. z przyjaznych url-i (z modu seo url) - być może to z tego powodu?
Jakie ona narzuca w praktyce ograniczenia w stosunku do GPL? Nie zauważyłem, żeby ktoś w polskim internecie poruszał ten temat, jeśli jest inaczej poprawcie mnie. Myślę, że wszyscy (a jest nas zapewne wielu) korzystający z tych popularnych dodatków powinni być świadomi praw i ograniczeń jakie im narzuca ta licencja.
Dzięki, pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Licencja RPL - ograniczenia modów phpbb-seo

Post autor: jaroslw » 19 czerwca 2011, 11:30

Rzeczywiście niewiele jest na ten temat. Znalazłem coś takiego:
Reciprocal Public License z powodu trzech związanych z nią problemów nie jest licencją wolnego oprogramowania.
  1. Limituje wysokość opłat, jakie można pobierać za początkową kopię.
  2. Wymaga powiadomienia twórcy wersji pierwotnej w przypadku publikacji wersji zmodyfikowanej.
  3. Wymaga publikowania każdej zmodyfikowanej wersji używanej przez instytucję, nawet prywatnie.
Powód nieużywania tego typu modyfikacji jest bardzo prosty – robią ogromny bałagan w kodzie.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Fardull223
Posty: 2
Rejestracja: 26 listopada 2011, 08:06

Re: Licencja RPL - ograniczenia modów phpbb-seo

Post autor: Fardull223 » 26 listopada 2011, 08:13

What, in practice it imposes restrictions on the GPL? I did not notice that someone was moving in the Polish Internet about this, if it is otherwise correct me. I think everyone (and probably many of us) who use these popular supplements should be aware of laws and restrictions that they impose the license.




Property for Sale
Cheap rent a house
Quick your house sale

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”