Czego ci brakuje na tym forum ?

Sugestie i uwagi na temat działalności i funkcjonowania serwisu.

Czy jesteś za dodaniem "systemu pochwał"??

Tak
47
62%
Nie
29
38%
 
Liczba głosów: 76

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: jaroslw » 12 czerwca 2011, 15:31

Przez te wszystkie lata tak przyzwyczaiłem się do tej zieleni, że nawet nie przyszło mi to na myśl ;) Projektuję teraz nowy szablon (połączenie poprzedniego z obecnym), też zielony, ale może znajdzie się miejsce na jakiś miły akcent.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
Pico
Posty: 109
Rejestracja: 21 listopada 2010, 12:12

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Pico » 12 czerwca 2011, 17:23

Może gdzieś w logu ;) (np. domki mają flagę, więc miejsce w sam raz :P ).

glizda
Zasłużony
Posty: 304
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 20:38

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: glizda » 14 czerwca 2011, 16:51

Barwy naszego narodu? Flagi? Szczerze - po co? Piszemy w języku polskim, mamy polską domenę phpbb.pl
Na forum raczej obcokrajowcy nie zaglądają. Powód? Mają przecież swoje wsparcia.
Projektuję teraz nowy szablon (połączenie poprzedniego z obecnym), też zielony, ale może znajdzie się miejsce na jakiś miły akcent.
Prosimy, podziel się projektem :D
Może zarzucimy jakieś propozycje zmian, ulepszeń.
Powrót do phpBB3! Przepraszam za nieobecność!
Zapoznawanie się z nową wersją skryptu...

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: jaroslw » 14 czerwca 2011, 17:03

glizda pisze:Prosimy, podziel się projektem
Jeszcze nie ma czym się chwalić :P Na razie mam same kawałki mockupów.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

glizda
Zasłużony
Posty: 304
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 20:38

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: glizda » 15 czerwca 2011, 12:51

Może warto zrobić na forum jakiś "changelog"? (historię zmian serwisu/forum)
Ostatnio troszkę się dzieje. Osobiście lubię, gdy na forum są zawarte wszystkie informacje o nim.
np. jaki został użyty styl, jakie zostały wgrane modyfikacje, ukryte bbcode...
Powrót do phpBB3! Przepraszam za nieobecność!
Zapoznawanie się z nową wersją skryptu...

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 15 czerwca 2011, 15:45

Mi brakuje modyfikacji na forum to co jest to jest na prawdę malutko, żeby znaleźć jakąś konkretną modyfikacje trzeba latać od forum do forum.
Druga rzecz to mógłby ktoś zrobić tak jak jest na forum myBB że jak się rozpoczyna temat to jest już gotowy szablon do wstawienia informacji, takich jaki wymaga regulamin do poprawnego założenia tematu.Moim zdaniem nie było by problemu z tym że ktoś źle zakłada temat. ;)
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: jaroslw » 16 czerwca 2011, 14:19

glizda pisze:Może warto zrobić na forum jakiś "changelog"?
Sprawa fajna, ale jak wszystko wymaga dodatkowego nakładu pracy, którą wolałbym spożytkować gdzie indziej. Pewnego rodzaju historia zmian będzie po przeniesieniu kodu serwisu do repozytorium.
Psikus pisze:Mi brakuje modyfikacji na forum to co jest to jest na prawdę malutko, żeby znaleźć jakąś konkretną modyfikacje trzeba latać od forum do forum.
Mam nadzieję, że baza modyfikacji jak i artykułów będzie stopniowo powiększana.
Psikus pisze:Druga rzecz to mógłby ktoś zrobić tak jak jest na forum myBB że jak się rozpoczyna temat to jest już gotowy szablon do wstawienia informacji, takich jaki wymaga regulamin do poprawnego założenia tematu.
Wszystko jest do zrobienia, ale na razie mam kilka ważniejszych rzeczy. Jeśli będzie tak źle z przestrzeganiem szablonów, trafi na listę rzeczy do zrobienia.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
Tomy
Posty: 193
Rejestracja: 13 września 2009, 15:28

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Tomy » 18 czerwca 2011, 18:51

Wiecie co tak sobie myślę,że może warto by było stworzyć jakąś podstronkę, gdzie to system będzie zadawał pytania, które są w tym temacie "Szablon zgłaszania problemów - WAŻNE, PRZECZYTAJ!"
viewtopic.php?f=59&t=9266&p=40951&hilit ... TAJ#p40951

Coś podobnego ala na forum phpbb3.
Myślę,że cały czas ludzie będą o tym zapominać,przeważnie będą to nowi userzy.
Przez co powstanie jeszcze gorsze zamiesznie.

Pozdrawiam

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 18 czerwca 2011, 19:35

Tomy pisze: Coś podobnego ala na forum phpbb3.
Oby tylko nie było tyle tych pytań co na phpbb3, rozumiem podanie jak największej ilości szczegółów jest ważne no ale bez przesady. W ich pytaniach brakuje jeszcze czy byłem dzisiaj w toalecie, ile minut myłem zęby i czy wyrzuciłem śmieci :P

Dobry sposób ma weeb, jak widzi że temat jest nie właściwie założony to go wygasza, na mnie np. to podziałało, bo na moich tematach mi zależy i nie raz do nich wracam i je czytam,a poza tym nie raz jeszcze na pewno będe miał ten sam problem i dlatego nie chciałbym żeby przez moje niedbalstwo został usunięty, a przecież dużo to nie potrzeba żeby regulaminowo założyć temat na phpBB.pl nie dość że ułatwia to pomoc to w jakimś stopniu jest też to wykaz szacunku do osób pomagających. Tak przynajmniej ja uważam ;)

Też jestem oczywiście za tym systemem pytań, bo sam wcześniej o tym wspomniałem, ale żeby były tylko podstawowe pytania i gotowe odpowiedzi do wybrania, jak np. wersja phpBB, styl i modyfikacja, oraz można by też dodać otagowania jak [STYL] [PROBLEM] [SZUKAM] itd. itp
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: jaroslw » 18 czerwca 2011, 21:07

Rozmyślałem już nad takimi szablonami i nie tylko w forum dotyczącym modyfikacji. Pytania pozostałyby podobne do obecnych. Być może napiszę odpowiednią modyfikację, ale to nie w najbliższym czasie. Na razie zaplanowałem sobie co innego do pracy. Do tego czasu prawdopodobnie pozostaniemy przy wygaszaniu. Miło, że ktoś zauważył, że nie jest to tylko czepialstwo z naszej strony :) Dobrze opisany temat pozwala wszystkim zaoszczędzić wiele czasu.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

AL|EN
Posty: 84
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 23:39
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: AL|EN » 17 sierpnia 2011, 22:48

"Fora" na głównej belce portalu ? Wali po oczach że szok. Powinno być "Forum" bo tu mamy Forum z działami a nie forum z Forami ;)

Oczywiście brakuje "Pomógł" (Help mod) albo "Thanks for post"+AJAX Addon
Co mogę to robię sam a changelog prac nad forum obejmuje już 75 pozycji \o/\o/\o/

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: jaroslw » 18 sierpnia 2011, 20:17

Fora są jak najbardziej poprawną formą – krótkie wyjaśnienie w opisie nowego pakietu językowego.

Myślę, że funkcja przyznawania pochwał zostanie niedługo przywrócona.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 14 września 2011, 17:03

Chyba sie cos wam forum rozkrzaczyło, nie mozna wejsc w swój profil,
Not Found

The requested URL /mod/forum/forum/ucp.php was not found on this server.
Apache/2.2.9 Server at www.phpbb.pl Port 80
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 15 września 2011, 13:56

Czego ci brakuje na tym forum ?
Poprzedniego stylu
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czego ci brakuje na tym forum ?

Post autor: Aviator » 30 września 2011, 22:41

weeb pisze:Fora są jak najbardziej poprawną formą – krótkie wyjaśnienie w opisie nowego pakietu językowego.
Też mi jakoś nie pasuję to słowo Fora, Fora to bardziej słowo techniczne niż określające odnośnik do Forum ;)

Już kiedyś o tym wspominałem to przydał by się mod ''Szablon Postu'' i
''Selektywne cytowanie''
''Rozwiązany temat''
Dodatkowo wyłączyłbym możliwość pisania dla gości bo prędzej czy później na robią bałagan na forum pisanie post pod postem i to kilka z rzędu, nie stosowanie się w pełni do regulaminu itp. no ale to moje prywatne zdanie ;)
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie”