Konkurs „Forum miesiąca”

Sugestie i uwagi na temat działalności i funkcjonowania serwisu.
wiesieks
Zasłużony
Posty: 283
Rejestracja: 11 czerwca 2008, 06:27
Kontakt:

Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: wiesieks » 09 lipca 2009, 08:54

Zapraszam do wymiany sugestii oraz opinii na temat w/w konkursu. Jeżeli macie jakiekolwiek propozycje zmian - zgłaszajcie je w temacie..

pit
Posty: 1580
Rejestracja: 25 lutego 2009, 18:15

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: pit » 13 lipca 2009, 21:03

Jeśli fora "trafiające do wąskiego grona internautów" i "wielotematyczne" czyli w moim rozumieniu trafiające do szerokiego grona internautów "są od razu skazane na klęskę" to dla kogo jest ten konkurs (brak znaku zapytania nie jest przypadkowy). Wydaje mi się również że większość uczestników konkursu nie zdaje sobie sprawy, że w chwili zgłoszenia jest w pierwszej lub drugiej grupie przegranych.
Żeby była jasność, ani mnie to grzeje ani ziębi kto wygrał a kto nie jednak ten werdykt nawet dla postronnego obserwatora (takiego jak ja) jest delikatnie mówiąc "zaskakujący".
daroPL pisze:Wygrywa witryna z najlepszą tematyką.
Różne może być hobby jedni zbierają znaczki inni podkłady kolejowe, chciałem powiedzieć że nie wiem dlaczego fotografowanie jest lepszym tematem od uprawiania ogródka.
wiesieks pisze:Sprawa zamknięta - stopka przywrócona
Nie chcę być upierdliwy ale skoro taka zadyma się zrobiła to jak dorzucę jeszcze że "phpBB" to powinien być link dramatu nie będzie.

Ps.
forum.hagee.pl zostało zwycięzcą unieważnionego konkursu.

Ps2.
Propozycji nie mam, forum ma swoich opiekunów i nic mi do tego jakie ustalają oni reguły, wydaje mi się jednak, że dwa zdania komentarza do wyników należy się zwłaszcza "przegranym".

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: daroPL » 13 lipca 2009, 21:18

pit pisze:Jeśli fora "trafiające do wąskiego grona internautów" i "wielotematyczne" czyli w moim rozumieniu trafiające do szerokiego grona internautów "są od razu skazane na klęskę" to dla kogo jest ten konkurs (brak znaku zapytania nie jest przypadkowy). Wydaje mi się również że większość uczestników konkursu nie zdaje sobie sprawy, że w chwili zgłoszenia jest w pierwszej lub drugiej grupie przegranych.
Żeby była jasność, ani mnie to grzeje ani ziębi kto wygrał a kto nie jednak ten werdykt nawet dla postronnego obserwatora (takiego jak ja) jest delikatnie mówiąc "zaskakujący".

daroPL napisał(a):Wygrywa witryna z najlepszą tematyką.


Różne może być hobby jedni zbierają znaczki inni podkłady kolejowe, chciałem powiedzieć że nie wiem dlaczego fotografowanie jest lepszym tematem od uprawiania ogródka.
Jakiś czas temu uzgodniliśmy w gronie zespołu, że będziemy wybierać w konkursie witrynę, która coś wnosi do internetu, a nie takie które ograniczają się do bardzo wąskiego grona ludzi.
Trzeba zadecydować czy chcemy oceniać jakość witryn czy stopień modyfikacji skryptu phpBB na nich. No chyba, że mamy to połączyć?
Właśnie w podjęciu tej decyzji oczekujemy na wypowiedź użytkowników. Trzeba jasno określić definicję wyrażenia „Forum miesiąca”.

wiesieks
Zasłużony
Posty: 283
Rejestracja: 11 czerwca 2008, 06:27
Kontakt:

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: wiesieks » 13 lipca 2009, 21:36

Pit dzięki bardzo za opinię ale jak to według Ciebie winniśmy wybierać zwycięskie forum - jakie kryteria itp??

Łatwo jest oceniać ale gorzej coś zaproponować - postaw się na naszym miejscu!!!

Awatar użytkownika
Duch Forum
Posty: 356
Rejestracja: 15 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Duszniki
Kontakt:

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: Duch Forum » 13 lipca 2009, 22:35

oraz wymagające rejestracji nie będą brane pod uwagę
Sprecyzowałbym ten punkt. Domyślam się, że chodzi o przeglądanie forum, ale ktoś może pomyśleć, że aby wziąć udział w konkursie musi pozwalać gościom na pisanie wiadomości.

Ad. wirtyn dla wąskiego grona -> nie lepiej byłoby ustalić minimalną liczbę użytkowników?
Różne może być hobby jedni zbierają znaczki inni podkłady kolejowe, chciałem powiedzieć że nie wiem dlaczego fotografowanie jest lepszym tematem od uprawiania ogródka.
Ze względu na różnorodność poglądów stosuje się kompromisy w grupach i myślę, że dzieje się również tak i tutaj. Tylko pytaniem jest ile osób podejmuje wybór? Czy zwiększenie tej liczby nie wpłynie pozytywnie na obiektywizm wyborów ;)

pit
Posty: 1580
Rejestracja: 25 lutego 2009, 18:15

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: pit » 13 lipca 2009, 22:53

Choć może to tak wygląda nie było moim zamiarem nikogo oceniać zwłaszcza oceniających, gdyby nie ta nieszczęsna stopka nie miał bym powodu zabierać głos w tej sprawie.
Wszystko co napisałem tu i ówdzie na temat czerwcowego konkursu proszę traktować jako moje subiektywne odczucia (wyrażone bez znajomości regulaminu obowiązującego w wiadomym forum), które w żaden sposób nie podważają decyzji zespołu oceniającego.
Co do kryteriów oceny, trudno dzisiaj wnieść coś nowego do internetu, dla tego jeśli już zostałem wywołany do tablicy to wydaje mi się, że nie ma co odbierać komuś szans już na starcie.
Połączenie cech o których wspomniał daroPL czyli ogólne wrażenie jakie robi styl, kod bez rażących błędów, stopień modyfikacji który w jakim sensie oddaje wkład założyciela w jego rozwój i popularność w sensie ilości użytkowników która z kolei jest odpowiedzią na pytanie czy forum ze swoją tematyką (taką czy inną) nie trafiło w próżnię.
Jest jeszcze jeden aspekt dość ważny myślę, promować fora istniejące miesiąc, których przyszłość jest oględnie mówiąc niepewna, czy te które mają już pewien staż w sieci, ja bym wybrał drugi wariant choćby dla tego aby się przekonać czy zostaną zgłoszone (te pierwsze) do kolejnego konkursu.
Reasumując żałuję że włożyłem kij w mrowisko czego następstwem jest ten nieprzyzwoicie długi post.

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: daroPL » 14 lipca 2009, 06:28

pit pisze:Jest jeszcze jeden aspekt dość ważny myślę, promować fora istniejące miesiąc, których przyszłość jest oględnie mówiąc niepewna, czy te które mają już pewien staż w sieci, ja bym wybrał drugi wariant choćby dla tego aby się przekonać czy zostaną zgłoszone (te pierwsze) do kolejnego konkursu.
Co do tych stron ze stażem rozumiem, że mamy określić w regulaminie minimalną ilość postów/użytkowników na danej stronie, tak jak napisał Duch forum?
pit pisze:Reasumując żałuję że włożyłem kij w mrowisko czego następstwem jest ten nieprzyzwoicie długi post.
Nie ma czego żałować :).

pit
Posty: 1580
Rejestracja: 25 lutego 2009, 18:15

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: pit » 18 lipca 2009, 11:08

Miałem raczej na myśli to, że forum istniejące pół roku zyskuje w porównaniu z dopiero co założonym.
Określanie "na sztywno" ilości czegokolwiek jest trochę ryzykowne, może się zdarzyć że żaden z uczestników się nie załapie.

Awatar użytkownika
Widmo
Zasłużony
Posty: 695
Rejestracja: 22 maja 2005, 00:04
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: Widmo » 29 stycznia 2010, 01:24

Kończy się miesiąc styczeń, a wyników nie ma za grudzień.
Brak mi słów do takiej organizacji pracy... Po co w ogóle ten konkurs jak i tak macie go głęboko w poszanowaniu.
Zresztą pisałem już o tym w komentarzach:
http://www.phpbb.pl/news/forum-miesica- ... gosowanie/
Zapraszam na polskie forum ze zbiorami BBCode'ów - Kody, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Nie udzielam pomocy na PW, GG, mail. Wszelkie pytania proszę zadawać na forum.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: jaroslw » 30 stycznia 2010, 20:54

Konkursem zajmuje się wiesieks. Od dłuższego czasu jest nieobecny. Nie każdy z nas ma czas być cały czas online na forum. Wielu z nas prowadzi jeszcze własne projekty, a nie zapominajmy, że Internet to nie wszystko. Jeśli masz ochotę, możesz zająć się konkursem… Na obecną chwilę brak nam rąk do pracy.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

pit
Posty: 1580
Rejestracja: 25 lutego 2009, 18:15

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: pit » 28 lutego 2010, 19:32

Wyniki konkursu to są z tego lutego czy ubiegłego, bo nie mogę tego rozgryźć. :roll:

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: jaroslw » 28 lutego 2010, 19:38

Rzeczywiście nastąpił błąd w przepisywaniu adresów, przez co następowało przekierowanie do wiadomości sprzed roku. Zostało to już poprawione.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

pit
Posty: 1580
Rejestracja: 25 lutego 2009, 18:15

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: pit » 28 lutego 2010, 19:50

Szybki jesteś. :P


pit
Posty: 1580
Rejestracja: 25 lutego 2009, 18:15

Re: Konkurs „Forum miesiąca”

Post autor: pit » 05 maja 2010, 16:54

Jest dopiero maj.
Wyniki marcowe będą w marcu. :idea:

Zablokowany

Wróć do „Opinie”