Czego ci brakuje na tym forum ?

Sugestie i uwagi na temat działalności i funkcjonowania serwisu.

Czy jesteś za dodaniem "systemu pochwał"??

Tak
47
62%
Nie
29
38%
 
Liczba głosów: 76

Teo
Zasłużony
Posty: 113
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 14:47

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Teo » 15 października 2011, 10:45

AL|EN pisze:"Fora" na głównej belce portalu ? Wali po oczach że szok. Powinno być "Forum" bo tu mamy Forum z działami a nie forum z Forami
Tak właśnie ogłupia się użytkowników internetu. Ktoś nie wiedział, jak sobie poradzić z przetłumaczeniem „board”, nie do końca zrozumiał istoty skryptu phpbb, a ponieważ zobaczył, że jest to skrypt do tworzenia forów uznał, że board będzie dobrze przetłumaczyć jako forum, a fora nazwać działami. No i teraz są tego konsekwencje. Jako autor naszego tłumaczenia donoszę wszem i wobec, że w oryginalnej wersji angielskiej nigdzie nie występuje żadne określenie upoważniające tłumacza do użycia określenia „dział”.
Teo

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 15 października 2011, 12:38

Nie zmienia to faktu że słowo Forum określa Forum dyskusyjne i jednak skądś te słowo zostało zaczerpniete i na wzór czegoś i domniemywam że wzorem tu jest Forum Rzymskie.
Co by jeszcze było ciekawiej adres do ''Fora'' to http://www.phpbb.pl/forum/ . Bez komentarza 8-)
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

galmok
Posty: 45
Rejestracja: 06 kwietnia 2012, 03:21
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: galmok » 20 czerwca 2012, 22:59

Czego ci brakuje na tym forum ?
Ludzi...a zwłaszcza tych co coś mają do powiedzenia, którzy mogą pomóc :( Czy to forum w ogóle żyje?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: jaroslw » 21 czerwca 2012, 19:06

Jakoś żyje i mam nadzieję, że w najbliższym czasie odżyje. Sesja i studia skutecznie ograniczały mi czas, który mogłem poświęcić na rozwój serwisu.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

galmok
Posty: 45
Rejestracja: 06 kwietnia 2012, 03:21
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: galmok » 24 czerwca 2012, 17:08

weeb pisze:Jakoś żyje i mam nadzieję, że w najbliższym czasie odżyje. Sesja i studia skutecznie ograniczały mi czas, który mogłem poświęcić na rozwój serwisu.
To fajnie ;)

janek_nh1
Posty: 2
Rejestracja: 17 lipca 2012, 08:42

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: janek_nh1 » 20 lipca 2012, 15:32

Wszystko jest ok

tzsupseo
Posty: 1
Rejestracja: 17 lipca 2012, 08:44

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: tzsupseo » 24 lipca 2012, 14:25

niczego bardzo fajna strona

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 24 lipca 2012, 14:36

janek_nh1 pisze:Wszystko jest ok
tzsupseo pisze:niczego bardzo fajna strona
Czyżby multikonta? :roll:
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Sammael
Posty: 170
Rejestracja: 28 października 2011, 18:59

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Sammael » 24 lipca 2012, 16:01

I jeśli tak... to w jakim celu? :D Ktoś dwa razy się zarejestrował żeby pochwalić tę stronę? A może administrator? :)

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 24 lipca 2012, 16:06

Data rejestracji te same (no podobne) podpisy mówią same za siebie oraz ten sam provider.
A jaki cel?

User1. Szukam tego i tamtego?
User2 Polecam to i tamto (oczywiście podlinkowane)
Nikogo o nic nie oskarżam, ale jestem tylko ciekaw tego po co faktycznie te dwa konta jednego usera.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

kgsupseo
Posty: 2
Rejestracja: 26 lipca 2012, 08:39

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: kgsupseo » 26 lipca 2012, 08:40

Wydaje mi się że macie całkowitą racje

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 26 lipca 2012, 08:44

kgsupseo pisze:Wydaje mi się że macie całkowitą racje
A mi się wydaje, że zapracowujesz na perma.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
all4phone
Posty: 60
Rejestracja: 20 lipca 2012, 10:30
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: all4phone » 30 lipca 2012, 02:27

Wracając do tematu - system pochwał jak najbardziej tak, zawsze to jakaś informacja na temat poziomu zaawansowania użytkownika.

Poza tym przydał by się dział (czy forum) z BBCode'ami, bo nie widzę takiego. Co prawda jest temat Indeks witryny ‹ phpBB 3.0.x ‹ Użytkowanie ‹ Dodatkowe znaczniki BBCode, ale sądzę że dodawanie przez użytkowników swoich BBCode'ów i opisywanie ich w osobnych tematach było by bardziej przejrzyste. Myślę, że to zagadnienie zasługuje na swój dział (forum), tak ja Modyfikacje i Style.

Następna sprawa to Baza Modów. Brak czytelnej instrukcji czy Regulaminu dodawania modyfikacji.
Rozmawiałem z którymś z moderatorów o problemie związanym z ich dodawaniem do Waszej bazy. Moim zdaniem powinien zostać utworzony jakiś szablon, według którego były by wstawiane.
Powinny być określone wymagania co do opisu, np:
- nazwa modyfikacji (opcjonalnie przetłumaczona)
- opis modyfikacji
- wersja modyfikacji
- wersja phpbb na której działa modyfikacja
- poziom instalacji (opcjonalnie czas)
- link do zagranicznej lokalizacji (opcjonalnie polskiej)
- autor modyfikacji
- autor spolszczenia
- funkcje modyfikacji
- info o dostępnych wersjach językowych
- info dla jakich styli jest przygotowana modyfikacja
- wymóg dodania kilku screnn'ów
- informacja o zgodności z Automod'em
- link do demo
- możliwość dodania spolszczonego archiwum (no bo PL na polskim forum to chyba podstawa)
Oczywiście nie wszystkie te pozycje powinny być wymagane, ale chociaż te najważniejsze, aby nie było takich przypadków jak ten: Referrers
Nie widzę sensu dodania i przyjęcia do bazy powyższej modyfikacji:
- jedno zdanie
- brak screen
- brak spolszczonego archiwum
- wersja RC

To tak krótko (aby rozruszać ten temat) ;)

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 30 lipca 2012, 08:45

all4phone pisze: Następna sprawa to Baza Modów. Brak czytelnej instrukcji czy Regulaminu dodawania modyfikacji.
Moim zdaniem tak jak jest od kilku dni wystarczy i nic nie trzeba dodawać. Jedynie co zostanie jeszcze dodane na dniach, to instrukcja jak prawidłowo moda dodać do naszej bazy. Co w jakim polu ma się znaleźć w którym miejscu ma być załącznik z modem itd.
bm.JPG
(123.2 KiB) Pobrany 4051 razy
Poza tym przydał by się dział (czy forum) z BBCode'ami, bo nie widzę takiego.
Jak widać temat umarł śmiercią naturalną, to i myślę, że w dziale nie będzie się za dużo działo, chyba, że zgłaszasz się na ochotnika regularnego zapełniania tego działu, jeżeli w ogóle powstanie :)
all4phone pisze: Oczywiście nie wszystkie te pozycje powinny być wymagane, ale chociaż te najważniejsze, aby nie było takich przypadków jak ten:
Do kilku dni takie perełki znikną z bazy lub zostaną poprawione ;)
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
all4phone
Posty: 60
Rejestracja: 20 lipca 2012, 10:30
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: all4phone » 30 lipca 2012, 23:35

Psikus pisze:Wersję modyfikacji wraz z fazą rozwojową (wersja stablina, RC, beta itd.)
(Jest literówka: "stablina") moim zdaniem bez sensu jest dodawanie modyfikacji, które nie zostały dokładnie sprawdzone przez ekipę [b]phpbb.com[/b]. Na Waszym miejscu nie pozwoliłbym na dodawanie wersji Beta czy nawet RC. Co z tego, że autor jest pewien działania modyfikacji (RC), jeżeli na przykład nikt poza nim jej nie testował? W większości przypadków nadal może zawierać mniejsze lub większe błędy.
Psikus pisze:Jak widać temat umarł śmiercią naturalną,
Tematy mają to do siebie, że kiedyś się wyczerpują :).
Psikus pisze:to i myślę, że w dziale nie będzie się za dużo działo,
Jeśli chodzi o powstanie działu, to podsuwam pomysł, który by miał sens zamieszczania BBCode'ów. Użytkownik poszukujący miałby możliwość szybkiego odszukania tego co potrzebuje (Dział BBCode'y+poddziały: użytkowe, multimedialne, formatujące, inne...). Każdy BBCode miałby swój temat i łatwo było by go odszukać. A użytkownik dodający BBCode'a do Was na forum szybko by się zorientował co gdzie dodać.
Psikus pisze:chyba, że zgłaszasz się na ochotnika regularnego zapełniania tego działu, jeżeli w ogóle powstanie :)
Mogę Wam pomóc rozruszać taki dział o ile on powstanie, dodając kilka przykładowych (dla danej kategorii) BBCode'ów, ale nie licz na to że będę to robił regularnie :P.
(Przydał by się tam mod Posting Template, dodający odpowiedni szablon do pierwszego postu.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie”